2p
Azt hittük, megint irodalmi elemzésre és komoly nyelvészeti intuícióra lesz szükség a jegybanki közlemény értelmezéséhez, ehelyett kerek perec leírták, mire készülnek.

"A júniusi Inflációs jelentés előrejelzésének ismeretében, a középtávú inflációs kilátások átfogó áttekintését követően a Monetáris Tanács úgy ítéli meg, hogy az inflációs cél középtávú elérése további, kismértékű kamatcsökkentés irányába mutat."

Ez a legfontosabb mondata a jegybank Monetáris Tanácsa által kiadott közleménynek, ami a kamat csökkentését követően jelent meg az MNB honlapján.

Csak semmi óvatoskodás

A 15 bázispontos csökkentés nem volt meglepetés, a szakértők körében azonban ellentétes vélemények jelentek meg arról, tart-e szünetet a Tanács vagy folytatják már a nyáron a kamatvágást. Bár egyértelmű menetrendet a friss közlemény természetesen nem vázol fel, de a szokásos óvatoskodás, nyelvészkedés és rejtett-bújtatott üzenetek helyett határozottan szerepeltetik a további kamatcsökkentést a szövegben, ami alapján sokkal inkább az az álláspont tűnik nyerőnek, hogy a következő kamatdöntő ülésen is láthatunk vágást.

A Monetáris Tanács állásfoglalása a makrogazdasági folyamatokról és monetáris politikai helyzetértékelése az alábbi linken érhető el teljes terjedelmében >>

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Eurostat: Ismét Magyarország az Európai Unió legszegényebb országa
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 17:40
Frissültek a tényleges egyéni fogyasztásra vonatkozó adatok: a tavalyi számok alapján még Lettország előtt állt Magyarország, a friss adatok szerint már nem. A két tagállam holtversenyben osztozik a sereghajtó pozíción. 
Makro / Külgazdaság Erről tárgyalt az Európai Parlament elnökével Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:25
A Magyarországgal szembeni, 7-es cikkely szerinti eljárást belátható időn belül lezárhatják.
Makro / Külgazdaság Újabb fontos döntéseket hozott a kormány – itt vannak a bejelentések
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 14:04
Csütörtökön 11 órától tartották a kormányszóvivői sajtótájékoztatót, amelyen ismét kormánydöntésekről, valamint az uniós pénzek hazahozatalának állásáról is szó esett.
Makro / Külgazdaság Kulcsfontottságú rendeletet adott ki a kormány az uniós forrásokról
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:50
A Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszközből (RRF) 3680 milliárd forint jut Magyarországnak. Ennek a felhasználásáról hónapokon belül dönteni kellene, de a kormány talált módot arra, hogy ne kelljen kapkodni.
Makro / Külgazdaság Energianagyhatalom lehet Magyarország, ezt kell hozzá tenni
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:30
Magyarország hosszabb távon a közép-európai energiakereskedelem meghatározó szereplőjévé válhat, ha a tárolási és hálózati infrastruktúra fejlesztése lépést tart a termelés bővülésével – írta a GKI Gazdaságkutató Zrt. legújabb elemzésében.
Makro / Külgazdaság Fellélegzett az olajpiac, de ekkor nyugodhat meg igazán
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 13:10
Az Arab-öböl menti államok olajtermelése valószínűleg októberre helyreáll, de a Hormuzi-szoroson áthaladó szállítmányok mennyisége így sem haladja meg a háború előtti szint 70 százalékát – vélik az amerikai Goldman Sachs bank szakértői, akiket a Bloomberg idézett csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Mi jöhet a kamatstop eltörése után? Jelasity Radovánt erről is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:40
Az Erste elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke június 25-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Újabb áresés a benzinkutakon, napok kérdése lehet a védett rendszer eltörlése
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 10:50
Jelentősen csökkennek az üzemanyagárak idehaza annak köszönhetően, hogy a világpiaci kőolajárak is zuhannak az amerikai-iráni megállapodás hírére.
Makro / Külgazdaság Olyanra készülhetnek a csehek, amire Varga Mihályék valószínűleg még csak nem is gondolnak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 09:07
Kamatot emelhet a cseh jegybank. 
Makro / Külgazdaság Recseg-ropog, az év elején zsugorodott az orosz gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 08:50
Oroszország GDP-je 0,2 százalékkal csökkent az idei első negyedévben a tavalyi azonos időszakhoz képest – közölte a statisztikai hivatal végleges adatként.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG