1p
A németek nem csak a gazdasági növekedéssel kapcsolatban optimisták.

A német ipari és kereskedelmi kamarák szövetsége (DIHK) szerint jövőre ismét rekordot dönt a kivitel, a német vállalatok 1 ezer 450 milliárd euró értékben exportálnak majd, ami 4 százalékos növekedés 2013-hoz képest - írta pénteken a Bild című lap.

A kivitel bővülése nagyban hozzájárul a kedvező foglalkoztatottsági helyzet stabilizálásához - mondta Martin Wansleben, a DIHK ügyvezető igazgatója a Bildnek, hangsúlyozva, hogy már minden harmadik német munkavállaló exportra termelő cégnél dolgozik.

A német export 2011-ben lépte át először az ezermilliárd eurós határt, és a DIHK előrejelzése alapján jövőre több mint kétszer nagyobb ütemben bővül, mint a gazdaság egésze. A prognózis szerint a hazai össztermék (GDP) 1,7 százalékkal növekedik 2014-ben. A kormány még nagyobb, 1,8 százalékos gazdasági növekedést vár jövőre.

Az idén várhatóan 0,3-0,4 százalék körüli mértékben növekedik a német GDP, az export pedig 1 százalékkal bővül. A legutóbbi, a január-októberben vonatkozó végleges adatok szerint a kivitel értéke 917 milliárd euró volt, ami 0,7 százalékos csökkenés éves szinten.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Bizonygatják az oroszok, hogy nem okoztak fennakadást az ukrán dróntámadások
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 19:44
Az olajfinomítók csúcsra járnak.
Makro / Külgazdaság Nagy volt az egyetértés Varga Mihályék közt
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 15:28
Megjelent a kamatdöntési jegyzőkönyv.
Makro / Külgazdaság Nem hiszi el, hogy mekkora a költségvetési hiány
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:35
A kamatkifizetés okoz sok kiadást.
Makro / Külgazdaság Az erősebb forintnak az autósok is örülhetnek?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 12:00
Csütörtökön nem változnak a hazai nagykereskedelmi üzemanyagárak.
Makro / Külgazdaság Kármán András: Nehéz költségvetési helyzetet fogunk örökölni
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:57
A Tisza szakértője szerint mivel még hónapok vannak hátra a választásokig, ezért rengeteg átgondolatlan és megalapozatlan döntést hozhat a kormány.
Makro / Külgazdaság A vállalkozók rárepültek a 3 százalékos hitelre
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 10:00
A 3 százalékos konstrukció nagyon kedvezményes.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint különös élmény a Türk Tanács
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 09:05
Azerbajdzsánban beszélt a magyar kormányfő.
Makro / Külgazdaság Nem is olyan vészes a magyar infláció?
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:32
Augusztushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak.
Makro / Külgazdaság Bárki is nyer, kőkemény lesz a 2026-os év? Ma délután Csaba Lászlót kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 08:00
A közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja 15 óra 30-tól élőben válaszol a mi és olvasóink, nézőink kérdéseire. Hangoljon a Klasszis Média YouTube-csatornájára!
Makro / Külgazdaság Történelmi csúcson az oroszok nemzetközi tartalékai
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 19:51
Soha nem volt még ekkora.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG