2p

A miniszterelnök egy interjúban arról is beszélt, mikor lesz látható a repülőrajt.

Orbán Viktor miniszterelnök interjút adott az Ultrahangnak, amelyet az Index szemlézett. A beszélgetésben többek között az orosz-ukrán háború aktuális híreiről, a tűzszünet késéséről, a Trump által javasolt vámok magyarországi hatásairól, Orbán Viktor Oroszországgal kapcsolatos politikájának változásáról, a balti államok valódi félelméről, a HUXIT dilemmájáról beszélgettek, és arról, hogy milyen világpolitikai változások várhatók a 2030-as évekre.

A Brüsszelben történt „bakiról” elmondta, hogy mostanában küzd a hangszálaival, ezért is akadt meg a hangja. (Aki esetleg nem tudná, milyen „bakiról” is van szó, az alábbi videóban megnézheti.)

A beszélgetésben Donald Trump is szóba került. A kormányfő szerint az Egyesült Államok elnöke az egyetlen, aki képes békét teremteni a világban.

Szerintem valaki hazudik – fogalmazott Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy hogyan kommunikálnak a békéről, azonban mégis eszkalálódik a háború. A kormányfő kiemelte, hogy szerinte a békére kell törekedni és ez Magyarország álláspontja.

Donald Trump 50 napos ultimátumáról a kormányfő elmondta, hogy ha ez összejön, akkor „baj lesz”.

„Túl sok a spekuláció, egy dolgot tehetünk, azt, hogy visszatérünk erre a 49. napon” – tette hozzá.

Elmaradt a repülőrajt, mert nem lett béke

A miniszterelnök bízik abban, hogy a repülőrajt az év második felére látható lesz. Amikor év elején a gazdasági tervekről beszélt, akkor abban bízott, hogy az év első felében sor kerül a békére. Most azonban nem ez történt és a háború folytatódik.

A beszélgetésben szóba kerültek az oligarchák és Mészáros Lőrinc is. A miniszterelnök elmondta, hogy három elvárása van a milliárdosokkal szemben: a törvényeket be kell tartani, az adót be kell fizetni és munkát kell adni az embereknek.

Hatvanpusztáról is beszélt Orbán Viktor. Közölte: az ottani ház az édesapjáé, neki van saját háza Budán és Felcsúton is. 

Orbán Viktor arra a kérdésre, hogy van-e esélye nyerni a Fidesznek a jövő évi választásokon, elmondta, hogy inkább az a kérdés, hogy van-e esélye nyerni másnak.

 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Amíg Trump az elnök, nem lesz szankció – mondja Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:35
Ez volt az év legfontosabb tárgyalása – mondta Orbán Viktor.
Makro / Külgazdaság Nagyon súlyos ára lesz az amerikai kormányzati szektor megbénulásának
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 16:47
Megfeleződhet az Egyesült Államok negyedéves gazdasági növekedése a folytatódó kormányzati leállás miatt – jelentette ki Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter vasárnap a szövetségi intézmények 40 napja húzódó működési kényszerszünetének hatásairól.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter Trumpról és orosz hackerekről is beszélt a Financial Times-nak
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 14:10
Interjút közölt a Financial Times vasárnap a Tisza Párt elnökével.
Makro / Külgazdaság Szorítsa magához a pénztárcáját: minden kiderül az áremelkedésről és a szenvedő iparról
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 13:34
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) hétfőn az államháztartás központi alrendszerének október végi helyzetéről ad ki gyorsjelentést, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden a fogyasztói árak októberi alakulásáról számol be, csütörtökön az ipar szeptemberi adatainak második becslését, pénteken az építőipar szeptemberi adatait teszi közzé. Mindezek előtt pedig hétfőn kora reggel érkezik a Privátbankár Árkosár legfrissebb elemzése.
Makro / Külgazdaság Tovább nyílik a magyar társadalmi olló, az átlagember egyre többet költ élelmiszerekre
Vámosi Ágoston | 2025. november 9. 12:34
Hiába a reálbér-növekedés, az olló tovább nyílik: a gazdagok egyre gazdagabbak, a szegények egyre szegényebbek. Az viszont a legalsó ötödre és az átlagemberre is igaz, hogy a jövedelme egyre nagyobb részét költi enni- és innivalóra. Tízből négy magyar továbbra sem teheti meg, hogy évente egy hetet nyaraljon, háromnak pedig nincs fedezete egy váratlan kiadásra.
Makro / Külgazdaság Addig küzdöttek Kínában, míg sikerült feltámasztani az inflációt
Privátbankár.hu | 2025. november 9. 11:17
Kínában októberben enyhült a deflációs nyomás: a fogyasztói árak az ünnepi szezonban bővülő keresletnek köszönhetően visszatértek a növekedési pályára, miután korábban az év nagy részében negatív tartományban volt az infláció.
Makro / Külgazdaság Esőerdőbe épített út, méregdrága szállások: kezdődik az ENSZ éves klímacsúcsa
Vámosi Ágoston | 2025. november 9. 06:01
A kezdés előtti napokban foghíjasnak tűnik az ENSZ éves klímacsúcsa: Donald Trump és Hszi Csin-ping sem teszi tiszteletét az esőerdők mellé szervezett konferencián. Az Európai Unió az utolsó pillanatban fogadta el a 2040-es klímacéljait, magyar ellenszavazat mellett. Eközben az ENSZ főtitkára arról beszélt: a 1,5 fokos felmelegedés, és annak pusztító következményei már elkerülhetetlenek.
Makro / Külgazdaság Komoly fegyverbizniszt köthetünk Washingtonnal
Privátbankár.hu | 2025. november 8. 11:31
A magyar-amerikai politikai kapcsolatok megerősödése jó keretet ad a két ország közötti védelmi és katonai együttműködés fejlesztésének, és utat nyit a további védelemipari beruházások előtt is – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Makro / Külgazdaság Döntött egy hitelminősítő: jó hírt kapott Izrael
Privátbankár.hu | 2025. november 8. 08:46
Stabilra javította a leminősítés lehetőségére utaló eddigi negatívról Izrael elsőrendű államadós-besorolásainak kilátását az S&P Global Ratings, mindenekelőtt azzal a véleményével indokolva a döntést, hogy a Hamász radikális iszlamista szervezettel kötött tűzszünet enyhítette az Izraelt közvetlenül fenyegető biztonsági kockázatokat.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor elárulta: Trump megadta, amit kért, jön a szankciómentesség
Kollár Dóra | 2025. november 7. 21:31
Sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG