4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az elmúlt heti makrogazdasági adatdömping után csendesebb hét elé nézhetnek a befektetők itthon. A múlt év végi államháztartási adatok és az államkötvény-aukciók tarthatnak számot az érdeklődésre, de ezeken túl várhatóan inkább a külföldi hírek alakítják majd a hazai piac hangulatát - és persze boldog-boldogtalan Vlagyimir Putyin látogatására figyel majd.

Hétfőn a mezőgazdasági termelői árak decemberi, illetve 2014. évi alakulásáról közöl adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Tavaly novemberben a mezőgazdasági termelői árak 6,8 százalékkal mérséklődtek az előző év azonos időszakához viszonyítva, ezen belül a növényi termékek ára 8,3, az élő állatok és állati termékeké 4,5 százalékkal csökkent.

Kedden az államháztartás 2014. negyedik negyedévi előzetes statisztikáját közli a Magyar Nemzeti Bank. A harmadik negyedév végén a GDP 83 százalékát tette ki az államháztartás bruttó adóssága, a nettó tartozás pedig a GDP 75,2 százalékán állt a jegybank adatai szerint.

 

 

A negyedik negyedév során, október végén Magyarország kétmilliárd euró adósságot törlesztett az Európai Uniótól 2008 őszén felvett hitelből, ezzel önmagában 2,1 százalékponttal csökkent a GDP-arányos államadósság. A 2013-as év végén a GDP 79,4 százalékán állt az államadósság, a tavalyi év végén ennél alacsonyabb lesz a várakozások szerint.

Persze minden keddi adatot beárnyékol az orosz elnök, Vlagyimir Putyin látogatása. Két dolog biztos: szóba kerül a hosszú távú gázszállítási szerződés meghosszabbításának ügye, és komoly dugók lesznek a fővárosban - mindkét ügyről írtunk, kattintson a linkekre a részletekért.

Csütörtökön az államháztartás 2015. januári részletes adatait hozza nyilvánosságra a Nemzetgazdasági Minisztérium. A hónap elején közölt előzetes adatok szerint az államháztartás központi alrendszerének januári hiánya 53,8 milliárd forint volt, az egész évre előirányzott hiány 6,13 százalékát tette ki.

Ugyancsak csütörtökön 3, 5 és 10 éves államkötvényeket értékesít az Államadósság Kezelő Központ. Az előző, február 5-i aukción rekord alacsony átlaghozamon keltek el a hasonló futamidejű papírok: a 3 éves kötvény aukciós hozama 2,11 százalék lett, az 5 éves papíroké 2,47, míg a 10 éveseké 2,86 százalék volt.

Pénteken a keresetek tavalyi éves statisztikáját közli a KSH. Tavaly január-novemberben 2,7 százalékkal nőttek a bruttó és a nettó átlagkeresetek is az egy évvel korábbihoz képest. A teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagosan bruttó 235 900 forintot kerestek.

Nemzetgazdasági szinten az átlagos, családi kedvezmény nélkül számított nettó kereset 154 500 forint volt.

Hazai

Nemzetközi
Hétfő - mezőgazdasági termelés (december / 2014. év) - Japán - GDP, ipari termelés
- Eurózóna - külkereskedelem 
- USA: bankszünnap - Elnökök napja, Washington születésnapja
Kedd - Vlagyimir Putyin látogatása
- diszkontkincstárjegy-aukció (3 hó)

- Németország - ZEW hangulatindex

- Brit infláció, ipari árak

Szerda -

- Brit munkanélküliség

- USA: lakásépítés, ipari árak, ipari termelés

- USA: Fed-jegyzőkönyv

Csütörtök - államháztartás (részletes adatok 2015. január)
- államkötvény aukció (3, 5, 10 év)

- Ázsia nagy része zárva - holdújév

- Eurózóna folyómérleg-adata

- Franciaország: januári infláció

Péntek - keresetek

- Európai BMI-adatok

- Brit kiskereskedelem

- Olaszországi januári infláció

Jelentenek a cégek

Az elmúlt hetekben a legnagyobb európai és amerikai vállalatok többsége már közzétette negyedéves eredményét. A következő héten már kevesebb vállalati adat lesz, az ismertebb cégek közül a British American Tobacco, a Hilton, az Air-France KLM légitársaság, a BAE Systems haditechnikai konglomerátum, a Wal-Mart áruházlánc, a Credit Agricole bank és a Peugeot ad ki negyedéves jelentést.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az elemzőket is meglepte, ami az Egyesült Államokban történt
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:58
Tízhavi mélyponton a fontos mutató.
Makro / Külgazdaság Árverezik a kormány becsődölt stratégiai partnerének egyik legnagyobb gyárát
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 10:09
3,6 milliárd forintról indul a licit a Tungsram nagykanizsai üzeméért.
Makro / Külgazdaság Von der Leyent visszaküldik a tervezőasztalhoz, Orbán Viktor ünnepelhet az ukrán csatlakozás ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:18
„Vége van” – mondták ki az uniós diplomaták az Európai Bizottság „fordított bővítési” tervéről – és még a 90 milliárdos hitel ügye sem rendeződött.
Makro / Külgazdaság Rengeteget vásároltak a magyarok januárban is
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:30
3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom januárban a KSH adatai szerint.
Makro / Külgazdaság GKI: az építőipari cégek harmada jó évben bízik
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:28
Az építőipari termelés változatlan áron mérve – két visszaesést hozó év után – 2025-ben 2,8 százalékkal tudott bővülni. A tavaly december végi ágazati szerződésállomány csaknem 50 százalékkal volt magasabb az egy évvel korábbinál. A GKI februári felmérése szerint a megkérdezett építőipari vállalkozások harmada árbevételének növekedésére számít 2026-ben az előző évhez képest, csökkenéstől 21 százalékuk tart. A 10 fő alatti cégek e téren kevésbé optimisták, de az 50 fő felett foglalkoztatók már sokkal inkább azok. További kedvező jel, hogy a GKI ágazati bizalmi indexe februárban tizenhárom havi csúcsára emelkedett. 2026-ban az építőipari termelés volumene 2-3 százalékkal nőhet az előző évhez képest – ebben a hazai és a nemzetközi elemzők is egyetértenek.
Makro / Külgazdaság A sajtó és hozzátartozók fogadták Szijjártó Péteréket Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 07:18
Leszállt a miniszter gépe, rajta a két elengedett hadifogollyal.
Makro / Külgazdaság Megvan, ki vezetné Ukrajnába a magyar kormány küldöttségét
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:56
A helyszínen mérné fel a Barátság vezeték állapotát a magyar kormány, az is megvan, kit jelöltek ki a küldöttség vezetésére.
Makro / Külgazdaság Magyar vezérigazgatói felmérés: romlott a bizalom
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:48
A magyar cégvezetők fókuszában a technológiai átalakulás kényszere áll – közölte a PwC nemzetközi tanácsadó cég szerdán az MTI-vel a magyar vezérigazgatók körében végzett felmérése alapján.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezeték leállásnál sokkal nagyobb veszteség éri most Magyarországot
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 16:45
A magyar kormány ugyan az energiáit az Ukrajnával való vita köti le, energetikai szempontból számunkra az iráni háború sokkal nagyobb költséggel jár számunkra nemzetgazdasági szinten, áll az Mfor kedd reggel megjelent elemzésében.
Makro / Külgazdaság Minden korábbi várakozást felülírt a közel-keleti háború a magyar gazdaságban
Herman Bernadett | 2026. március 4. 16:31
A korábban biztosra vett márciusi kamatvágás elmaradhat, az infláció emelkedhet a közel-keleti konfliktus miatt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG