2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Pedig fontos dolgokról esett volna szó.

Tüdőgyulladást kapott Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök, aki emiatt kénytelen volt lemondani kínai látogatását és találkozóját Hszi Csin-ping kínai elnökkel - jelentette be helyi idő szerint szombaton a brazil államfői hivatal.

Lula eredetileg szombaton indult volna Kínába, de a betegsége miatt pénteken már egy nappal elhalasztották a húszórás repülőúttal járó látogatást. Végül szombaton orvosai tanácsára az egész utazást inkább egy későbbi időpontra tolták.

Celso Amorim, a brazil elnök tanácsadója az O Globo című napilap jelentése szerint azt mondta, a kínai látogatás továbbra is fontos Brazíliának, és amint lehet, új időpontot találnak az utazásra. 

A januárban hivatalba lépett brazil elnök igyekszik széles körű kapcsolatokat ápolni a nemzetközi színtéren. Elmondása szerint ügyel arra, hogy mindenkivel kész legyen tárgyalni, és ennek jegyében az utóbbi hetekben már járt Argentínában és az Egyesült Államokban. A népes delegáció élén tervezett kínai látogatása után az eredeti elképzelések szerint útba ejtette volna az Egyesült Arab Emírségeket is a jövő hét végén.

Kína Brazília első számú kereskedelmi partnere. A tervezett vizit egyik fontos pontja lett volna, hogy Lula megossza Hszi Csin-pinggel a saját ukrajnai béketervét. A kínai elnök közelmúltbeli moszkvai látogatásán már Vlagyimir Putyin orosz elnök elé tárt egy Peking által kidolgozott 12 pontos béketervet, amely tartalmazza mind Ukrajna, mind Oroszország területi szuverenitásának elismerését. Míg a nyugati országok számos büntetőintézkedést vezettek be Moszkvával szemben, sem Kína, sem Brazília nem fogadott el Oroszország elleni szankciókat.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minden magyar iskolásnak 100 ezer forintot ígért Magyar Péter, a többieknek pedig 8 ezer milliárdot
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 18:11
Belföldön is lenne iskolakezdési támogatás. Vagyonadó, igazságos adórendszer, uniós pénzek 200 ezer forint a nyugdíjasoknak – ezeket ígéri Magyar Péter.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: elkezdték emelni az árakat a légitársaságok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 16:46
Az iráni háború hatására az európai légitársaságok is emelik az árakat. De ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG