3p

Számos, vélhetően sokakat foglalkoztató témát körbejárunk az üzletemberrel, kockázatitőke-befektetővel, a Bajnai-kormány pénzügyminiszterével az Mfor.hu és a Privátbankár.hu következő, április 26-ai, szerdai Klasszis Klub rendezvényén. Amelyen ugyanakkor nemcsak mi kérdezünk, hanem – a klub immár közel két és fél éves történetében megszokott módon – erre lehetőséget kapnak az ingyenesen regisztráló olvasóink, akár személyesen, akár írásban, utóbbit már az esemény előtt is megtehetik.

Valószínűleg nem kell sokáig kutatni, 2023 tavaszán mi foglalkoztatja az embereket a leginkább: a háború és az infláció. Egyik téren sincsenek jó híreink és a kilátások sem fényesek. Az orosz-ukrán fegyveres konfliktus kimenetele megjósolhatatlan, de az is bizonytalan, hogyan alakul a hazai infláció, tényleg lemehet-e egyszámjegyűre 2023 végére, ahogy azt a kormány kitűzte, sőt, Orbán Viktor gyakorlatilag parancsba adta Varga Mihálynak.

Hogy hogyan fogadhat egy ilyen utasítást egy pénzügyminiszter, egyáltalán mit tehet és mit nem egy ilyen eléréséért? Aligha van autentikusabb ennek megválaszolására annál a személynél, mint aki egykoron maga is betöltötte e pozíciót. Mint például Oszkó Péter. Aki ráadásul pont a legutóbbi világválság kirobbanását követően, 2009-2010 között volt a Bajnai-kormány pénzügyminisztere.

Oszkó Péterrel április 26-án, szerdán beszélgetünk. Fotó: Bánkuti András
Oszkó Péterrel április 26-án, szerdán beszélgetünk. Fotó: Bánkuti András

A 2008-as krízist amerikai bankbajok indították el, így adódik a kérdés, vajon kell-e most tartani attól, hogy a tengerentúli pénzintézetek csődje, amelyet Európában a patinás Credit Suisse bebukása kísért, most is kiválthatnak-e hasonló negatív folyamatokat.

Igaz, egyelőre még a hazai közvéleményt a háború és az infláció lefolyása mellett az érdekli, vajon mi lesz a Magyarországot megillető, ám jogállamisági aggályok miatt Brüsszel által blokkolt uniós forrásokkal. Mikor juthatunk azokhoz hozzá, hajlandó-e a folyósítás érdekében az Orbán-kormány teljesíteni az Európai Bizottság feltételeit, vagy inkább hagyja az egészet, és máshonnan szerzi be a szükséges forrásokat – ahogy azt a miniszterelnök kilátásba helyezte.

Lévén azonban, hogy Oszkó Péter ma üzletember, kockázatitőke-befektető, aki a hazai startup-világ egyik ismert alakja, természetesen arról is érdekes lehet a véleménye, a mostani helyzetben milyen mozgásterük van a kisebb vállalkozásoknak. S vajon hogyan értékeli azt, hogy Magyarország nem csatlakozott az EU startup-szövetségéhez, arra hivatkozva, hogy a szervezet nem támogatja a nemek közötti sokszínűséget.

Téma tehát lesz bőven a Klasszis Klubunk következő, a szokásoknak megfelelően ezúttal is mintegy egyórásra tervezett online rendezvényén, melynek időpontja: 2023. április 26. (szerda!), 15.30 óra. Az eseményen, amelyen Olvasóink is feltehetik kérdéseiket, ingyenes a részvétel, ugyanakkor regisztráció szükséges.

Regisztráljon most! >>>

A korábbi Klasszis Klub rendezvényeink összefoglalói:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Zuhan az orosz energiaexport, de Putyin egyelőre nem lassít Ukrajnában
Wéber Balázs | 2026. február 3. 18:40
Mimimum két évtizede nem volt olyan alacsony az olaj- és gázexportból származó bevételek aránya az orosz költségvetésen belül, mint tavaly. Ennek ellenére Putyinnak esze ágában sincs visszafogni a háborút, inkább adót emel és hozzányúl a Nemzeti Vagyonalap tartalékaihoz. Nagyító alatt ezúttal az orosz háborús költségvetés.
Makro / Külgazdaság Hogyan lesz ebből magyar gazdasági növekedés?
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 14:01
Miközben a magyar gazdaság stagnált, más régiós országokban szárnyalt a GDP. Úgy tűnik, a magyar gazdaság irányítói nem találják a megfelelő irányt. Többek között ezekről beszélt kollégánk, Király Béla az ATV Start műsorában.
Makro / Külgazdaság Vége a jó időknek az osztrák munkavállalók számára?
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 13:41
Ausztriában 8,8 százalékra emelkedett a munkanélküliség januárban az előző havi 8,4 százalékról az osztrák foglalkoztatási hivatal, az Arbeitsmarktservice (AMS) adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Minél több félretett pénze van valakinek, annál jellemzőbb, hogy állampapírokat vásárol
Herman Bernadett | 2026. február 3. 10:11
Nemcsak ezt, hanem azt is kimutatta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a friss elemzésében, hogy utoljára az orosz-ukrán háború előtt voltak ennyire optimisták a magyarok az anyagi helyzetükkel kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság A háború lezárása is inflációs kockázat, „most vagy soha” helyzetbe kerülhet az MNB
Imre Lőrinc | 2026. február 3. 05:44
Az idei év finoman szólva sem kezdődött túl fényesen a magyar gazdaság számára. Bár a januárban közölt adatok még 2025-ről adtak képet, ezek is iránymutatóak lehetnek az áthúzódó hatás miatt. Az úgynevezett „puha indikátorok”, vagyis a különböző hangulatindexek pedig szintén azt sugallják, hogy 2026 sem hozza majd el a már több mint három éve hiába várt lendületes felpattanást. A Magyar Nemzeti Bank viszont kihasználhatja, hogy egy 8 éve nem látott, kedvező inflációs adat érkezhet az év elején.
Makro / Külgazdaság Megkongatták a vészharangot: kifogy egy kulcsfontosságú nyersanyag az EU-ban?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 19:02
Már 2030-ra problémák léphetnek fel.
Makro / Külgazdaság Trumpék az amerikai cégek hóna alá nyúlnának – itt az új csodafegyver
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 18:36
Érkezik a Project Vault.
Makro / Külgazdaság Mennyire gyenge a tavalyi GDP-adatunk Európában?
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 15:03
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői adásában. Meg a február 1-jétől duplájára emelt havi ingyenes készpénzfelvételi limit kapcsán a bankkártya-használati szokásokról.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter elárulta, perre megy a kormány Brüsszellel
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 13:44
Megtámadták az orosz energiarendeletet. 
Makro / Külgazdaság Van, ahol még mindig veszik a svájci órákat, mint a cukrot
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 11:31
A svájci órák exportja egy év alatt 3,3 százalékkal, 2,1 milliárd svájci frankra nőtt decemberben, tavaly összességében 1,7 százalékkal, 25,6 milliárd frankra esett – áll a svájci óraipari szövetség ((FHS) honlapján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG