2p

Nem született megegyezés Joe Biden amerikai elnök koronavírus miatti gazdasági mentőcsomagjáról az elnök és kilenc, republikánus szenátor között hétfőn zajlott megbeszélésen.

Jóllehet Susan Collins maine-i szenátor az egyeztetéseket követően derűlátóan nyilatkozott, egyelőre nem sikerült eredményt elérni a mentőcsomag nagyságáról. Collins azt mondta, megegyeztek abban, hogy folytatják megbeszéléseket. Biden már beiktatása előtt bejelentette, hogy 1,9 billió dolláros gazdaságösztönző csomagot kezdeményez, ám a republikánusok egy kisebb költségvetésű, 618 milliárdos csomagot javasolnak.

A hétfői találkozót néhány nappal azt követően tartották, hogy magas rangú demokrata politikusok azt mondták, a mentőcsomagot szükség esetén republikánus támogatás nélkül is megpróbálják elfogadtatni a törvényhozásban.

Chuck Schumer, a Demokrata Párt szenátusi frakcióvezetője kedden leszögezte: szeretnének együttműködni a republikánusokkal a törvény kétpárti elfogadása érdekében, de ha muszáj, akkor akár nélkülük is. Hasonlóan nyilatkozott pénteken Biden, kiemelve: a legtöbb gazdasági szakember úgy véli, hogy még ennél is több pénzre lehet szükség.

Jen Psaki, a Fehér Ház sajtófőnöke a hétfői találkozót követően megismételte az elnök nyilatkozatát, miszerint a mentőcsomag veszélye nem az, hogy túl nagy, hanem az, hogy még mindig túl kicsi. A terv értelmében ebből a pénzből finanszíroznák a nemzeti oltási programot, valamint sok alacsony jövedelmű amerikai 1400 dollár értékű csekket kapna.

Elemzők szerint a szenátorok és Biden hétfői találkozója arra utal, hogy a republikánusok közt vannak olyanok, akik a Biden-adminisztrációval való együttműködést szorgalmazzák.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás: éleződik a piaci verseny
Privátbankár.hu | 2026. június 19. 09:58
Az idei I. negyedév végén átlagosan 55 407 forintot fizettek a normál használatú egyedi személyautók üzembentartói.
Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt az Európai Parlament elnökével Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:25
A Magyarországgal szembeni, 7-es cikkely szerinti eljárást belátható időn belül lezárhatják.
Makro / Külgazdaság Újabb fontos döntéseket hozott a kormány – itt vannak a bejelentések
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:04
Csütörtökön 11 órától tartották a kormányszóvivői sajtótájékoztatót, amelyen ismét kormánydöntésekről, valamint az uniós pénzek hazahozatalának állásáról is szó esett.
Makro / Külgazdaság Kulcsfontottságú rendeletet adott ki a kormány az uniós forrásokról
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:50
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) 3680 milliárd forint jut Magyarországnak. Ennek a felhasználásáról hónapokon belül dönteni kellene, de a kormány talált módot arra, hogy ne kelljen kapkodni.
Makro / Külgazdaság Energianagyhatalom lehet Magyarország, ezt kell hozzá tenni
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:30
Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével – írta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
Makro / Külgazdaság Fellélegzett az olajpiac, de ekkor nyugodhat meg igazán
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:10
Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát – vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Mi jöhet a kamatstop eltörése után? Jelasity Radovánt erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:40
Az Erste elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke június 25-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb áresés a benzinkutakon, napok kérdése lehet a védett rendszer eltörlése
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 10:50
Jelentősen csökkennek az üzemanyagárak idehaza annak köszönhetően, hogy a világpiaci kőolajárak is zuhannak az amerikai-iráni megállapodás hírére.
Makro / Külgazdaság Olyanra készülhetnek a csehek, amire Varga Mihályék valószínűleg még csak nem is gondolnak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 09:07
Kamatot emelhet a cseh jegybank. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG