Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Világrendek átalakulása
Befektetési stratégiák a globális változások viharában

Klasszis Befektetői Klub Bendarzsevszkij Anton nyitóelőadásával
és más neves szakértőkkel!

2025. szeptember 30. 16:30

Jelentkezzen most!

Norvégia, amely Európa elsőszámú földgázszállítójává lépett elő Oroszország helyett, szkeptikus a földgáz árának maximalizálásával kapcsolatban, amelyet az EU tagországainak többsége szorgalmaz - jelentette be Jonas Gahr Store norvég miniszterelnök hétfőn.

"Egyetértünk, hogy még szorosabb párbeszédet folytassunk az EU-val a napirenden lévő különböző javaslatokról" - fejtette ki a norvég kormányfő közleményében, miután telefonon beszélt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével. "Nyitottak vagyunk a megbeszélésre, de szkeptikusak vagyunk a földgáz árának maximalizálásával kapcsolatban" - tette hozzá Gahr Store. - "A gázárplafon nem oldaná meg az alapvető problémát: nevezetesen, hogy nincs elég földgáz Európában."

Az energiaügyekért felelős európai miniszterek pénteki brüsszeli találkozóján egy sor sürgős intézkedés bevezetése mellett foglaltak állást a megemelkedett földgáz- és villanyszámlák megfékezése érdekében, és a miniszterek egy része az EU-ba irányuló földgázimport árának maximalizálását is felvetette. Ha a bizottság az Oroszországból érkező földgáz ára felső határának szabályozását javasolja, akkor több tagállam, köztük Olaszország, teljes árplafon bevezetését indítványozza az EU által vásárolt valamennyi földgázra, beleértve a cseppfolyósított földgázt (LNG) is.

Norvégia, amely jelentős profitra tett szert az Ukrajna orosz katonai megszállása miatt megemelkedett árakból, eddig nem foglalt állást az árplafon kérdésében, a szerződések tárgyalásáért felelős olajtársaságokra bízva a kérdést. A skandináv ország nemrég átvette Európa elsődleges földgázszállítójának szerepét Oroszországtól, miután 8 százalékkal nőtt az EU-ba irányuló szállításainak mértéke, az orosz szállítások pedig jelentősen visszaestek.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Lassan nem marad növekedés: már csak 0,6 százalékos GDP-t vár idén az MNB
Imre Lőrinc | 2025. szeptember 23. 15:04
A Magyar Nemzeti Bank a várakozásoknak megfelelően 6,5 százalékon hagyta az alapkamatot. Ez nem okozott meglepetést, a GDP-előrejelzés lefelé módosítása annál inkább.
Makro / Külgazdaság Varga Mihályéknál a helyzet változatlan
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 14:00
A jelenlegi feltételek és piaci környezet mellett az MNB ezúttal sem látott okot arra, hogy változasson a 2024. szeptember végétől 6,5 százalékos jegybanki alapkamaton. Az indoklást szokás szerint Varga Mihály MNB-elnök 15 órakor ismerteti.
Makro / Külgazdaság Irigykedve nézhetjük a svéd inflációt, még a kamatcsökkentés is belefért
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 12:24
Meglepetésre kamatot csökkentett a svéd jegybank.
Makro / Külgazdaság Ez a támadás súlyosabb volt a vártnál: kényszerpihenőn marad a Jaguar
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 12:07
Októberig meghosszabbította a kibertámadás okozta termelési szünetét a Jaguar Land Rover.
Makro / Külgazdaság Holnap érdemesebb lesz tankolni, mint ma
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 11:37
A benzin és a gázolaj ára is csökken.
Makro / Külgazdaság Újabb pozitív jel, ugrásra kész az euróövezet
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 10:58
Tizehat havi csúcsra emelkedett az euróövezet üzleti aktivitása.
Makro / Külgazdaság Aggasztó jelek a lengyeleknél
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 10:29
Két és fél éves csúcsra került a lengyel munkanélküliség.
Makro / Külgazdaság Ettől tartottunk: Trump vámjai miatt is lépett a nagy európai autógyártó
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 08:34
Visszafogja elektromos autó stratégiáját a gyengülő kereslet miatt a Porsche.
Makro / Külgazdaság Matolcsy György volt alelnöke kíméletlen véleményt mondott a magyar gazdaságról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 08:06
Három fő, saját magunknak okozott betegséget azonosított Patai Mihály.
Makro / Külgazdaság Berepülő drónok okoztak riadalmat Oslóban és Koppenhágában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 23. 07:03
Újranyitották a reptereket Osloban és Koppenhágában, miután hétfő este drónészlelés miatt órákra leállították a forgalmat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG