2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Júniusban az elemzők által várt stagnálás helyett nőtt a munkanélküliség az euróövezetben, míg az Európai Unióban a májusival megegyező rátát regisztrált az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtöki jelentése szerint.

Az euróövezetben a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta júniusban 6,5 százalék volt a májusi rekordalacsony 6,4 százalék után, az Európai Unió 27 tagállamának munkanélküliségi rátája pedig júniusban is a májusival megegyező 6,0 százalék lett.

Egy évvel korábban, 2023 júniusában az euróövezetben 6,5 százalékos, az EU-ban pedig 6,0 százalékos volt a munkanélküliség, adta hírül az MTI.

A 6,4 százalékos májusi euróövezeti adat volt a legalacsonyabb az összehasonlító statisztikák vezetésének 1995-ös kezdete óta.

Nőtt a munkanélküliség, de nincs ok pánikra
Nőtt a munkanélküliség, de nincs ok pánikra
Fotó: Pixabay

Az Eurostat adatai szerint júniusban 13 millió 258 ezer munkanélküli volt az Európai Unióban, ebből az euróövezetben 11 millió 122 ezer. Egy hónap alatt a munkanélküliek száma az EU-ban 52 ezerrel, az euróövezetben 41 ezerrel nőtt. 2023 júniusával összevetve a munkanélküliek száma az EU-ban 188 ezerrel, az euróövezetben 81 ezerrel emelkedett.

A 25 év alattiak munkanélküliségi rátája az euróövezetben az előző havi 14,2 százalék után 14,1 százalék volt júniusban, az EU-ban pedig 14,4 százalékos rátát regisztráltak a májusi 14,5 százalékot követően.

A legnagyobb euróövezeti gazdaságok közül a legmagasabb munkanélküliségi rátát Spanyolországban (11,5 százalék), Franciaországban (7,4 százalék) és Olaszországban (7,0 százalék) regisztrálták júniusban, míg a legalacsonyabb arányt Németországban (3,4 százalék) jegyezték.

Az Eurostat szerint Magyarországon a munkanélküliség 4,3 százalék volt idén júniusban. Ez 0,4 százalékpontos növekedés 2023 júniushoz képest, de még így is a nyolcadik legalacsonyabb érték a 27 EU-tagállam között.

Ennél alacsonyabb munkanélküliséget csak Csehországban (2,7 százalék), Lengyelországban (3 százalék), Szlovéniában (3,1 százalék), Máltán (3,1 százalék), Németországban, Hollandiában (3,6 százalék) és Írországban (4,2 százalék) regisztráltak.  

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ebbe a hét új városba lehet Budapestről elrepülni
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 15:11
Indul a téli menetrend Ferihegyen.
Makro / Külgazdaság Így alakulna a nyugdíj kormányváltás esetén
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 14:12
A DK bemutatta nyugdíjprogramját és nyugdíjkalkulátort indított.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter szerint látványos vereséget szenvedett a Fidesz
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 13:12
A Tisza Párt elnöke videóval bizonyítja, hogy ők voltak többen október 23-án.
Makro / Külgazdaság Arab milliárdos vitte el a Belügyminisztériumot
Privátbankár.hu | 2025. október 25. 12:18
Rákosrendező helyett ez is jó lesz.
Makro / Külgazdaság Elhúztak a horvátok: 1000 euró fölé emelik a minimálbért
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 16:35
A horvát kormány pénteken rendeletben határozta meg a 2026-ban érvényes minimálbér összegét: a jelenlegi bruttó 970 euró 8,25 százalékkal, 1050 euróra emelkedik (valamivel több mint 408 ezer forint) – közölte a horvát sajtó.  
Makro / Külgazdaság Már Japánban is elszálltak az élelmiszerárak
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:57
Japánban a fogyasztói árak emelkedése 2,9 százalékra gyorsult szeptemberben éves szinten az augusztusi 2,7 százalékról – áll a belügy- és kommunikációs minisztérium pénteki közleményében.  
Makro / Külgazdaság Nem várt lazításról döntöttek Moszkvában
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 14:22
Az orosz jegybank 50 bázisponttal, 17,0 százalékról 16,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot pénteken; szakértők a kamat szinten tartására számítottak.  
Makro / Külgazdaság Donald Trump úgy felhúzta magát egy reklámon, hogy befejezte Kanadával a tárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 13:56
Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi portálon helyi idő szerint csütörtökön közzétett üzenetében leállított minden kereskedelmi tárgyalást Kanadával egy szerinte félrevezető reklámkampányra hivatkozva, amelyben Ronald Reagan volt amerikai elnök kritikus véleményt fogalmaz meg a vámokról.  
Makro / Külgazdaság Már látszanak a repülőrajt jelei a gazdaságban
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 12:35
Októberben közel két és fél éve a legjobb teljesítményt nyújtotta az euróövezet gazdasága az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató-intézet és a Hamburg Commercial Bank AG által közösen vezetett beszerzésimenedzser-index alapján.
Makro / Külgazdaság Elkészült az új ötéves terv Kínában: az egész világot érinteni fogják a változások
Privátbankár.hu | 2025. október 24. 12:18
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG