2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Viszonylag kevés adat jelenik meg, köszönhetően a húsvéti ünnepet követő rövidített héten. Ezzel együtt szinte minden napra jut majd valami, egyebek mellett előzetes statisztikákat közölnek a februári kiskereskedelmi forgalomról és ipari termelésről is.

Kedden közli a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) a beszerzésimenedzser-index márciusi értékét. A BMI szezonálisan kiigazított februári értéke 57,4, az index kisebb volt a januári (61,1) értéknél. A korábbi februárokkal összevetve azonban az idei volt a második legmagasabb februári érték, holtversenyben 1999 második hónapjával, meghaladta a hosszú távú februári átlagot (52,6), és az elmúlt három év átlagát (56,0) is.

Szerdán közli a Központi Statisztikai Hivatal a kormányzati szektor egyenlegének 2017 negyedik negyedévére vonatkozó adatait. A kormányzati szektor a GDP arányában 0,5 százalékos hiánnyal zárta 2017 első három negyedévét, az előzetes adatok szerint a deficit 139,6 milliárd forint volt. Így 301,0 milliárd forinttal, GDP-arányosan mintegy 1,1 százalékponttal romlott az előző év azonos időszakához mérve. Egyedül a harmadik negyedévben 367,6 milliárd forint, a GDP arányában 3,9 százalékos volt a deficit, az egyenleg 442,4 milliárddal, GDP-arányosan 4,7 százalékponttal romlott az előző év azonos időszakához képest

A hét második felében is lesz mit várni

Csütörtökön jelenik meg a kiskereskedelmi forgalom februári előzetes adata. Januárban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 7,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ami 0,3 százalékponttal magasabb az első becslésnél. Az erősebb növekedést a tartós fogyasztási cikkeket is tartalmazó nem élelmiszerjellegű iparcikkek eladásának 12,5 százalékos növekedése okozta a korábban jelzett 11,6 százalék helyett.

Végül pénteken teszi közzé a KSH az ipari termelés februári előzetes adatát. Januárban az ipari termelés 6,9 százalékkal nőtt tavaly januárral összevetve, a munkanaphatástól megtisztított adatok alapján 6,7 százalékkal emelkedett. Az iparon belül a döntő - 95 százalékos - súlyt képviselő feldolgozóipar termelése 8,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A feldolgozóipari termelés 10 százalékát adó élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása 9,8 százalékkal magasabb volt az egy évvel korábbi alacsony bázisnál.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már három ebola-vakcinán dolgoznak gőzerővel
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:27
Több új vakcinát fejlesztenek az ebola ritka fajtájának leküzdésére, amely már közel 250 ember halálát okozta.
Makro / Külgazdaság Franciaországban robbanás előtt a mesterséges intelligencia beruházások
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:03
A Franciaországban kilencedik alkalommal megrendezett, külföldi befektetéseknek szentelt Choose France elnevezésű rendezvényen rekordösszegű, mintegy 93 milliárd euró értékben jelentenek be beruházásokat az adatközpontok, a mesterséges intelligencia (MI) és a logisztika területén, amelyek 15 ezer új munkahelyet teremtenek – közölte hétfőn Emmanuel Macron francia államfő, az általa kezdeményezett és elnöksége idején utolsó alkalommal tartott eseményen.
Makro / Külgazdaság Ezt nem árt tudnia, ha Spanyolországba készül
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:14
Spanyolországban az előző havival azonos ütemben, 3,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten májusban – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Kicsit komorabb lett az üzleti hangulat májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:59
Ez derül ki a hétfőn megjelent Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értékéből.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás üzent Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:35
A köztársasági elnök reagált Magyar Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakra. 
Makro / Külgazdaság Nem gondolná, melyik város került be a legjobban kereső városok közé
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 13:54
Budapest? Sopron? Győr? Nem biztos, hogy ott kell keresni a legmagasabb fizetésből élő honfitársainkat, ahol elsőre gondolnánk! A kereseti adatok mától településszinten is elérhetők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) térképes interaktív felületén (TIMEA).
Makro / Külgazdaság Meglépik: éjszakai szesztilalom köszönt erre a fővárosra
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:22
Részlegesen már tesztelték, és nem várnak tovább az egész városra vonatkozó tiltással.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: elégedett Varga Mihállyal Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:01
Több fontos információt is megosztottak egymással a felek.
Makro / Külgazdaság Tapsikolni fog, ha megnézi az üzemanyagok új árát
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 11:39
Keddtől ismét változás várja az autósokat a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság 2024 óta nem látott fejlemény történt a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
Kollár Dóra | 2026. június 1. 05:44
Ezúttal is csökkenő árszínvonal volt a jellemző a diszkontokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG