2p
Élénkült áprilisban a német és az olasz feldolgozóipar aktivitása, Franciaországban viszont tovább zsugorodott a feldolgozóipar.

A német feldolgozóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) áprilisban január óta a legmagasabbra, 51,8 pontra emelkedett a márciusi 50,7 pontról, és alig maradt el az elemzők által várt 51,9 ponttól – közölte a Markit.

Így áll most Európa feldolgozóipara.

A termelés, a megrendelés-állomány és a foglalkoztatottság is élénkül Európa legnagyobb gazdaságában, és a vállalatok erősödő optimizmusát jelzi, hogy három hónapja először nőtt a foglalkoztatottság. Nőttek az exportmegrendelések, élénkült a kínai és a dél-európai kereslet is.

Csúnyát buktak a franciák

A francia feldolgozóipar aktivitása viszont egy éve a legalacsonyabbra, 48 pontra süllyedt a márciusi 49,6 pontról. A kereslet annak ellenére csökkent az euróövezet második legnagyobb gazdaságában, hogy a vállalatok a pénzügyi válság kitörése óta a legnagyobb mértékben csökkentették áraikat.

Az index így még mélyebben az expanziót a visszaeséstől elválasztó 50 pont alá csökkent. Az elemzők 48,3 pontra számítottak. A megrendelések négy hónapja csökkennek, a külföldi kereslet pedig 2013 márciusa óta a leggyengébben alakult.

Olasz meglepetés

Az olasz feldolgozóipari BMI ezzel szemben 53,9 pontra emelkedett a márciusi 53,5 pontról, miközben elemzők csökkenést, 53 pontot vártak.

Mind a termelés, mind a megrendelés-állomány és a foglalkoztatottság javult az euróövezet harmadik, és Európa negyedik legnagyobb gazdaságában.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Brutálisan lelassult az orosz gazdasági növekedés
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 08:35
Oroszországban májusban nőtt a kiskereskedelmi forgalom és lassult a GDP-bővülés, miközben csökkent a munkanélküliség a gazdaságfejlesztési minisztérium és a statisztikai hivatal adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Meglepte az elemzőket az amerikai munkaerőpiaci adat
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 17:10
Növekedést vártak, csökkenés lett.
Makro / Külgazdaság A költségvetést érintő döntéseket is hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 16:44
Erről is szó esett a csütörtöki kormányszóvivői sajtótájékoztatón, ahol a miniszterelnök is ott volt.
Makro / Külgazdaság Hatalmas bejelentést tett a Mol
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 15:32
850 millió zloty értékű kötvénykibocsátással lépett be a lengyel kötvénypiacra a Mol.
Makro / Külgazdaság 552 milliárd eurós jó hírt kapott Brüsszelből Magyarország
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:59
A tisztább energiarendszerek kiépítésére ad pénzt az Európai Unió.
Makro / Külgazdaság Ígéretes számok érkeztek Magyarország szomszédjából
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 13:39
Lassult az osztrák infláció.
Makro / Külgazdaság Baljós számok várják azt, aki péntekig vár a tankolással
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 12:34
Lassan újra az eltörölt védett ár környékére kúsznak vissza az üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Csak 75 milliárdot kért, de végül 197 milliárdot tett zsebre a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 12:16
Ráadásul a kamatok is tovább csökkentek.
Makro / Külgazdaság Már 50 ezer forinttal gazdagabban nézhet tüzijátékot 400 ezer gyerek – itt van Magyar Péter bejelentése
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 11:41
Már meglévő jogosultságokhoz kötik az iskolakezdési támogatást. 40 milliárdot költ erre az állam.
Makro / Külgazdaság Örülhet, aki most venne fel lakáshitelt
Privátbankár.hu | 2026. július 2. 08:41
Az OTP lépett, hamarosan mehetnek utána a többiek is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG