3p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Vlagyimir Putyin orosz elnök "befolyásolási kampányt" rendelt el a 2016-os amerikai elnökválasztási folyamat ellen – áll az amerikai hírszerzés pénteken nyilvánosságra hozott részleges jelentésében. Az is kiderült, hogy az oroszok adtak át adatokat a Wikileaks-nek is. Ezt nem akárki, hanem a Magyar Távirati Iroda (is) jelenti.
Donald Trump bemutatja alelnökjelöltjét, Mike Pence-t. Fotó: EPA/Jason Szenes

A hírszerzési jelentés szerint "nagyon megbízható" információk állnak rendelkezésre arról, hogy az orosz államfő kampányt rendelt el az amerikai elnökválasztás demokratikus folyamatának aláásására és a demokrata elnökjelölt, Hillary Clinton befeketítésére. Putyin és az orosz kormány Hillary Clinton lejáratásával szándékozott növelni a republikánus (később győztes) Donald Trump esélyeit – írja a Clinton-pártisággal rendszerint nem igazán vádolható MTI.

Az orosz katonai hírszerzés (GRU) adta át az amerikai demokrata szerverekről lopott anyagokat a WikiLeaks kiszivárogtató portálnak - állapította meg az amerikai titkosszolgálatok jelentése. A GRU a Guccifer 2.0 nevű kitalált hackert, a DCLeaks.com portált és a WikiLeakset használta fel ahhoz, hogy nyilvánosságra hozza az általa végrehajtott hackertámadásokkal megszerzett információkat a demokrata szerverekről.

Ide is betörtek, oda is betörtek

Az MTI jelentése szerint az adatokat a Demokrata Országos Bizottság (DNC) és befolyásos demokrata párti politikusok számítógépéről lopták le. A jelentés hozzáteszi, hogy a WikiLeaksen kiszivárogtatott információk között nem szerepeltek koholmányok. Az orosz hírszerzés több amerikai szövetségi állam és helyi választási bizottság adataihoz hozzáfért, és mindkét amerikai párt számítógépes rendszereit támadta.

Eközben egyébként az amerikai törvényhozás pénteken hitelesítette az elektorok szavazatait, amelyek biztosították a republikánus párti Donald Trump győzelmét az elnökválasztáson. Bár néhány demokrata párti törvényhozó jelezte, hogy kifogást nyújt be.

Boszorkányok márpedig vannak?

Sten Hoyer demokrata párti képviselő a CNN hírtelevíziónak adott interjújában arról beszélt, hogy szerinte várhatóan még több demokrata párti kongresszusi politikus veti majd fel a demokraták ellen elkövetett orosz hackertámadások ügyét a kampány idején, és ezzel felvetik Donald Trump elnöksége legitimitásának kérdését is.

"Politikai boszorkányüldözésnek" nevezte az orosz hackertámadások körüli vitát Donald Trump megválasztott elnök a The New York Times című lapnak adott pénteki interjújában. A megválasztott elnök vizsgálatot követelt, hogy hogyan jutott az NBC televízió titkos hírszerzési adatokhoz, mire a Fehér Ház cáfolta, hogy onnan kerültek volna ki a dokumentumok.

Kína lehetett inkább?

A megválasztott elnök ismét cáfolta az Obama-kormányzat vádjait, melyek szerint oroszok intéztek volnatámadásokat demokrata párti politikusok számítógépes rendszerei ellen. Hangsúlyozta, hogy Kína nemrégiben húszmillió kormányzati személyiség és alkalmazott személyi adatait lopta el számítógépes támadással s feltette a kérdést: "hogy' lehet, hogy erről senki sem beszél?" - írja az MTI.

"Meghackelték a Fehér Házat, a kongresszust, úgy tűnik, mi vagyunk a világ hackertámadásainak fővárosa" - szögezte le Trump.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Végre nem Magyarország szerepel Ursula von der Leyenék szégyenlistájának elején
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 13:56
Az Európai Bizottság statisztikai hivatala, az Eurostat szerint októberben az éves infláció Észtországban, Lettországban, Horvátországban és Ausztriában volt.
Makro / Külgazdaság Véget érhet a dízelesek rémálma a hazai benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 11:06
Néhány nap alatt a gázolaj ára 15 forinttal ugrott meg, de most a drágulás megtorpanhat az Mfor Üzemanyagár-figyelő szerint.
Makro / Külgazdaság Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
Privátbankár.hu | 2025. november 1. 08:47
Negatívra rontotta az EU pénzügyi stabilitási mechanizmusának osztályzati kilátását a Moody's.
Makro / Külgazdaság Miközben a magyar repülőrajt elmaradt, Csehországban kilőtt a GDP
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 14:01
Miközben a magyar GDP lényegében stagnál, a cseh 2,7 százalékkal növekszik.
Makro / Külgazdaság A kereskedőket sokkolta a kormány bejelentése
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:38
Az Országos Kereskedelmi Szövetség értetlenül áll azelőtt, hogy a kormány minden egyeztetés nélkül meghosszabbította az árrésstopot, sőt új terméket vont az árréstop hatálya alá.
Makro / Külgazdaság Jól indul a november az autósoknak
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:05
November első napján csökkenést tapasztalhatunk a kutak nagykereskedelmi áraiban.
Makro / Külgazdaság Csak 6172 gyerek született  szeptemberben
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:44
8758 fő halt meg.
Makro / Külgazdaság Gyorsult az áremelkedés az iparban
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 08:32
2,4 százalékkal magasabbak az árak az iparban.
Makro / Külgazdaság Döntött a kormány a 14. havi nyugdíjról
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 19:57
Orbán Viktor elmondta: lesz 14. havi nyugdíj, de a bevezetési rendjén még dolgoznak. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elmondta, kit látna szívesen egészségügyi miniszterként
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 18:17
Az Egyesült Királyságban és Magyarországon is dolgozó ortopéd főorvos, Hegedűs Zsolt a jelölt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG