3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az amerikai elnök ismét kényes információkat oszthatott meg a Fülöp-szigeteki elnökkel.

A New York Times információi szerint Donald Trump amerikai elnök újabb bizalmas információkat adott ki. Ezúttal Rodrigo Dutertenek, Fülöp-szigetek elnökének beszélt arról, hogy az Egyesült Államok két  amerikai atomtengeralattjárót küldött a Koreai-félsziget partjaihoz – írja a Reuters.

Trump nem először kerül ilyen helyzetbe: korábban állítólag nemzetbiztonsági szempontból kulcsfontosságú információkat osztott meg Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel, erről itt írtunk részletesebben. Az amerikai lap szerint a mostani ügy tovább mélyíti a kételyeket, miként is kezeli az amerikai elnök a kényes információkat.

Trump szerint ezt a „nagy, nagy konfliktust” az teszi lehetővé, hogy Észak-Koreának aktív nukleáris és rakétaprogramja van, és bár minden lehetőséget számításba vesznek, inkább diplomáciai úton szeretné rendezni a helyzetet. Észak-Korea nem rejtette véka alá célját: olyan nukleáris rakétaprogramot akarnak kialakítani, amely képes lenne csapást mérni az Egyesült Államokra. A diktatúra álláspontja szerint ez szükséges eszköze az amerikai agresszió megfékezésének.

Gyűlnek az erők Dél-Korea partjainál

Az amerikai és a Fülöp-szigeteki elnök telefonbeszélgetésének írásos jegyzőkönyve szerint Amerika „jelentős tűzerőt” táboroztat a Koreai-félsziget partjainál.  „Két tengeralattjárónk van ott – a legjobbak a világon, de egyáltalán nem szeretnénk őket bevetni” – mondta Trump a telefonban.

Egy erődemonstráció keretében az Egyesült Államok a Koreai-félszigethez küldte az atomenergiával hajtott USS Carl Vinson nevű anyahajót, ahol csatlakozott a Dél-Korea partjainál állomásozó USS Michigan nevű atomtengeralattjáróhoz. A Lavrov-ügyhöz hasonlóan itt is egy neve elhallgatását kérő kormánytisztviselő erősítette meg: a jegyzőkönyv pontosan bemutatja a két elnök beszélgetését.

Trump külön dicsérte a Fülöp-szigeteki elnök "bámulatos" munkáját a kábítószer-problémákkal kapcsolatban, ami további kritikákra adott okot – Duterte elnöksége óta ugyanis elnöki engedélylyel csaknem 9000 kábítószerfogyasztót és kereskedőt öltek meg a Fülöp-szigeteken. A helyi hatóságok szerint az áldozatok egyharmadát önvédelemből kellett lelőni az razziák során, a tűzharcokban pedig rengeteg a civil áldozat, köztük ártatlan gyerekek.

Hazugság volt a lejárató riport - vissza kellett vonni

Trump elnök kedvenc tévécsatornája csúnya ügybe keveredett: egy gyilkosságot akartak a demokraták nyakába varrni, de kiderült, hogy a Fox informátora csak azt mondta, amit tőlük hallott. További részletek >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás ezzel is pórul járhat: hamarosan fizetését is megvághatják
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:48
Csökkenhet a köztársasági elnöki illetmény.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő tárgyalás jön a kormány és az önkormányzatok között
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 17:24
Szerdán a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) elkezdi az egyeztetéseket Lőrincz Viktóriával, a kormány vidék- és településfejlesztési miniszterével az önkormányzati rendszer reformjáról. A szövetség egy részletes javaslatcsomaggal készül.
Makro / Külgazdaság Fellélegezhetnek az osztrákok? Ígéretes adat jött a sógoroktól
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 17:00
Csökkenésnek indult a munkanélküliségi ráta.
Makro / Külgazdaság Két fontos szervezet vezetőjét is leváltotta a belügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 16:09
Kedd délután jelent meg az erről szóló döntés. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter ígéretet kapott: számíthat a kormány a német segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:28
Berlinben találkozott a német kancellár és a magyar miniszterelnök.
Makro / Külgazdaság Félelmetesen nagyot kaszált Izrael a fegyverexporton
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 14:06
Rekordot döntöttek az izraeli fegyverexportok 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Több mint 400 milliárd forintot kapnak az adófizetőktől a bankok
Herman Bernadett | 2026. június 2. 13:13
A bankok stabilak, de kockázatosak a gyereket nem vállalt babavárósok hitelei, az elszabadult lakásárak és az energiaárak emelkedése is problémát okozhat a vállalati hiteleknél. 
Makro / Külgazdaság Végre egyszer ujjal mutogathatunk az osztrákokra – itt a friss adat
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:58
Tovább gyorsult az infláció.
Makro / Külgazdaság Van egy óriási feltámadója a magyar gazdaságnak, csak nehogy tiszavirág-életű legyen
Imre Lőrinc | 2026. június 2. 12:28
Több mint 3 éve nem láthattunk olyan erőteljes GDP-adatot Magyarországon, mint az idei első negyedévben. Januártól márciusig 1,7 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon. Az elemzők szerint 2026 egészében is nagyjából ekkora növekedésre lehet számítani. A nagy nyertes és egyben feltámadó az ipar.
Makro / Külgazdaság Eddig tartott a jó világ a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 11:51
Fordul a trend vagy csak megáll?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG