2p

Az egy órásra tervezett beszélgetés során nézőinknek is van lehetősége élőben kérdezni következő vendégünket.

Számos gazdasági kérdés tematizálja a közvéleményt, így nem is lehet kérdés, hogy témánk bőven lesz a Klasszis Klubunk következő eseményén. Amellett, hogy az infláció szárnyal, az energiaárak elszabadulása a társadalom és a gazdaság minden szegmensét kihívások elé állítja, a Magyar Nemzeti Bank és a kormány friss előrejelzései is napvilágot láttak/látnak beszélgetésünkig.

De vajon hogyan látja a közeljövőt vendégünk, Dávid Ferenc, közgazdász, a Demokratikus Koalíció árnyékkormányának gazdasági minisztere, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének volt főtitkára? Mennyire ért egyet a várt GDP és inflációs prognózisokkal? Egyáltalán mit kellene ebben a helyzetben tennie a kormánynak? Hogyan lehet enyhíteni a cégek és a lakosság terhein? Van egyáltalán mozgástér a költségvetésben? Kíváncsiak vagyunk arra is, hogy mi a véleménye az árstopok meghosszabbításáról és a kata kinyírásáról.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Többek között ezeket a kérdéseket is feltesszük Dávid Ferencnek Klasszis Klubunk következő eseményén, ahol nézőinknek, olvasóinknak is lehetősége lesz kérdezni.

A rendezvény megtekintése ingyenes, csupán egy regisztrációra van szükség.

Élő, interaktív beszélgetésünkre 2022. szeptember 29-én 15:30-as kezdettel kerül sor, melyre az alábbi felületen tudnak regisztrálni.

Kérdéseiket természetesen most is feltehetik vendégünknek, e-mailen (klasszisklub@privatbankar.hu) vagy az adás alatt chat-ben illetve videós bejelentkezés formájában.

A korábbi Klasszis Klubok beszámolói:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minimálisan csökkent a munkanélküliség az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 13:01
A vártnál több munkahely jött létre az Egyesült Államokban márciusban a mezőgazdasági szektoron kívül, miközben a munkanélküliség csökkent februárhoz képest a munkaügyi minisztérium adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Félmilliárd forinttal több jut a hungarikum pályázatokra
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 12:46
Az agrártárca 500 millió forint többlettámogatást biztosít a hungarikum pályázatokra – jelentette be az agrárminiszter húsvéthétfőn közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Főleg a marketingesek használják a mesterséges intelligenciát
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 15:15
A vállalati edukációban még jelentős tartalékok vannak.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter is beülne Orbán Viktor mellé a Védelmi Tanácsba
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 13:38
A Tisza Párt elnöke felszólította a miniszterelnököt, hogy haladéktalanul tájékoztassa a fejleményekről.
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: Megtámadták a szuverenitásunkat!
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 12:53
A külügyminiszter szerint megvédik a rezsicsökkentést.
Makro / Külgazdaság „Nem lehetetlen a hosszú élet, de tenni is kell érte” – mondja Kóka János, a Doktor24 alapító tulajdonosa
Kormos Olga | 2026. április 5. 11:31
A hosszú élet titkáról, a longevity egyszerűen vagy kicsit nehezebben megvalósítható feltételeiről beszélt Kóka János, a Doktor24 Medicina Zrt. alapító tulajdonosa a Klasszis Média Longevity és egészséggazdaság című konferenciáján.
Makro / Külgazdaság Részletes ábra érkezett a tojás áráról
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 09:07
Érdekesen alakult a tojás ára.
Makro / Külgazdaság Sorsdöntő adatok érkezhetnek még a választás előtt
Privátbankár.hu | 2026. április 5. 08:27
Szerdán jelenik meg a fogyasztói árak márciusi adata.
Makro / Külgazdaság Irán karjaiba lökte a háború a világ egyik legnagyobb olajimportőrét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 16:35
Az indiai finomítók 7 év után ismét olajat vásároltak Irántól, miután a közel-keleti háború leállította a szállításokat a Hormuzi-szoroson keresztül.
Makro / Külgazdaság Zelenszkij újragondolná a Barátság vezeték jövőjét
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 13:30
Ukrajna egyszerre próbálja helyreállítani a háborúban sérült energetikai infrastruktúrát és újrapozicionálni a Barátság kőolajvezeték jövőjét – derül ki Volodimir Zelenszkij elnök legújabb bejelentéséből. Eközben az európai uniós finanszírozás körüli politikai vita egyre inkább blokkolja a folyamatot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG