2p

A vakcinát ugyanis a Nemzeti Népegészségügyi Központ is engedélyezte.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ befejezte a Szputnyik V oltás esetében a feltételül szabott hatósági vizsgálatokat, amelyek alapján megállapította, hogy a vakcina gyógyszerminőségi tekintetben a gyártói specifikációnak megfelelt, immunbiológiai szempontból pedig embereken alkalmazható - közölte Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Facebook-oldalán.   

Hozzánk is elért. Egy egészségügyi dolgozó mutatja a Szputnyik V vakcinát tartalmazó ampullát egy minszki kórházban sorra került oltáson Fehéroroszországban 2020. december 29-én. EPA/ANDREI POKUMEIKO
Hozzánk is elért. Egy egészségügyi dolgozó mutatja a Szputnyik V vakcinát tartalmazó ampullát egy minszki kórházban sorra került oltáson Fehéroroszországban 2020. december 29-én. EPA/ANDREI POKUMEIKO

Hozzátette: a szakhatósági döntés értelmében a Pfizer/BioNTech, a Moderna és az AstraZeneca koronavírus elleni vakcinája után újabb oltóanyag kapta meg az engedélyt a magyarországi használatra, így mostantól négy vakcina áll rendelkezésünkre a koronavírus elleni harcban.

Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet már január 20-án engedélyezte a Szputnyikot, amelyből Magyarország egymillió ember beoltásához elegendő vakcinát vár. 

Legutóbbi háttéranyagunkat a témában itt olvashatják: Itt az áttörés? Fontos győzelmet aratott a Szputnyik, és már Merkel is dicséri. Arról, hogy állunk a Covid elleni küzdelemben, itt írtunk: Másfél hónapja javul a hazai járványhelyzet.

Arról pedig itt tájékozódhatnak, hogy mit gondolnak a vakcinákról az olaszok.   

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Donald Trump is bosszankodhat az amerikai GDP miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:55
Kellemetlen meglepetés az amerikai gazdaságból.
Makro / Külgazdaság Májusban végleg elbúcsúzhat a Fed elnöke
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 16:25
A Fehér Ház tanácsadója szerint ez már szinte biztos.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen adat jött a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 14:34
Nincsen jó időszaka a német cégeknek.
Makro / Külgazdaság „A kétharmados győzelem a csodák világába tartozik, de vannak csodák” – jelentette ki Gulyás Gergely a Kormányinfón
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:57
Nem csak a választások előtti utolsó, hanem a jubileumi 200. Kormányinfót vezényelte le Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. 
Makro / Külgazdaság Itt a fordulat? Péntektől olcsóbb lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:42
Annak, aki piaci árat fizet – és ha a benzinkutakon is megmutatkozik az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Ezúttal csak 47 milliárdot fogadott el a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 12:24
Pedig adtak volna még bőven pénzt a befektetők.
Makro / Külgazdaság Somogyi Zoltán: Van oka Orbán Viktornak aggódni
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. április 9. 10:57
A Political Capital szociológus alapítója az április 8-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 95. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Nagy üzleteket kötött J. D. Vance Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:44
Sok-sok milliárd forint értékben vesz fegyvert, olajat és erőművet Magyarország, illetve magyar cégek.
Makro / Külgazdaság Leesett az elemzők álla: váratlan fordulat Németországban
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 10:21
Pont az ellentétét várták.
Makro / Külgazdaság Jöhet a fordulat az amerikai kamatoknál?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:34
Egyre inkább fontolgatják a kamatemelés lehetőségét a Fed döntéshozói.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG