3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ausztria hivatalosan ma dönthet a kötelező maszkhasználat visszaállításáról, mivel hetek óta növekszik a diagnosztizált, aktív koronavírus-fertőzöttek száma. Bécsben új gócpontokat találtak.

Ismét visszaállíthatják a szájmaszk egész országra kiterjedő, kötelező használatát Ausztriában az aktív fertőzések növekvő száma miatt.  

Sétáló emberek a Belvedere kastély és múzeum előtt Bécsben 2020. május 15-én.  A múzeumok nyitva tarthatnak. EPA/CHRISTIAN BRUNA
Sétáló emberek a Belvedere kastély és múzeum előtt Bécsben 2020. május 15-én. A múzeumok nyitva tarthatnak. EPA/CHRISTIAN BRUNA

Maszkot fel!

A Der Standard szerint a döntést mára halasztotta a kormány, mivel meg akarta várni a hétvégi fejleményeket. (Egy másik osztrák lap ugyanakkor már tényként említette a szigorítást.) Ráadásul Sebastian Kurz egyelőre Brüsszelben, a három napja tartó EU-csúcson van. Az osztrák kancellár tegnap telefonon egyeztetett minisztereivel a lehetséges intézkedésekről.

A Der Standard úgy tudja, hogy az egész országra kiterjedő maszkhasználat ismételt bevezetése reális opció. Az még kérdéses, hogy csak a boltokban vagy a középületekben is kötelezővé tennék a viselését.

A bécsi tömegközlekedésben egyébként most is kötelező a maszkviselés. A Privátbankár.hu múlt heti tapasztalatai szerint ezt a bécsiek be is tartják, maszk vagy sál nélkül utazó embereket szinte nem is láttunk.

Az osztrák főváros látszólag szokásos életét éli, a kávézók, boltok, éttermek nyitva állnak. Ugyanakkor tapasztalataink szerint ottjártunkkor a központban a megszokottnál kevesebb ember volt, ami feltehetően a külföldi turisták elmaradozására vezethető vissza.

Fertőzött papok

Ausztrián belül elsősorban Bécsben, valamint Alsó- és Felső-Ausztriában indult ismét növekedésnek a regisztrált fertőzöttek száma.

A fővárosban a napokban új gócpontokat találtak: két szerb-ortodox templomnál négy pap, valamint hozzátartozóik kapták el a vírust.

A templomokat augusztus elejéig bezárták.

Szakértők ugyanakkor arra is felhívják a figyelmet, hogy a fertőzöttek számának növekedése korántsem olyan meredek, mint a járvány kezdetén. Az aktív vírushordozók száma jelenleg mintegy 1300, ami a március közepi szintnek felel meg. Tegnap 82 új fertőzöttet diagnosztizáltak, a héten ugyanakkor több esetben jóval meghaladta a százat ez az érték.   

A Die Presse statisztikái szerint június közepe óta nő ismét az aktív fertőzöttek száma: június 14-én 373 aktív vírushordozó volt, július elsején 677, július 19-én 1345.

Ausztriában eddig összesen mintegy 20 ezer fertőzöttet diagnosztizáltak, és 711-en vesztették életüket a vírussal összefüggésben.  

Korábban több szomszédos országban – Románia, Szerbia, Horvátország – állították le a korlátozó intézkedések feloldását vagy vezettek be ismét szigorításokat (például a beutazásban),

miután ismét növekedésnek indult a regisztrált új fertőzések száma.

Ami a globális helyzetet illeti, a legtöbb áldozatot (több mint 140 ezret) az Egyesült Államokban és Brazíliában (csaknem 80 ezer) jegyezték fel. 

Európán belül Nagy-Britanniában 45 ezren, Olaszországban 35 ezren, Franciaországban 30 ezren, Spanyolországban 28,5 ezren, Oroszországban 12 ezren, Belgiumban csaknem 10 ezren, Németországban 9 ezren, Hollandiában több mint 6 ezren vesztették életüket.

Az egyetlen, a járvány egész ideje alatt karanténmentes nyugati államban, Svédországban mintegy 5600 áldozatot követelt a Covid-19.

Magyarországon eddig 4339 fertőzöttet diagnosztizáltak, a halálos áldozatok száma 596. Több mint 3200-an meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 511.

Világszerte eddig 14,5 millió fertőzöttről tudnak. Több mint 600 ezren vesztették életüket, 8,1 millióan meggyógyultak.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A CIA igazgatóját szállította a Moszkvában landoló amerikai gép
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 19:41
Vlagyimir Putyin még egy tömegrendezvényt is lemondott, bár nyíltan senki nem erősítette meg, hogy ő is tárgyalt a CIA igazgatójával.
Makro / Külgazdaság Elkezdte az euró bevezetése szempontjából is sorsdöntő munkát a Magyar Nemzeti Bank
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa végigvitte, amit a júniusi kamatdöntő ülést követően Varga Mihály jegybankelnök bejelentett. A „mini” kamatcsökkentési ciklus keretében a nyár folyamán háromszor mérsékelte az alapkamatot, augusztus 25-én is 25 bázisponttal, 5,5 százalékra. Varga Mihály a Monetáris Tanács sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy amennyiben a kormány komolyan gondolja az euró bevezetését, akkor az MNB-nek is vannak ezzel kapcsolatban feladatai. Az egyik ilyen a jelenlegi 3 százalékos inflációs cél felülvizsgálata, amihez már hozzá is láttak a Szabadság téren.
Makro / Külgazdaság A nevető negyedik: Magyarázkodni kezdett a Tisza-frakció Sárvári Nicholas jelölése miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 17:10
A párt szerint Sárvári kapta a negyedik legtöbb pontot, ezért kezdeményezték, hogy hallgassák meg őt is. A dobogós Jancsics Dávid visszalépett a jelöltségtől, ezért végül három embert hallgattak meg.
Makro / Külgazdaság Így húzná tovább a nadrágszíjat a Pénzügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:52
A minisztérium háttérbeszélgetésén azt is megtudtuk, mikor fogadhatják el a 2027-es költségvetés tervezetét. 
Makro / Külgazdaság Utoljára májusban volt ennyire drága a dízel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 15:02
Nem változnak az üzemanyagárak szerdán, továbbra is nyári csúcsán, 681 forintos átlagáron lehet dízelt tankolni.
Makro / Külgazdaság Döntöttek Varga Mihályék: közel négy és fél éves mélypontra csökkentik az alapkamatot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 14:01
Lezárult a Varga Mihály jegybankelnök által júniusban meghirdetett „mini” kamatcsökkentési ciklus, miután a Magyar Nemzeti Bank (MNB) monetáris tanácsa augusztus 25-i ülésén sorozatban harmadszor is 25 bázisponttal mérsékelte az alapkamatot, 5,5 százalékra. Az irányadó ráta legutóbb 4 éve és 3 hónapja, 2022. május 31-én volt ennél alacsonyabb, 5,4 százalékos szinten.
Makro / Külgazdaság Vagyonvisszaszerzési hivatal: itt van, mit ígérnek az elnökjelöltek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:54
Meghallgatták a három elnökjelöltet, itt vannak a legfontosabb mondatok.
Makro / Külgazdaság Még jobb kamatozással sem kellettek a pluszmilliárdok a magyar államnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 12:36
Csak 30 milliárdot tettek zsebre a 36,5 milliárdból, pedig tovább csökkent az átlaghozam.
Makro / Külgazdaság Megnyugtató hírt közölt a Mavir
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:44
Vége a krízisnek hivatalosan is.
Makro / Külgazdaság Megint vakarhatják a fejüket az elemzők a német adatok láttán
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 10:04
Nem ilyen GDP-adatra számítottak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG