2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Fitch Ratings A- értékűre módosította a pénzintézet BBB+ besorolását 2020. szeptember 8-án, „reagálva a bank központjának Budapestre való áthelyezését követő EU-n belüli műveleteinek folyamatban lévő diverzifikációjára”.

A Fitch pozitívan értékeli az NBB átfogó, az európai szintre emelést célzó stratégiáját, amely különösképpen a bank hitelezési műveleteiben és részvényesi struktúrájában bekövetkezett elmozdulásban nyilvánul meg, oly módon, hogy a hitelek nagyobb hányadát összpontosítja a régióra és növeli az európai részvényesek arányát a bankon belül.

Az ügynökség elmondása alapján „a legutóbbi felülvizsgálat óta számos pozitív fejlemény figyelhető meg- ezek közül az egyik legfontosabb, hogy a hitelek és garanciák átlagos minősítése ’B+’-ról ’BB-’ besorolásra javult 2020 első felében, a folyamatosan az európai uniós hitelfelvevőkre fókuszáló hitelezési folyamatoknak köszönhetően.

Másfelől a Fitch megdicsérte a bank „alacsony”, 1,5%-os nemteljesítő hitelállományát, az 5 legnagyobb kitettség alapján mért „alacsony koncentrációs kockázatát”, a részvényesek azon „ígéretét”, hogy 2022-ig folytatják az intézmény friss tőkével való támogatását, az NBB „erős likviditási pufferét” és „kitűnő tőkésítési profilját”, valamint a „finanszírozási források növekvő diverzifikálását”.

Az NBB lett az egyetlen olyan multilaterális fejlesztési bank, amelyet 2020-ban felminősítettek a bank strukturális fejlődésének és a COVID-19 válsággal szembeni ellenálló képességének köszönhetően. A felminősítés eredményeképpen az NBB nemzetközi hitelminősítései jelenleg az „A” kategóriába tartoznak; a Fitch, az S&P és a Moody’s A-, az ACRA A kategóriába sorolja az intézményt.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid elárulta, mikor szállíthat utasokat a Budapest–Belgrád vasútvonal
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:49
Új szakaszba léphet a vitatott gigaberuházás.
Makro / Külgazdaság Valami készül az energiafronton: fontos döntést hozott a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 16:14
Kinyitják az ajtót a szélerőművek előtt. 
Makro / Külgazdaság Nem volt meglepetés a paksi leállás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:39
A napelemes szövetség szerint nem az időjárás a fő ok.
Makro / Külgazdaság Március óta nem láttak ilyet Németországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:57
Júniusban az elemzők által vártnál nagyobb mértékben, március óta a leggyorsabb ütemben nőttek a feldolgozóipari megrendelések Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság Elfogyott a lendület az eurózóna boltjaiban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:38
Csalódást okozott a kiskereskedelmi adat.
Makro / Külgazdaság Van egy szerencse is a paksi leállásban, aminek az ipar örülhet
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 6. 13:16
A Paksi Atomerőmű teljesítményének jelentős csökkentése és a vállalatok termelésének visszafogása biztosan meglátszik majd a júliusi, de leginkább az augusztusi ipari adatokban. Ősszel viszont pótolhatják a cégek az ebben az időszakban keletkezett kieséseket.
Makro / Külgazdaság Bezsákolt 156 milliárdot a kormány – de még így is önmérsékletet tanúsított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 13:02
Jóval többet ajánlottak a befektetők.
Makro / Külgazdaság Pénteken nézhetünk csak igazán nagyot a tankolásnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:49
Folytatódik a szerdán bejelentett trend.
Makro / Külgazdaság Az iráni háború ellenére is pörög az amerikai gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:09
Kilenchavi magaslaton fontos mutatók az Egyesült Államokban.
Makro / Külgazdaság Szombaton ül össze a Tisza-frakció, hogy eldöntsék, ki lesz az új köztársasági elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 11:28
Már hétvégén lesz hivatalos jelöltje a frakciónak, de még mindig nem tudjuk, kik közül választanak egyáltalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG