2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A volt gazdasági és közlekedési miniszter, közgazdász a június 25-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 78. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.

A volt gazdasági és közlekedési miniszterrel való beszélgetést egy aktualitással kezdtük, mivel adásunk előtt nem sokkal derült ki, hogy ha nem változtat a hozzáállásán a Fidesz és a Tisza Párt, Budapestnek július 1-jétől nem lesz költségvetése. Ezt követően aztán Csillag István arról is elmondta a véleményét, hogy a kormánypártok szempontjából nem kedvező közvélemény-kutatási adatokat (is) látva elhalasztja-e Orbán Viktor a 2026 áprilisában esedékes országgyűlési választásokat.

Valamint arról, hogy ha ennyire támadja az EU-t a magyar kormány, akkor miért nem lépteti ki az országunkat. De természetesen gazdasági témák is terítékre kerültek: a devizakötvény-kibocsátások, az MNB meglepően alacsony friss GDP-prognózisa, az árrésstop, továbbá, hogy az akkumulátorgyártás helyett mire kellene alapozni a magyar gazdaság növekedését, kilábalását.

S végül, de nem utolsósorban – már csak mint egykori közlekedési miniszter – vendégünk azt is elmondta, hogy a MÁV pünkösdi ámokfutása után benyújtotta volna-e a lemondását.

A beszélgetést itt lehet megtekinteni:

Fejezetek:

0:01 Beköszönés

1:13 Mi lesz Budapesttel?

6:10 Elhalasztják a jövő évi választásokat?

13:40 Ezért nem lép ki Magyarország az EU-ból

24:13 Magyarország devizahitel-felvételeiről

29:01 Ha lesz kormányváltás, lesz elszámoltatás?

32:00 Varga Mihály szembemegy a kormánnyal?

40:43 Az árrésstopról

46:31 Mi lehet az akkumulátorgyárak alternatívája?

51:55 A MÁV-ról

59:40 Elköszönés

Podcast csatornánk elérhetőségei >>
Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>
A Klasszis Podcast a Youtube Music-on >>
A Klasszis Podcast az Apple Podcasts-en >>

(Csabai Károly szerzői oldala itt érhető el.)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Fontos üzletet üthet nyélbe Trump és a kínai elnök?
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 12:20
Találkoznak.
Makro / Külgazdaság Trumpot kiborították: kemény lépést tett
Privátbankár.hu | 2025. október 26. 10:41
Szigorított a vámokon egy reklám miatt. 
Makro / Külgazdaság Ebbe a hét új városba lehet Budapestről elrepülni
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 15:11
Indul a téli menetrend Ferihegyen.
Makro / Külgazdaság Így alakulna a nyugdíj kormányváltás esetén
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 14:12
A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter szerint látványos vereséget szenvedett a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 13:12
A Tisza Párt elnöke videóval bizonyítja, hogy ők voltak többen október 23-án.
Makro / Külgazdaság Arab milliárdos vitte el a Belügyminisztériumot
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 12:18
Rákosrendező helyett ez is jó lesz.
Makro / Külgazdaság Elhúztak a horvátok: 1000 euró fölé emelik a minimálbért
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 16:35
A horvát kormány pénteken rendeletben határozta meg a 2026-ban érvényes minimálbér összegét: a jelenlegi bruttó 970 euró 8,25 százalékkal, 1050 euróra emelkedik (valamivel több mint 408 ezer forint) – közölte a horvát sajtó.  
Makro / Külgazdaság Már Japánban is elszálltak az élelmiszerárak
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:57
Japánban a fogyasztói árak emelkedése 2,9 százalékra gyorsult szeptemberben éves szinten az augusztusi 2,7 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki közleményében.  
Makro / Külgazdaság Nem várt lazításról döntöttek Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:22
Az orosz jegybank 50 bázisponttal, 17,0 százalékról 16,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot pénteken; szakértők a kamat szinten tartására számítottak.  
Makro / Külgazdaság Donald Trump úgy felhúzta magát egy reklámon, hogy befejezte Kanadával a tárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 13:56
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon helyi idő szerint csütörtökön közzétett üzenetében leállított minden kereskedelmi tárgyalást Kanadával egy szerinte félrevezető reklámkampányra hivatkozva, amelyben Ronald Reagan volt amerikai elnök kritikus véleményt fogalmaz meg a vámokról.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG