2p

 A miniszterelnök beszélt arról is, hogy a magyar kormány támogat minden olyan szankciót Oroszországgal szemben, amelyben az uniós országok egyetértenek, és továbbra sem szállít fegyvereket Ukrajnának.

Magyarországnak ebből a háborúból ki kell maradnia

- erősítette meg Orbán Viktor az M1-nek adott interjúban kormánya eddigi álláspontját Oroszország ukrajnai inváziójával kapcsolatban.

Mint fogalmazott, stratégiai nyugalomra van szükség, tehát óvakodni kell a gyors, átgondolatlan döntésektől, és a következményeket tekintve fel nem mért követelésektől. Ide sorolta katonák és fegyverek küldését Ukrajnának – a magyar kormány továbbra is elutasítja mindkettőt. Mint mondta, a fegyverekkel magyar emberekre is lőhetnének majd, hiszen Kárpátalján magyarok is élnek, és Magyarország ha akarna, se tudna fegyvert szállítani. (Igaz, több európai ország a fegyverszállítások mellett döntött – a szerk.)

Orbán Viktor interjút ad az M1 aktuális csatornának 2022. február 27-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Orbán Viktor interjút ad az M1 aktuális csatornának 2022. február 27-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Beszélt arról is, hogy

a NATO-ra szükségünk van, mert a magyar kormány teljes védelmet csak az észak-atlanti szövetség kötelékében tud biztosítani a magyarok számára.

Szerinte a következő évtized a biztonságról szól majd, arról, hogy ki tud biztonságos környezetet teremteni az élethez.

A Magyarországra érkező menekültekről azt mondta: ellátják az érkezőket, szállást és minden segítséget megadnak nekik.

A szankciókkal kapcsolatban kifejtette: nem hisz azok jótékony hatásában, de a jövőben is támogatja azokat az Oroszország elleni szankciókat, amelyekben az uniós országok egyetértenek. Szerinte a büntető-intézkedések nem érintik a magyar energiaellátást.

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Menetel a magyar gazdaság a béka feneke alá: már csak minimális növekedésre számít a szakértő
Herman Bernadett | 2025. június 16. 16:48
A jelenlegi, bizonytalan kilátások alapján az idei évre várható 0,5 százalékos növekedés után gyorsulásra lehet számítani 2026-ban. Mindezt ebben az évben 4,3, 2026-ban pedig 4 százalékos éves átlagos infláció kísérheti – ismertette Németh Dávid, a K&H vezető elemzője a pénzintézet legfrissebb előrejelzését. A prognózisból az is kiderült, hogy mi vár a forintra.
Makro / Külgazdaság Ha a legsötétebb jóslatok jönnek be, durva infláció vár ránk
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 15:27
Az izraeli-iráni háború miatt komolyabban megugrott az olajár, egyes jóslatok 100-120 dolláros hordónkénti árat sem tartanak kizártnak. Munkatársunk a Trend FM reggeli műsorának vendége volt – a témák között a plázastop szigorítása is szerepelt.
Makro / Külgazdaság Ki nem találná, melyik országból jött a legtöbb menekült az unióba
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 12:49
Összességében csökkent a menedékkérők száma az első negyedévben, itt vannak a friss statisztikák.
Makro / Külgazdaság Nem lassít az Európai Bizottság – jön az összeütközés Magyarországgal?
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 12:18
Az uniós energiaügyi biztos nem enyhítene a korábban felvázolt, a magyar kormány által élesen kritizált intézkedéscsomagon.
Makro / Külgazdaság Rábólintott a kiárusításra Donald Trump, de az elemzők aggódnak az acélipari óriási miatt
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 10:36
Zöld utat kapott a US Steel felvásárlása, de az amerikai kormány megőrzi a befolyását.
Makro / Külgazdaság Bajban a Boeing, de a távoli jövőt még optimistán látják
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 09:19
A kereslet csak kicsit fog csökkenni, de a saját teljesítményére vonatkozó előrejelzéseit lejjebb csavarta a cég.
Makro / Külgazdaság Félelmetes jelentés: egyre több a nukleáris fegyver a világban
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 08:52
Véget ér a nukleáris arzenálok csökkentésének korszaka a kutatóintézet szerint.
Makro / Külgazdaság Harcias hangulatban szállt repülőre Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. június 16. 07:53
Nem hagyja elvenni az orosz energiát.
Makro / Külgazdaság Hány órát kell dolgozni? A német kancellár ősi recepttel élénkítené a gazdaságot, de az ötlet problémás lehet
Privátbankár.hu | 2025. június 15. 14:10
A nők ingyenes munkáját figyelembe kellene venni és lapot osztani nekik. 
Makro / Külgazdaság Békesi László: Arra nincs esélye a fővárosnak, hogy a kormány által inkasszált 10 milliárdot visszakapja
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. június 15. 06:04
A volt pénzügyminiszter, közgazdász a június 11-ei élő műsorunk vendége volt. A Klasszis Klub Live 5. évfolyamának 77. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG