3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Nagyon bizonytalanná vált Mario Draghi olasz kormányfő helyzete, miután az Öt Csillag Mozgalom is ellene fordult.

Giuseppe Conte, az Öt Csillag Mozgalom elnöke tegnap este bejelentette, hogy a párt parlamenti frakciója nem szavazza meg a Draghi-kormány újabb energiacsomagját, ami a kormánytöbbség végét jelenti. A jobboldal minél előbbi választásokat sürget.

A Mario Draghi vezette kormány sorsa a felsőház mai szavazásán dől el.

A szenátus az energiadrágulással érintett családokat és vállalkozásokat segítő csomagról határoz, amit a kormány bizalmi szavazásra bocsátott.

Az Öt Csillag Mozgalom (M5S) elnöke, Giuseppe Conte korábbi miniszterelnök bejelentette, hogy nem támogatják a kormány intézkedéseit, és a párt szenátorai nem szavazzák meg a csomagot. A döntés az M5S vezetőségének szerda este véget ért ülésén született.

"Mario Draghi ígéretei nem elegendőek, az ország a szakadék szélén áll, határozott váltásra van szükség"

- nyilatkozta Giuseppe Conte.

Ha az M5S nem teszi le voksát a kabinet mellett, a 2021. február 13-án megalakult nemzeti egységkormány nehezen tudja folytatni a munkáját. A parlamenti többség ugyan nem szűnik meg, de Mario Draghi korábbi kijelentései szerint a kormány az M5S nélkül "nem létezik".

Matteo Salvini, a jobboldali Liga vezetője úgy vélte, hogy a kormánytöbbségnek vége.

A jobboldali Olasz Testvérek (FdI) elnöke, Giorgia Meloni mihamarabbi választásokat sürgetett.

"Háború, pandémia, infláció, növekvő szegénység, drága rezsi, drága nyersanyag, energiaválság, élelmiszerkrízis, és a magukat kiválóknak tartók kormánya képtelen cselekedni, hatalmi harcokkal tölti az idejét az egyik vagy a másik párt után futva. Elég volt, irgalom. Mindegyik menjen haza, azonnal választásokat!"

- jegyezte be Giorgia Meloni a közösségi oldalán.

Az Öt Csillag Mozgalom a júniusi részleges helyhatósági választásokon felmutatott gyenge eredmény után adott hangot elégedetlenségének.

Június 21-én a párt vezető politikusa, Luigi Di Maio külügyminiszter kilépett a pártból, 62 szenátor és képviselő követte. Önálló frakciót alakítottak Együtt a jövőért néven, aminek következtében az M5S már nem volt a legnagyobb parlamenti erő.

Július 7-én Giuseppe Conte többpontos ultimátumot intézett Mario Draghihoz, a többi között az Ukrajnába induló fegyverszállítmányok, valamint az európai minimálbér leállítását követelve. Utóbbiak teljesítéséhez kötötte a kormányzás folytatását.

Az M5S esetleges kormánybuktatása esetén Mario Draghi - korábbi bejelentései szerint - kész benyújtani lemondását Sergio Mattarella államfőnek. Draghi többször leszögezte, hogy nem akar újabb miniszterelnöki megbízatást vállalni.

A 2018-ban megválasztott római parlament mandátuma jövő tavasszal jár le.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Jeges megoldást tesztel Dél-Korea a közel-keleti válság kikerülésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:49
Az északi útvonalon jóval gyorsabban juthatnának el Európába az áruk.
Makro / Külgazdaság Nagyvállalatoktól kér pénzt Magyar Péter október 23-ára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:54
Az lenne „méltányos és helyes” a miniszterelnök szerint, ha a magyar vállalatok is „beszállnának” az ünneplés költségeibe.
Makro / Külgazdaság Felülvizsgálja a kormány a Mol 35 éves koncesszióját
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:16
Gajdos László szerint keményen fogják képviselni a lakosság érdekét az ügyben.
Makro / Külgazdaság Vasárnap reggel már négy paksi turbina termel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 09:53
Szerdára pedig már a magyar fogyasztás 35 százalékát fedezheti az erőmű termelése.
Makro / Külgazdaság Keddtől fontos számokat közölnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:41
Összeül a monetáris tanács, kiderül a részletes igazság a költségvetés helyzetéről, de a keresetekről és a munkaerőpiacról is adatokat közöl a KSH:
Makro / Külgazdaság Élőben jelentkezett be Magyar Péter Paksról – de milyen híreket hozott?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:19
Elindítottak egy turbinát, de ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fantasztikus hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 15:05
Újraindul a termelés a paksi 3-as blokkban.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Minden eddigi rekordot megdöntött a Velencei-tó szintje
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 22. 13:04
Strandidő és hosszú hétvége: ilyenkor általában megtelik a Velencei-tó partja, az emberek hosszú sorokban állnak a lángosért vagy a jégkásáért. Ezúttal viszont a természet győzött: a strandokról eltűnt a víz, a vendéglátás pedig vendégek nélkül maradt. 
Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
Makro / Külgazdaság Csúcsra pörgött az euróövezet gazdasági aktivitása
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 12:31
Az idei leggyorsabb ütemben nőtt az euróövezet gazdasági aktivitása augusztusban, miközben az új megrendelések és az exportkereslet is erősödött, a vállalatok pedig ismét növelték foglalkoztatásukat – derült ki az S&P Global BMI-felmérésének pénteken ismertetett előzetes adataiból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG