3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Balog Zoltán szerint a béremelésen túl jelentős fejlesztések történtek az egészségügyben.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere (j) és Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A kormány jövőre 10, a következő négy év alatt pedig összesen 67 százalékos béremelést hajt végre a mentőknél – jelentette be az emberi erőforrások minisztere. Balog Zoltán szerint a tízszázalékos emelést az egészségügyi szakdolgozók tervezett béremelésén felül kapják az Országos Mentőszolgálat dolgozói jövő januárban. A béremelés többletforrása mintegy 4 milliárd forint.

A miniszter azt is hozzátette, hogy a jövő évi költségvetés tervezetében csaknem 40 milliárd forint áll rendelkezésre mentésre, szemben  a 2010-es 22,5 milliárddal. 2016 szeptemberétől átlagosan 26,5 százalékos egészségügyi béremelés történt, idén novembertől 12 százalékos lesz az emelés mértéke, a következő két évben pedig további 8-8 százalékkal nőnek a bérek a szektorban – emlékeztetett a miniszter.

Több száz új mentőautó jár az országban

A béremelésre fordított többlet ebben az évben 6,4 milliárd, jövőre pedig 7,5 milliárd forint lesz – tette hozzá. Példaként elmondta, hogy egy mentőorvos bére az átlag 390 500 forinthoz képest 645 ezer forint lesz, míg egy mentőtiszt bére 242 300 forintról 460 112 forintra emelkedik.  Balog Zoltán szerint az elmúlt években komoly fejlesztések történtek a mentőszolgálatnál, beleértve az új mentőautók beszerzését, mentőállomások építését, valamint a meglévők felújítását.

A miniszter hozzátette: az elmúlt időszakban csaknem 500 új mentőautót vásároltak, további 193 gépkocsi beszerzése pedig már folyamatban van, amelyek már a 21. századi technikát képviselik. Ezzel nagyjából az összes eset- és rohamkocsit újakra cserélték az országban – tette hozzá.  Az infrastrukturális fejlesztések kapcsán a miniszter kiemelte, hogy harminc új mentőállomás épült az országban, 97-et pedig felújítottak. A következő lépés a megfelelő munkaruházat biztosítása lesz.

Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója arról beszélt, hogy 7500-an dolgoznak a mentőszolgálatnál, és az elmúlt évben egymillió embernek nyújtottak segítséget. A mentőszolgálatnál dolgozókra joggal lehet büszke az ország, és az OMSZ vezetősége arra törekszik, hogy a betegellátást végző munkatársak szakmai tudását fejlesszék, javítsák a munkafeltételeket, növeljék anyagi és erkölcsi megbecsülésüket – tette hozzá. "Ha ezekben sikeresek vagyunk, akkor a mentőszolgálat eredményesebb lesz, még több életet menthet meg; ez a legmagasabb rendű cél" - fogalmazott a főigazgató.

Ész nélkül isszuk a Neocitrant, Coldrexet - nagy változás jön

Aki nyakra-főre issza a paracetamol-tartalmú forró italporokat a náthájára, könnyen elintézheti a máját - mostantól csak a patikákban árulhatnak Coldrexet, Neocitrant és társaikat. Tovább >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A CIA igazgatóját szállította a Moszkvában landoló amerikai gép
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 19:41
Vlagyimir Putyin még egy tömegrendezvényt is lemondott, bár nyíltan senki nem erősítette meg, hogy ő is tárgyalt a CIA igazgatójával.
Makro / Külgazdaság Elkezdte az euró bevezetése szempontjából is sorsdöntő munkát a Magyar Nemzeti Bank
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa végigvitte, amit a júniusi kamatdöntő ülést követően Varga Mihály jegybankelnök bejelentett. A „mini” kamatcsökkentési ciklus keretében a nyár folyamán háromszor mérsékelte az alapkamatot, augusztus 25-én is 25 bázisponttal, 5,5 százalékra. Varga Mihály a Monetáris Tanács sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy amennyiben a kormány komolyan gondolja az euró bevezetését, akkor az MNB-nek is vannak ezzel kapcsolatban feladatai. Az egyik ilyen a jelenlegi 3 százalékos inflációs cél felülvizsgálata, amihez már hozzá is láttak a Szabadság téren.
Makro / Külgazdaság A nevető negyedik: Magyarázkodni kezdett a Tisza-frakció Sárvári Nicholas jelölése miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:10
A párt szerint Sárvári kapta a negyedik legtöbb pontot, ezért kezdeményezték, hogy hallgassák meg őt is. A dobogós Jancsics Dávid visszalépett a jelöltségtől, ezért végül három embert hallgattak meg.
Makro / Külgazdaság Így húzná tovább a nadrágszíjat a Pénzügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:52
A minisztérium háttérbeszélgetésén azt is megtudtuk, mikor fogadhatják el a 2027-es költségvetés tervezetét. 
Makro / Külgazdaság Utoljára májusban volt ennyire drága a dízel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:02
Nem változnak az üzemanyagárak szerdán, továbbra is nyári csúcsán, 681 forintos átlagáron lehet dízelt tankolni.
Makro / Külgazdaság Döntöttek Varga Mihályék: közel négy és fél éves mélypontra csökkentik az alapkamatot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 14:01
Lezárult a Varga Mihály jegybankelnök által júniusban meghirdetett „mini” kamatcsökkentési ciklus, miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa augusztus 25-i ülésén sorozatban harmadszor is 25 bázisponttal mérsékelte az alapkamatot, 5,5 százalékra. Az irányadó ráta legutóbb 4 éve és 3 hónapja, 2022. május 31-én volt ennél alacsonyabb, 5,4 százalékos szinten.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzési hivatal: itt van, mit ígérnek az elnökjelöltek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:54
Meghallgatták a három elnökjelöltet, itt vannak a legfontosabb mondatok.
Makro / Külgazdaság Még jobb kamatozással sem kellettek a pluszmilliárdok a magyar államnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:36
Csak 30 milliárdot tettek zsebre a 36,5 milliárdból, pedig tovább csökkent az átlaghozam.
Makro / Külgazdaság Megnyugtató hírt közölt a Mavir
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:44
Vége a krízisnek hivatalosan is.
Makro / Külgazdaság Megint vakarhatják a fejüket az elemzők a német adatok láttán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:04
Nem ilyen GDP-adatra számítottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG