1p
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának tagjai szerint a nemzetközi pénzügyi környezet alakulásának bizonytalansága óvatos monetáris politikát indokol - áll az MNB honlapján közzétett jegyzőkönyvben.

Ebből az is kiderül, hogy a tanács két tagja (Cinkotai János és Pleschinger Gyula) szavazott az alapkamat 2,6 százalékos szinten tartására az április 29-i ülésen, amelyen a tanács újabb történelmi mélypontra, 0,10 százalékponttal 2,5 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot.

A jegyzőkönyv szerint a kamatdöntő ülésen a monetáris tanács tagjai egyetértettek abban, hogy csökkenti Magyarország sérülékenységét a tartósan magas külső finanszírozási képesség, és az ennek nyomán csökkenő külső adósságállomány.

Egy tanácstag véleménye szerint a további kamatcsökkentések hatása egyre kevésbé érződik, a lazítás folytatása inkább csak a kockázatokat növelné.

A tanács egy másik tagjának véleménye szerint a túlzottan alacsony alapkamat a forinteszközök alacsony hozama miatt akár erőteljes tőkekivonást is kiválthat, ami pénzügyi stabilitási kockázatot hordozhat.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az EU üzent a magyar helyreállítási források hazahozataláról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 16:21
Az európai uniós szóvivő szerint a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket.
Makro / Külgazdaság Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:59
Még mindig várható átrendeződés a mandátumokat illetően a vasárnapi választások eredményeiben, hiszen az átszavazók és a levélszavazatok, valamint az újraszámlálás miatt négy egyéni választókerület sorsa továbbra is kérdéses.
Makro / Külgazdaság A blokáddal is hatalmas öngólt lőhet Trump
Litván Dániel | 2026. április 14. 14:31
Az olajárak már kilőttek, az irániak fogadkoznak, a Hormuzi-szoros blokádját pedig nehéz és drága lenne fenntartani. Meg lehet így törni Iránt?
Makro / Külgazdaság Felemás eredmény jött a japán gazdaságról
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:37
Japán ipari termelése éves összevetésben nőtt, havi szinten csökkent februárban.
Makro / Külgazdaság Évtizedes tendenciát sikerült megtörnie Magyar Péteréknek?
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:37
Így szavaztak a legszegényebb magyarországi járásokban.
Makro / Külgazdaság Így vezetheti be Magyarország az eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:21
Húsz éve tologatjuk az euró bevezetését. Most újra van politikai akarat, de a költségvetés állapota és a maastrichti feltételek nem teszik könnyűvé a dolgot – írja elemzésében a Bankmonitor. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 07:12
Fitch: komoly makrogazdasági és közfinanszírozási kihívások várnak az új magyar kormányra.
Makro / Külgazdaság Lehet, hogy korán örülnek a dízelesek
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:50
A gázolaj literje ismét lényegesen olcsóbb lesz, a beziné nem változik.
Makro / Külgazdaság Európai misszió indulhat a Hormuzi-szoros felszabadítására
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 16:20
A Hormuzi-szoros lezárásának hatása már érződik a benzinkutaknál, a szupermarketekben és a háztartási számlákon. Ez megmutatja, hogy Európa nagyon magas árat fizet a fosszilis tüzelőanyagoktól való túlzott függősége miatt – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben hétfőn. Eközben Franciaország az Egyesült Királysággal közösen nemzetközi missziót indít a Hormuzi-szorosban a hajózás szabadságának biztosítására.
Makro / Külgazdaság Kiszámolták, hogy mennyit adna hozzá a magyar GDP-hez, ha Magyar Péterék hazahoznák az uniós pénzeket
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:09
Az ellenzéki Tisza Párt kétharmados, alkotmányozó többséget szerzett a parlamenti választásokon, ami a UBS elemzése szerint jelentős reformpotenciált szabadíthat fel. A lehetőségek az uniós források feloldásától a költségvetési konszolidáción át egészen az euróbevezetés előkészítéséig terjednek, amik jó lehetőségeket kínálnak a magyar állampapírok és a részvények piacán is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG