1p
Bár Magyarország a gazdasági válság közepén van, Veres János mégis új, 14 milliós kocsit kapott
Bár Magyarország a gazdasági válság közepén van, az embereknek újabb és újabb megszorításokat kell elszenvedniük, a Pénzügyminisztériumban mégis van lehetőség arra, hogy Veres János miniszternek 14 milliós, államtitkárának pedig 8 milliós autót vásároljon a tárca; ez a Fidesz szerint "pofátlanság" - mondta Koszorús László, a Fidesz országgyűlési képviselője szombaton Budapesten.

A Fidesz úgy gondolja, "a brutális megszorítások idején, a gazdasági válság kellős közepette luxuskiadásokkal foglalkozni, és emellett különböző megszorító intézkedésekről szónokolni, több mint pofátlanság" - jelentette ki a politikus a Pénzügyminisztérium épülete előtt tartott sajtótájékoztatón.

4 éves volt Veres kocsija, a tárca lecserélte

Koszorús László arra emlékeztetett, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tavaly októberben megértést és türelmet kért a magyar emberektől a válság kezelésének idejére, hiszen a kormány - az ellenzéki politikus szavai szerint - brutális megszorító intézkedésekkel, mint például a 13. havi nyugdíj "megnyirbálásával" sújtotta az országot. Ekkor ígérte a kormányfő a válságkezelés idejére, hogy a kormány beszünteti a luxuskiadásokat - jegyezte meg Koszorús László.
A politikus megjegyezte, a megszorítások ellenére a válság elmélyülni látszik.

Felmerül a kérdés - mondta Koszorús - vajon Gyurcsány Ferenc tud-e arról, hogy minisztere és államtitkára megszegte az embereknek tett ígéretét, illetve lesz-e ennek a vásárlásnak valamilyen következménye. Kérdés az is, hogyan magyarázza Gyurcsány Ferenc és kormánya, hogy miközben újabb és újabb megszorító intézkedéseket hoznak, addig saját ígéretüket megszegve luxuskiadásokat engednek meg maguknak - tette hozzá. Kérdésre válaszolva a fideszes politikus elmondta, ez az autóvásárlás egyrészt a Fidesz által az Országgyűlésnek benyújtott írásbeli kérdésekre kapott kormányzati válaszokból derült ki, másrészt sajtóhírek is szóltak erről.

Ez első globális válságunk és egymásnak esünk?
Gyurcsány: a belpolitikai harc emészt fel minket
Hova tűnt a bankok pénze? Nálunk van
Válságos időket él a kapitalizmus
A befektetők szerint nem az EU-hoz tartozunk 
125 milliárdos tartalékunk van 2009-re

MTI

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Pontosan kiszámolták, ki mennyire jár jól a rezsistoppal
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 20:10
A gázzal fűtők, és az egyedül élő előrefizetős mérőórások lehetnek a rezsistop nyertesei. Az elemzés alapján utóbbiaknak érdemes nyilatkozni arról, hogy a villanyszámlára kérik a jóváírást.
Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
Makro / Külgazdaság Már Kínával üzletel leginkább Németország
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:55
Nőtt Németország kivitele és behozatala is decemberben, novemberhez viszonyítva – közölte a Destatis német szövetségi statisztikai hivatal. A teljesítmény az elemzőket is meglepte, akik kisebb mértékű bővülésre számítottak.
Makro / Külgazdaság Borús számok: csak árnyéka régi önmagának a magyar ipar
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:30
Egy havi növekedés összejött az év végére, de 2025-ben is mínuszos volt a magyar ipar teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem nyúlt a kamatokhoz az EKB, de üzent az inflációról
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 16:59
A döntés megfelelt a piaci várakozásoknak.
Makro / Külgazdaság Hideg zuhany év végén: visszaesett a bolti forgalom Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:41
Havi összevetésben az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben decemberben, míg éves szinten a vártnál lassabb növekedést regisztráltak.
Makro / Külgazdaság 300 milliárdot várt a kormány, 92 lett eddig belőle
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 13:12
Nem jöttek be az önkéntes nyugdíjpénztári pénzek lakáscélú felhasználásával kapcsolatos várakozások.
Makro / Külgazdaság Hivatalosan is épül Paks II
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:56
Elindul az igazi kivitelezés, Szijjártó Péternek néhány év múlva igaza lesz?
Makro / Külgazdaság Újabb 165 milliárd forintot gyűjtött be a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:22
És még sokkal többet is ajánlottak a befektetők. A kamatok csökkentek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG