2p
Még maga a francia államfő, Francois Hollande is arra buzdít mindenkit, hogy Le Pen ellen szavazzon.
Választási plakát 2012-ből

A politikus elmondása szerint a kormánytagok mozgósításával az a cél, hogy „Marine Le Pen eredménye a legalacsonyabb legyen”. Ahogy arról már mi is korábban írtunk, bejött a papírforma szerinti forgatókönyv, és a 11 jelöltből végül Emmanuel Macron és Marine Le Pen maradt bent a május 7-i második fordulóra. Ráadásul ha csak a vasárnapi szavazás eredményét vennénk, úgy Macron ülhetne a francia miniszterelnöki székbe, 24 százalékkal.

Az OpinionWay közvélemény-kutató intézet felmérése szerint a második fordulóban Macron 61 százalékot is szerezhet, míg Le Pennek 39 százalékot jeleznek előre. Hollande mellett Ségolene Royal környezetvédelmi miniszter is mobilizációra szólított fel szerdán, és "kiváló hírnek" nevezte, hogy Emmanuel Macron nyerte meg az első fordulót. Arra hívta fel a figyelmet, hogy azok az országok, amelyek azt szeretnék, hogy "Franciaország sikeres legyen és úgy tekintenek Franciaországra, mint a világ egyik vezető országára, nagyon örülnek" Macron várható győzelmének.

Francia elnökválasztás: a britek után ők is elhagyják a süllyedő hajót?

Azt előre sejthettük, hogy az első körben nem lesz végül elsöprő, kormányzáshoz elegendő győzelmet aratnia egyik jelöltnek sem. A második fordulóban végül Emmanuel Macron és Marine Le Pen maradt bent, a radikális jobboldali és a centralista politikus azonban rendkívül eltérő nézeteket vall az ország további kormányzásáról. Egységes Európánk lesz, vagy nyakunkon a Frexit? Megnéztük. >>>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A háború felé tolja a világot a „békepárti” Donald Trump
Káncz Csaba | 2025. augusztus 4. 10:11
A Nobel-békedíjra áhítozó Trump intézkedései az 1945 utáni kereskedelmi rend megsemmisítését jelentik. Márpedig az 1930-as évek rámutattak, hogy egy olyan világgazdasági rend, amelyben minden ország vámokkal igyekezett védeni és előmozdítani nemzeti érdekeit, elkerülhetetlenül katonai konfliktusokhoz vezet. Káncz Csaba jegyzete.
Makro / Külgazdaság Kijöttek az új üzemanyagárak – ennyiért tankolhatunk keddtől
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 09:18
A kutaknak most nincs okuk változtatni, a nagykereskedelmi árak ugyanis a hétfői szinteken maradnak.
Makro / Külgazdaság Ez lett Trump nagy fenyegetőzéséből
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 06:09
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodást Kínával.
Makro / Külgazdaság Kecskeméten lesz a legnagyobb magyarországi autógyár
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 17:24
Szijjártó Péter nagy bejelentést tett a Hungaroringen.
Makro / Külgazdaság Itt a döntés, szeptembertől sokkal több olaj lesz a piacon
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 16:43
Nem félnek az áreséstől.
Makro / Külgazdaság Váratlan fordulat: megzuhanhat az olajár?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 15:19
Jelentősen növelhetik a kitermelést.
Makro / Külgazdaság India fityiszt mutat Trumpnak, kitartanak az orosz olaj mellett
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 3. 10:22
Nem változtatnak a beszerzési politikán a büntetővám árnyékában sem.
Makro / Külgazdaság A nagy amerikai-uniós-orosz LNG-játszma: ki lőheti lábon saját magát?
Litván Dániel | 2025. augusztus 3. 05:58
A semmiből futott fel gigászi léptékűre az amerikai LNG-export Európába. De az unió csak blöffölt a további vállalásokkal, Trump pedig az egész üzletágat veszélybe sodorhatja – Oroszország pedig vár.
Makro / Külgazdaság Ausztriában sincs kolbászból a kerítés: több mint egyéves csúcsra pörgött az infláció
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:46
Ausztriában a fogyasztói árak éves növekedési üteme 3,5 százalék, tavaly április óta a leggyorsabb volt júliusban, miután júniusban 3,3 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az osztrák statisztikai hivatal (Bundesanstalt Statistik Österreich – STAT) pénteken közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter bejelentette, hogy mit lépnek a nagy vámmegállapodásra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 1. 15:16
A kormány munkacsoportot hozott létre tíz stratégiai partnervállalattal az amerikai-európai vámmegállapodás negatív következményeinek kiküszöbölése érdekében – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG