2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A norvég rendőrség letartóztatta a Wagner zsoldoscsoport volt parancsnokát, akit azzal gyanúsítanak, hogy megpróbált illegálisan visszatérni Oroszországba, miután az év elején menedékjogot kért Norvégiában.

A norvég rendőrség azután tartóztatta le a Wagner zsoldoscsoport egykori parancsnokát, mert azzal gyanúsítják, hogy megpróbált illegálisan visszatérni Oroszországba, pedig az év elején menedékjogot kért Norvégiában – közölte a férfi ügyvédje szombaton a Reuters hírügynökséggel.

A rendőrség péntek késő délutáni közleménye szerint egy húsz év körüli férfit őrizetbe vettek, mert illegálisan próbálta átlépni az orosz határt.

Nem világos, mit keresett az ominózus helyen a férfi. Fotó: Depositphotos
Nem világos, mit keresett az ominózus helyen a férfi. Fotó: Depositphotos

Andrej Medvegyev januárban szökött Oroszországból Norvégiába. Ügyvédje, Brynjulf ​​Risnes a Reutersnek elmondta, hogy letartóztatását félreértés okozta.

„Akkor találták meg, amikor azt a helyet kereste, ahol átjutott januárban Norvégiába. Amikor megállították, épp egy taxiban ült. Soha nem volt a határ közelében... Soha nem állt szándékában átlépni a határt, hogy Oroszországba jusson – mondta Risnes.

Egy kis háttér Andrej Medvegyevről:

  • Mikor és hogyan került Norvégiába? Januárban érkezett Norvégiába, miután átlépte Oroszország északi-sarki határát. Azt mondta, futás közben akkor az orosz őrök lövést adtak le rá.

  • Miért mondta, hogy menedékjogot kér? Elmondása szerint azért, mert az életét féltette, miután szemtanúja volt az ukrajnai frontvonalra hurcolt orosz foglyok meggyilkolásának és rossz bánásmódjának. 

  • Milyen fejlemények történtek azóta? Májusban közzétett egy videót a YouTube-on, amelyben azt mondta, hogy szeretne visszatérni Oroszországba, bár úgy gondolja, hogy ez kockázatot jelenthet az életére, és úgy jellemezte magát, mint "egy kisfiút a nagy játékban", aki többé nem akar annak része lenni. 

(The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ekkora terhet jelentett a költségvetésnek a 13. és a 14. havi nyugdíj
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:41
Megjelentek a Nemzetgazdasági Minisztérium számai az államháztartás helyzetéről.
Makro / Külgazdaság A nap kérdése: 10-20 forintos drágulás jön a kutakon vagy üzemanyagár-sapka?
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 12:50
Bár a nagykereskedelmi átlagárak a benzinnél 10, a gázolajnál 20 forinttal emelkedhet keddtől, ha ma délutáni rendkívüli ülésén a kormány ismét ársapkát húz az üzemanyagokra, akkor ezt a drágítást nem érvényesíthetik a kutak.
Makro / Külgazdaság Megvan az ország, amelyet elsőként üthet ki az iráni háború
Bózsó Péter | 2026. március 9. 10:24
Banglades bezárja az egyetemeket, és korlátozza az üzemanyag-értékesítést, mivel az iráni háború komoly üzemanyaghiányt okoz. Az erőművek kifizetetlen számlák begyűjtésével is küzdenek.
Makro / Külgazdaság Jött egy utolsó bombahír a magyar boltokból április előtt
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. március 9. 05:46
Alig egy héten belül kikerül a bázisból az árrésstop előtti világ, de március elején még újabb jelentős éves árcsökkenésről számol be a Privátbankár Árkosár – a történelmi csúcshoz képest ugyanis sokkal jobban állunk. Az előző hónaphoz képest ugyanakkor emelkedtek az árak, a hipermarketek között pedig döbbenetesen kicsi lett a különbség.
Makro / Külgazdaság Virágzik az orosz plasztikai sebészet
Elek Lenke | 2026. március 8. 13:46
Még az Egyesült Államokból is érkeznek beavatkozásokra.
Makro / Külgazdaság Dagad a pénzszállítós botrány: megszólalt az ukrán bank
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 13:16
A szállítmányra még csütörtökön csapott le a TEK.
Makro / Külgazdaság Lejárt a határidő: hét országos pártlistát jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 18:09
Négy évvel ezelőtt hét pártlistát jelentettek be és végül hat szerepelt a szavazólapon.
Makro / Külgazdaság Elájul, ha meglátja, mennyit keres Lionel Messi
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 12:52
Évi 70 és 80 millió dollár közötti pénzt keres.
Makro / Külgazdaság Még a választás előtt megpróbálják eladni a Nemzetgazdasági Minisztérium épületét
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 10:58
Ez eddig a negyedik árverés és a negyedik kikiáltási ár: 35,1 milliárd forint.
Makro / Külgazdaság Leminősítette Budapest besorolását a Moody's
Privátbankár.hu | 2026. március 7. 09:36
Legutóbb decemberben rontották a főváros osztályzatait.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG