2p

Velencében áprilistól tesztelik a látogatószám szabályozására bevezetendő regisztrációt és öt eurós (1900 forintos) napi belépőt - jelentette be Luigi Brugnaro, a város polgármestere csütörtöki sajtóértekezletén.

A polgármester a világon az első ilyen jellegű kísérletként beszélt a szabályozásról, amivel a lagúnák városát elárasztó turisták hullámait szeretnék kordában tartani.

A korlátozások helyi idő szerint 8:30-tól 16:00-ig, kezdetben 29 napig lesznek érvényben, és a legtöbb hétvégére kiterjednek április 25-étől július közepéig. A látogatóknak online kell regisztrálniuk és öt eurót fizetniük, hogy hozzájussanak a QR-kódhoz, amivel beléphetnek a városba.

Már régóta tervezgették. Fotó: Depositphotos
Már régóta tervezgették. Fotó: Depositphotos

A Velence környékén lévő kis szigetekre nem vonatkozik a korlátozás, köztük az üvegtárgyairól híres Muranóra sem.

A kötelező regisztrációt elkerülők 50-310 eurós (19 ezer-118 ezer forintos) bírságra számíthatnak.

A 14 éves aluli gyerekek számára ingyenes lesz a belépés, csak regisztrálni kell őket.

A Velencében születetteket, ott élőket, lakással rendelkezőket, tanulókat és dolgozókat nem érinti a regisztrációs és díjfizetési kötelezettség.

"Meg akarunk győződni a kísérlet hatásáról, meg akarjuk mérni a foglalási rendszer hatását" - magyarázta a polgármester, hozzátéve, hogy a kísérlet eleinte veszteséges lesz. A tesztelés költsége hárommillió euró (1,13 milliárd forint), míg a bevétel mintegy 700 ezer euró (266 millió forint) lesz. (MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság J.D. Vance a „brüsszeli bürokratákhoz” is szólt a sajtótájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:29
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csupán követniük kellett volna a magyar miniszterelnök példáját – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Terrorcselekmény történt Isztambulban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:08
Egy támadó meghalt, kettő pedig megsebesült egy keddi lövöldözésben az isztambuli főkonzulátusnak otthont adó toronyháznál, két rendőr könnyebb sérüléseket szenvedett – derült ki az első hivatalos jelentésből.
Makro / Külgazdaság Itt az egyik ok, ami miatt Budapestre jött J.D. Vance
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:59
Kiszivárgott: hatalmas üzletre készül Budapesten Orbán Viktor és J.D. Vance.
Makro / Külgazdaság Jön az önálló Egészségügyi MI stratégia
Kormos Olga | 2026. április 7. 10:31
Magyarország 2020-ban kidolgozott első Mesterséges Intelligencia (MI) Stratégiája után készül az egészségügyi területet érintő MI Stratégia, ennek megjelenése a nyárra várható – jelentette be Kádár Magdolna, a Belügyminisztérium Egészségügyi Fejlesztéspolitikai és Ágazati Informatikai Főosztályának vezetője a Klasszis Média Longevity és Egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború világszerte elhozza a háborús inflációt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 06:26
A közel-keleti konfliktus a Nemzetközi Valutaalap (IMF) értékelése szerint magasabb inflációt és lassabb globális növekedést fog eredményezni – közölte hétfőn Kristalina Georgieva, az IMF vezetője.
Makro / Külgazdaság Bezuhantak a Szegeden is jelen lévő kínai autógyár eladásai
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 14:31
Csökkentek márciusban a kínai BYD Co. és az XPeng járműeladásai az egy évvel korábbihoz képest, eközben növelte értékesítését a Li Auto és a Nio.
Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG