2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) megállt a kamatemeléssel. A mai egyhetes betéti tenderén ugyanúgy 4 százalékos kamattal fogadja be a kereskedelmi bankok ajánlatait, mint az előző két alkalommal. Ebből arra lehet következtetni, hogy a pénteken megjelenő éves inflációs adat a novemberi, csaknem 14 éves csúcsot jelentő 7,4 százaléknál alacsonyabb lehet.

Szokás szerint ma délelőtt fél 10-kor az MNB közzétette, milyen kamatszinten hajlandó befogadni a kereskedelmi bankok betéteit, egy hétre. Mint kiderült, 4 százalékon, ugyanúgy, mint az előző két alkalommal. 

Matolcsy Györgyék megpihentek. Fotó: MTI
Matolcsy Györgyék megpihentek. Fotó: MTI

Ami azt jelenti, hogy az MNB kis szünetet tart a tavaly június óta tartó kamatemelési ciklusban, mely során az alapkamat 0,6 százalékról december közepéig 2,4 százalékra ment fel. Az egyhetes betéti kamat pedig még ennél is 160 bázisponttal magasabbra, 4 százalékra. Márpedig a jegybank döntése értelmében novembertől ez számít irányadónak az infláció elleni küzdelemben.

Az, hogy immár egymás után második alkalommal nem nyúl egyhetes betéti kamatához az MNB, jelzés lehet arra, a Központi Statisztikai Hivatal pénteken 9 órakor a novemberi, csaknem 14 éves csúcsot jelentő 7,4 százalékos éves inflációnál alacsonyabb decemberi értékkel rukkolhat elő. Igaz, elemzők nem várnak jelentősen alacsonyabb adatot, döntő többségük szerint továbbra is 7-sel kezdődik majd 2021 utolsó havának fogyasztóiár-indexe, mindössze a Raiffeisen Bank elemzője, Török Zoltán számít 6,9 százalékos adatra.

Ugyanakkor abba, hogy az MNB ma sem emel kamatot, a forint idei erősödése is belejátszhatott. Például az euróval szembeni árfolyama a 370-es szintről tegnap már 353 alá is benézett - ez négy hónapos csúcs. Ebbe a hazai fizetőeszköz számára kedvező nemzetközi hangulat mellett ugyanakkor Orbán Viktor élelmiszerár-stopjáról tett bejelentésének is lehetett szerepe, noha erről a fontos részletek még tisztázásra várnak. Meglehet, ezekről is többet tudhatunk meg a 11 órakor kezdődő Kormányinfón, amelyről lapunk is élőben tudósít.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Orbán Viktor adóemeléssel ünnepelheti a választási győzelmet
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 13:31
A magyar gazdasági folyamatok kifejezetten gyengén alakulnak, évek óta nem növekszik a GDP, miközben a költségvetés hiánya magas szinten ragadt. A gazdasági problémákat tetézni fogja a választási osztogatás, ami után Orbán Viktor komoly megszorításokra kényszerülhet az áprilisi voksolás után, olvasható laptársunk, az Mfor péntek reggeli cikkében.
Makro / Külgazdaság Előre lesöpör az asztalról minden kritikát a választásokkal kapcsolatban Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 12:37
Az az uniós nagykövet pedig, aki megszólal, kényelmetlen helyzetben találhatja magát. Kemény figyelmeztetéssel készült a miniszter egy pénteki eseményre.
Makro / Külgazdaság Az energia is jóval olcsóbb lett Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 11:36
Itt vannak a legfrissebb német inflációs adatok. 
Makro / Külgazdaság Hosszú vita után vette az első komoly akadályt Orbán Viktor cseh szövetségese
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:58
Eddig még ilyen hosszan nem vitáztak kormányprogramról Csehországban, de a végén kényelmes többséggel szavazták meg Babisék terveit.
Makro / Külgazdaság 46-szor nyúlt hozzá a kormány a tavalyi költségvetéshez
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:46
Összesen 2212 milliárdot mozgattak meg kormányhatározatokkal.
Makro / Külgazdaság Minden várakozást felülmúlt a két amerikai nagybank
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 10:12
Messze felülmúlták az előrejelzéseket.
Makro / Külgazdaság Egy év után végre maga mellé vesz valakit Várhelyi Olivér – de érdekes figurát választott
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:12
A bukott lengyel kormánypárttól igazolt kommunikációs tanácsadót a magyar uniós biztos.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint nem fog visszajönni Ukrajnából az uniós pénz
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:33
Gázunk és tüzifánk van elég, de a pénzünkre Brüsszel pályázik – foglalhatnánk össze a miniszterelnök idei első közrádiós jelenését.
Makro / Külgazdaság Egymilliós támogatás: nagyon közel a határidő
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 08:04
Nagy segítséget nyújthat az otthontámogatás, de már csak néhány napig igényelhető.
Makro / Külgazdaság A Toyota Motor Europe hatalmasat hasított tavaly
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 17:19
A Toyota Európa (Toyota Motor Europe – TME) történelmi rekordot jelentő több mint 1 229 000 új autó értékesítésével zárta a 2025-ös naptári évet – tájékoztatta az MTI-t a japán autógyártó vállalat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG