2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az orosz elnök Merkel közbenjárásában reménykedik.
Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadja a megbeszélésükre érkező Angela Merkel német kancellárt még 2017-ben. (Kép forrása: MTI/EPA pool/Jurij Kocsetkov)

Angela Merkel német kancellár telefonon beszélt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, aki azt mondta neki: nagy aggodalommal tölti el, hogy Ukrajna hadiállapotot vezetett be. Putyin arra kérte a kancellárt, figyelmeztesse Kijevet, hogy óvakodjon a meggondolatlan lépésektől - adta hírül a Kreml közleményben.

A két vezető Merkel kezdeményezésére beszélt egymással, a Fekete-tengeren vasárnap történt incidens miatt. (Putyin és Ukrajna – átvérzett a kötés című keddi jegyzetében Káncz Csaba részletesen is foglalkozott a kialakult helyzetről.)

Putyin elítélte "Ukrajna provokatív akcióit és azt, hogy hadihajói súlyosan megsértik a nemzetközi jog normáit". Kifejezte reményét, hogy Németország latba veti befolyását Ukrajnánál a Kercsi-szorossal kapcsolatban kialakult helyzetben annak érdekében, hogy visszatartsa a meggondolatlan lépésektől.

Meggondolatlan lépés

Az orosz vezető szerint "az újabb konfliktushelyzet létrehozása és az ezzel járó kockázatok" miatt a felelősség egyedül az ukrán vezetést terheli. Putyin úgy vélekedett, hogy az incidens "nyilvánvalóan" összefüggésben áll az ukrán elnökválasztási kampánnyal. Kijelentette, hogy az orosz határőrség kész további felvilágosítással szolgálni a Kercsi-szorosban történtekkel kapcsolatban.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
Makro / Külgazdaság Fittyet hány az ukrán drónokra az orosz gázipar
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 09:29
Jelentősen nőtt a termelés az idei első félévben.
Makro / Külgazdaság Közel ezer milliárdot költ pluszban a Tisza-kormány arra, hogy finanszírozza az uniós programokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 08:46
Jelentősen túl kell lépni a költségvetési előirányzatot.
Makro / Külgazdaság Kiderült, mennyit kerestek a magyarok júniusban: az szja-mentesség miatt ugrottak meg a nettók
Herman Bernadett | 2026. augusztus 27. 08:30
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb jelentése szerint 2026 júniusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 754 700 forintot, míg a nettó átlagkereset 529 700 forintot ért el. Bár a növekedési ütem dinamikus, a béradatok szerkezetét jelentős egyszeri kifizetések és célzott adópolitikai intézkedések alakítják.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG