2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ha minden továbbra is jól alakul a gazdaságban, kamatot emel a Fed.

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed akár már a jövő hónapban kamatot emelhetne, ha folytatódik az amerikai gazdasági növekedés és nem lesznek kellemetlen meglepetések - fogalmazta meg véleményét Patrick Harker, a Fed philadelphiai területi igazgatója.

Még mindig az adatokra várnak

A Fed kamatdöntő ülésein szavazati joggal rendelkező Harker szerint ha folyatódik a gazdaság élénkülése, a makrogazdasági adatok a várakozásoknak megfelelően alakulnak, akkor meg kell fontolni egy újabb 25 bázispontos kamatemelést. Elismerte ugyanakkor, hogy több kamatdöntő kollégája másképpen vélekedik, a kamat szinten tartását szorgalmazzák, tekintettel a külső piacok bizonytalanságára.

Patrick Harker a kamatemelés lehetőségét egyebek között azzal indokolta, hogy egyre nő a foglalkoztattak száma, a munkanélküliek pedig egyre kevesebben vannak, eközben az infláció a jegybanki 2 százalékos cél felé indult el.

Yellen kivár

A legutóbbi kamatdöntő ülésen a Fed nem nyúlt az alapkamathoz, akkor Janet Yellen elnökasszony azt mondta, december óta alig változtak a foglalkoztatottsági és inflációs adatok, így nem nyúlnak az irányadó kamathoz. A Fed lassú gazdasági növekedésre, a munkaerőpiac erősödésére, és a 2 százalékos inflációs cél 2-3 éven belüli teljesülésére számít.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
Makro / Külgazdaság Fittyet hány az ukrán drónokra az orosz gázipar
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 09:29
Jelentősen nőtt a termelés az idei első félévben.
Makro / Külgazdaság Közel ezer milliárdot költ pluszban a Tisza-kormány arra, hogy finanszírozza az uniós programokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 08:46
Jelentősen túl kell lépni a költségvetési előirányzatot.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit kerestek a magyarok júniusban: az szja-mentesség miatt ugrottak meg a nettók
Herman Bernadett | 2026. augusztus 27. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerint 2026 júniusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 754 700 forintot, míg a nettó átlagkereset 529 700 forintot ért el. Bár a növekedési ütem dinamikus, a béradatok szerkezetét jelentős egyszeri kifizetések és célzott adópolitikai intézkedések alakítják.
Makro / Külgazdaság Megtört a trend: pesszimizmus járja be a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 07:48
Fél év után először romlott a konjunktúra index.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter nem akármilyen hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 20:35
Helyreállt a teljesítmény.
Makro / Külgazdaság Betalált a becslés: nem okozott meglepetést az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 26. 18:49
A második negyedévben az előzetes becsléssel összhangban, 1,5 százalékkal nőtt évesítve az Egyesült Államok bruttó hazai terméke (GDP) a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai hivatala, a Bureau of Economic Analysis szerdán közzétett második becslése alapján. Az idén az első negyedévben 2,1 százalék volt az évesített növekedés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG