2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A piacok jól fogadták a jegybankelnökváltást, persze ahhoz a dollár gyengülése is kellett, hogy a forint euróval szembeni árfolyama több napon át a 400-as szint alatt maradjon. De mi lesz a jövőben? Képes lesz a tavaly év végén még kormánytag Varga Mihály független maradni, ellenállni például a pénzügyminiszteri teendőket is magához vonó, ám a gazdasági növekedést hajszoló Nagy Márton nyomásának, ha azok veszélyeztetik az MNB inflációs céljait? Eköré fűztük fel a Bod Péter Ákos egyetemi tanárral, közgazdásszal folytatott beszélgetésünket, amely során lapcsoportunk, a Klasszis Média állandó szerzője felidézte, milyen volt, amikor ő került a jegybankelnöki székbe. És persze jutott idő a gazdaságpolitika elemzésére is. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 71. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.

Fejezetek:

0:00 Visszaszámláló

5:19 Intro, beköszönés

7:00 Múltidéző: MNB-elnökváltás anno 1991

16:20 Változik valami azzal, hogy Varga Mihály váltotta Matolcsy Györgyöt?

23:18 Volt valaha független az MNB?

29:09 Nagy Márton tudathasadásos helyzetben

38:38 Orbán Viktor évértékelős bejelentéseinek gazdasági hatásairól

48:00 Az Európai Bizottság friss döntése lenullázta Orbánék all-inját?

53:18 Kell félnie Matolcsy Györgynek? Az MNB alapítványa és „társai” sorsa

58:26 Élet a 20 milliárd eurós uniós pénz elzárása után

1:05:00 Elköszönés

Beszámolók a korábbi Klasszis Klub Live rendezvényeinkről:

Ha csak hallgatni szeretné a műsort, itt megteheti: 

A műsor oldala az Anchor FM-en >>

Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>

Podcastünk az Apple Podcasts-en >>

(Csabai Károly szerzői oldala itt érhető el.)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Varga Mihály: volt olyan tanácstag, aki a kamatcsökkentésre szavazott
Imre Lőrinc | 2026. május 26. 16:48
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 6,25 százalékon hagyta az alapkamatot a május 26-i ülésén. A döntést követően Varga Mihály jegybankelnök sajtótájékoztatón ismertette a kamattartás hátterét és kitért arra is, hogy volt olyan tanácstag, aki már a monetáris lazítás mellett döntött volna.
Makro / Külgazdaság Világos, mit kell teljesítenie Magyarországnak az uniós forrásokért
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 15:11
27 feltétel választ el minket az EU-pénzektől.
Makro / Külgazdaság Ha jön az euró, az Otthon Startra sem lesz szükség – és ez egyáltalán nem baj
Barát Mihály Tamás | 2026. május 26. 14:32
Minden előzetes várakozást felülmúlt a 2025 szeptembere óta elérhető Otthon Start hitel sikere. A Magyar Nemzeti Bank BiztosDöntés.hu által feldolgozott adatai szerint a múlt év utolsó 3 hónapjában 643,3 milliárd, 2026. első három hónapjában pedig 629,4 milliárd forint értékben kötöttek támogatott lakáshitelekre vonatkozó szerződéseket a bankok, ami túlnyomórészt az új támogatott konstrukció megjelenésével magyarázható.
Makro / Külgazdaság Vihar előtti csend? Itt van a Magyar Nemzeti Bank döntése az alapkamatról
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 14:00
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsának május 26-i ülése után is 6,25 százalékon maradt az alapkamat.
Makro / Külgazdaság Vészjelzés jött a német autóiparból
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 13:11
A német feldolgozóipari vállalatok az előző havinál jelentősen kedvezőtlenebbül ítélték meg exportlehetőségeiket májusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének havi rendszerességgel végzett felmérésének kedden közzétett adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:48
Ritkaság, hogy a miniszterelnöki ciklusokat korlátozzák.
Makro / Külgazdaság 118 milliárdos rekorderedmény 2025-ben a 4iG Távközlési Holdingnál
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 11:18
A nyereséget a társaság arra fordítja, hogy tovább növelje értékét: a nemzetközi növekedésének támogatására és saját tőkéjének erősítésére.
Makro / Külgazdaság Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 10:47
Szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi piaci ára is csökken.
Makro / Külgazdaság Fontos döntést kell ma meghoznia a jegybanknak
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:56
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fontos részleteket árult el a legfontosabb kampányígéreteiről
Privátbankár.hu | 2026. május 26. 06:37
Egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG