4p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Több szempontból is aktuális a lombikbébik atyja, az elsőként államosított Kaáli Intézetek alapítójának és vezetőjének – aki ma már a dörgicsei Kaáli Autó-Motor Múzeum büszke tulajdonosa – a meghívása. 2024 úgy telt el, hogy számtalan alkalommal kongatta a vészharangot nyílt leveleiben, amelyekben a hazai meddőségi szektor égető problémáira hívta fel a figyelmet. Donald Trumpról meg azért beszélgetünk a január 20-ai beiktatása apropóján, mert a professzor ötven évig élt az Egyesült Államokban, és személyesen is ismeri a régi-új amerikai elnököt. Természetesen a dörgicsei Kaáli Auto-Motor Múzeumról is szót ejtünk, amely hihetetlen kincseket rejt, és kis idő alatt Magyarország egyik legfelkapottabb múzeuma lett.

A január 9-én, csütörtökön 15:30-kor kezdődő rendezvényünket a Klasszis Média Lapcsoport Klasszis nevű YouTube-csatornáján és Facebook-oldalunkon követhetik élőben. A konkrét linket az eseményre előzetesen regisztráltaknak küldjük meg. Hogy ne maradjon le:

Regisztráljon most! >>

A magyar állam 2019 karácsonya környékén kezdett bele a meddőségi centrumok államosításába, először hat klinikát sajátítva ki. Közöttük is a legelső épp a Kaáli Intézet volt, amelyre szemet vetett az állam. Ezek után a meddőségi központok irányítására 2022 márciusában létrehozták a Humánreprodukciós Igazgatóságot az Országos Kórházi Főigazgatóság részeként. A lombikszektor élére Vesztergom Dóra nőgyógyász-endokrinológust nevezték ki, aki nem más, mint Novák Katalin volt köztársasági elnök sógornője. Az államosított magánklinikák jogutódjába, a Dunamenti REK Reprodukciós Központba azóta több állami klinikát is beolvasztottak.  

A mutatók viszont nem javultak, sőt, várólisták alakultak ki, és szakemberhiánnyal is küzd a meddőségi szektor. Kaáli doktor szerint régen sok külföldi épp a lombikeljárás miatt jött Magyarországra, most viszont sok magyar pár az ingyenes ellátás ellenére mégis külföldre megy.  

„Az emberi élet nem lehet üzlet... a kormány célja, hogy minden vágyott gyermek megszülethessen ...” – a professzor szerint sajnos ezek a magasztos ígéretek a közvetlen betegellátás területén üres szólamokká silányodtak. 

Dr. Kaáli Nagy Géza lesz a Klasszis Klub Live január 9-ei műsorának vendége
Dr. Kaáli Nagy Géza lesz a Klasszis Klub Live január 9-ei műsorának vendége
Fotó: ATV

Mindjárt itt van január 20. – vagyis az a nap, amelyen Joe Biden demokrata párti amerikai elnököt hivatalosan is Donald Trump, a republikánusok embere váltja. A Kaáli Intézetek megnyitása előtt ötven évig az Egyesült Államokban élt és szülész-nőgyógyászként dolgozott Kaáli Nagy Géza személyesen is megismerte Trumpot, így minden bizonnyal érdekes fókuszba tudja helyezni majd a tengerentúlon történeteket. 

Az államosítás után megalapított Autó-Motor Múzeumának – amely évről évre látogatórekordokat dönt  – egyik legrégibb négykerekűje egy 1914-es évjáratú F.N. Model 1950, melyhez hasonlóban ölték meg Ferenc Ferdinándot az első világháborút kirobbantó szarajevói merényletben. De a négy évtized alatt összegyűjtött ritkaságok egész sorával lehet találkozni a gyűjteményben – ezekről is hosszan és érdekesen tud beszélni Kaáli Nagy Géza.

Ezek csak ízelítők azokból a kérdésekből, amelyeket átbeszélünk Dr. Kaáli Nagy Géza szülész-nőgyógyásszal, az egykori Kaáli Intézetek alapító-vezetőjével, a Kaáli Autó-Motor Múzeum tulajdonosával a következő Klasszis Klub Live-ban.

A szokás szerint ezúttal is egyórásra tervezett adás során azonban nemcsak mi tesszük fel kérdéseinket, erre olvasóinknak, nézőinknek is lesz lehetőségük. Az adás alatt chaten, valamint előzetesen, a klasszisklub@privatbankar.hu címre is elküldhetik kérdéseiket.

A január 9-én, csütörtökön 15:30-kor kezdődő rendezvényünket a Klasszis Média Lapcsoport Klasszis nevű YouTube-csatornáján és Facebook-oldalunkon követhetik élőben. A konkrét linket az eseményre előzetesen regisztráltaknak küldjük meg. Hogy ne maradjon le:

Regisztráljon most! >>

Beszámolók a korábbi Klasszis Klub rendezvényeinkről:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Sorra mondanak le cégvezetői pozíciójukról a Tisza-kormány miniszterei
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 10:26
Eleget tettek az összeférhetetlenségről szóló törvény elvárásainak a miniszterek.
Makro / Külgazdaság Kijöttek a friss adatok: ennyivel nőttek a fizetések egy év alatt
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:30
2026 márciusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 779 800, a nettó átlagkereset 546 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,2, a nettó átlagkereset 11,3, a reálkereset pedig 9,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Brüsszelből már órákon belül érkezhet egy jó hír Magyarország számára
Csabai Károly | 2026. május 20. 05:43
Az Európai Unió Luxemburgban székelő statisztikai hivatala, az Eurostat ugyanis szerda délelőtt teszi közzé a 27 tagországra általa kiszámított áprilisi harmonizált fogyasztóiár-indexeket, amelyek közül a Privátbankár Európai Inflációs Körkép becslése szerint a nyolcadik legalacsonyabb a magyar, 2,6 százalékos érték. Az általános inflációk összevetésében még előkelőbb helyen, a hatodikon végeztünk, ráadásul egész Európában. Kérdés, mi lesz akkor, ha a körülmények lehetővé teszik, hogy az előző kormány hatósági intézkedéseit (árrésstop, védett üzemanyagárak) kivezesse a Magyar-kabinet.
Makro / Külgazdaság Uniós pénzek: már Budapesten az Európai Bizottság emberei
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 17:31
Indul a tárgyalási hét.
Makro / Külgazdaság Újabb kinevezés: megvan, ki lesz az új vezérkari főnök
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 16:29
Fontos személyi döntést jelentett be a honvédelmi miniszter.
Makro / Külgazdaság Hadat üzen az EU a kockázatos befektetéseknek
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 15:17
A szerkesztőségünknek megküldött közlemény szerint kedden az Európai Parlament új uniós szabályokat fogadott el a külföldi befektetések átvilágítására a biztonsági kockázatok megelőzése érdekében.
Makro / Külgazdaság Sokunk reménye foszlott szét a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:55
A piaci árak ismét emelkednek. A magyar autósok természetesen a védett árat fizethetik.
Makro / Külgazdaság Nem várt helyen ütközhet falakba a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:15
Veszélybe sodorja a magyar gazdaságot, a munkahelyeket, és megbéníthatja a termelést a vendégmunkások június 1-jétől tervezett behozatali tilalma, ezért a legnagyobb munkáltatói érdekképviseletek bevonásával történő egyeztetésre kéri a Magyar Kormányt a WHC Csoport, Magyarország egyik piacvezető HR szolgáltatója.
Makro / Külgazdaság A jegybank támogatását is élvezhetik Magyar Péterék az euró bevezetésében
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 10:50
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) konstruktív partner lesz.
Makro / Külgazdaság A pápalátogatást kihasználva adhattak kegyelmet K. Endrének
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 10:00
Magyar Péter lengyelországi repülőútja előtt tartott sajtótájékoztatóján beszélt a kegyelmi ügy nyilvánosságra hozható részleteiről. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG