1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) ma közli az államháztartás augusztusi részletes pénzforgalmi mérlegét.

A szeptember elején közölt előzetes adatok szerint az államháztartás központi alrendszerének hiánya augusztusban 122 milliárd forint volt, az első nyolc hónapban a deficit 559,5 milliárd forintot tett ki, a módosított éves előirányzat 97,1 százalékát.

Megszavazhatják ma a csomagot
A Parlamentben ma szavaznak a Munkahelyvédelmi Akciótervről, melynek költségvetési hátterét nem látja biztosítottnak az IMF. Emiatt a kormány módosíthatja a már júliusban elfogadott költségvetés keretszámait.

Az NGM szeptember elején kiadott jelentése szerint 2012 augusztusában a központi költségvetés 106 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 19,1 milliárd forintos deficittel, az elkülönített állami pénzalapok pedig 3,1 milliárd forintos szufficittel zártak.

Tavaly augusztusban az államháztartás központi alrendszerének hiánya 50,1 milliárd forint volt, 2011. január-augusztusában a deficit 1.544,6 milliárd forintot tett ki.

Az NGM közölte azt is, hogy az egyszeri tételektől megtisztított, azonos bázisú 2011. évi és 2012. évi központi alrendszerű augusztus végi hiányokat összevetve az idei a módosított előirányzat 68,8 százaléka lett, jóval kedvezőbb a tavalyi 85,0 százaléknál.


Friss:

Az adatok délután megérkeztek, kattintson! >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Furcsa bakival jött fontos hír a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetéséről – frissítve: mégis lesz beleszólása a Magyarok Világszövetségének
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 15:51
Csütörtökön már meg is választhatják a hivatal vezetőit, de mi a helyzet a Magyarok Világszövetségével?
Makro / Külgazdaság Jeges megoldást tesztel Dél-Korea a közel-keleti válság kikerülésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 12:49
Az északi útvonalon jóval gyorsabban juthatnának el Európába az áruk.
Makro / Külgazdaság Nagyvállalatoktól kér pénzt Magyar Péter október 23-ára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:54
Az lenne „méltányos és helyes” a miniszterelnök szerint, ha a magyar vállalatok is „beszállnának” az ünneplés költségeibe.
Makro / Külgazdaság Felülvizsgálja a kormány a Mol 35 éves koncesszióját
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 10:16
Gajdos László szerint keményen fogják képviselni a lakosság érdekét az ügyben.
Makro / Külgazdaság Vasárnap reggel már négy paksi turbina termel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 09:53
Szerdára pedig már a magyar fogyasztás 35 százalékát fedezheti az erőmű termelése.
Makro / Külgazdaság Keddtől fontos számokat közölnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:41
Összeül a monetáris tanács, kiderül a részletes igazság a költségvetés helyzetéről, de a keresetekről és a munkaerőpiacról is adatokat közöl a KSH:
Makro / Külgazdaság Élőben jelentkezett be Magyar Péter Paksról – de milyen híreket hozott?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 23. 08:19
Elindítottak egy turbinát, de ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter fantasztikus hírt közölt Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 22. 15:05
Újraindul a termelés a paksi 3-as blokkban.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Minden eddigi rekordot megdöntött a Velencei-tó szintje
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 22. 13:04
Strandidő és hosszú hétvége: ilyenkor általában megtelik a Velencei-tó partja, az emberek hosszú sorokban állnak a lángosért vagy a jégkásáért. Ezúttal viszont a természet győzött: a strandokról eltűnt a víz, a vendéglátás pedig vendégek nélkül maradt. 
Makro / Külgazdaság Fázni fog Németország télen? Aggasztó adat érkezett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 21. 14:46
Történelmi mélypontra süllyedt a németországi gáztározók töltöttsége az év ezen időszakában – közölte az Ines szakmai szövetség a dpa hírügynökséggel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG