2p

Újabb rakétákat készültek kilőni a húszik, de megelőzték őket.

Az amerikai légierő megsemmisített három húszi hajóelhárító rakétát Jemenben, amelyek a Vörös-tenger déli része felé irányultak és készen álltak a kilövésre - közölte az amerikai fegyveres erők központi parancsnoksága.

A Centcom szombati közleménye szerint miután az amerikai erők azonosították a rakétákat Jemen húszik által ellenőrzött területén, és megállapították, hogy közvetlen veszélyt jelentenek a térségben tartózkodó kereskedelmi és hadihajókra, önvédelemből csapást mértek és megsemmisítették a rakétákat.

A Hamász palesztin iszlamista szervezet és Izrael között a Gázai övezetben zajló konfliktus kiújulása óta a jemeni húszi lázadók számos kereskedelmi hajó ellen hajtottak végre támadásokat a Vörös-tengeren, nemzetközi vélemények szerint iráni támogatással. Az Egyesült Államok a Szuezi-csatornához vezető, kulcsfontosságú tengeri kereskedelmi útvonal hatékonyabb védelme érdekében nemzetközi katonai szövetség létrehozását kezdeményezte, aminek már több mint húsz ország, köztük Nagy-Britannia, Kanada, Franciaország, Hollandia, Norvégia és Dánia a tagja és épp pénteken jelentette be Belgium is, hogy csatlakozik a vörös-tengeri katonai szövetséghez.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Óriási bejelentést tett Donald Trump Kínával kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 19:31
Megszületett az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi megállapodás – jelentette be szerdán Donald Trump amerikai elnök, nem sokkal azután, hogy washingtoni és pekingi tárgyalófelek Londonban keretegyezségre jutottak a kétoldalú kereskedelmi feszültségek enyhítéséről, valamint a kínai ritkaföldfém- és ipari alkatrész-export korlátozásainak feloldásáról.
Makro / Külgazdaság Nagyon durván bezuhant a német áruimport Oroszországból
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 17:01
Németország tavaly 94,6 százalékkal kevesebb értékű árut importált az Oroszországi Föderációból, mint az ukrajnai háború kitörése előtti évben a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerdán publikált jelentése alapján.
Makro / Külgazdaság MNB-botrány: vége van a jegybanki vagyonkezelő alapítványoknak
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 12:51
Megszavazták a jegybanktörvény módosítását.
Makro / Külgazdaság Polt Péter tényleg az Alkotmánybíróság elnöke lett
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 12:32
Megvan az új legfőbb ügyész is.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy többe vagy kevesebbe kerül a tankolás
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 10:40
A héten csütörtökön változnak a hazai üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Német lap: Magyarország sereghajtó lett az Orbán-kormány miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 09:14
Lesújtó elemzés jelent meg a magyar gazdaság helyzetéről a Frankfurter Allgemeine Zeitungban.
Makro / Külgazdaság Inflációs ütés: májusban is szinte minden drágább lett
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 08:31
Pedig már árréstop is van március közepe óta.
Makro / Külgazdaság Nem csak Budapest kivéreztetése áll a Szerencsejáték Zrt. megcsapolása mögött? Klasszis Klub Live Békesi Lászlóval
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 07:42
A volt pénzügyminiszter délután fél 4-kor a Klasszis Klub Live-ben élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire.
Makro / Külgazdaság Változó széljárás: kihátrál a holland Pride mögül két világcég
Privátbankár.hu | 2025. június 10. 12:58
„Más marketingtevékenységekre összpontosítanak”. 
Makro / Külgazdaság Bejött 450 milliárd forintnyi pluszbevétel – így egész szépen alakultak a költségvetés májusi számai
Privátbankár.hu | 2025. június 10. 12:13
Osztalékból és társasági adóból is komoly bevételek jöttek, így zöldben tudott maradni májusban az államháztartás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG