3p

A miniszterelnök szerint januárban vagy februárban lehet népszavazás az általa gyermekvédelminek nevezett törvényről.    

Brüsszel megtámadta Magyarországot: azt kéri, hogy változtassuk meg a gyermekvédelmi törvényt,

jelentette ki Orbán Viktor ma reggeli szokásos interjújában a Kossuth Rádióban.

Mint fogalmazott: zsarolnak, fenyegetőznek, kötelezettségszegési eljárást indítanak. Szerinte azonban nem szabad engedni, ez a kérdés nemzeti hatáskör.

Orbán Viktor (Fotó: EPA)
Orbán Viktor (Fotó: EPA)

Brüsszel szerinte azt követeli, hogy engedjék be a szexuális nevelést célzó propagandát, az LMBTQ aktivistákat az iskolákba. Az ő felfogásukban ez az európai szabadságeszmény kiterjesztése, véli a kormányfő. (Az Európai Bizottság ugyanakkor azt állítja, hogy a magyar törvény diszkriminálja a szexuális kisebbségeket, például a melegeket, hiszen megtiltja a velük kapcsolatos ismeretterjesztő  információk bemutatását a 18 év alattiak körében – a szerk.)

Orbán Viktort az nem érdekli, hogy a németek hogyan nevelik a gyerekeiket, de ragaszkodik ahhoz, hogy a magyarok gyereknevelésébe ne szóljon bele Brüsszel. A miniszterelnök utalt arra, hogy

nem szeretne olyan mesekönyvet látni az óvodákban, amelyekben a herceg vagy a lovag nem egy királynőt, hanem  egy királyfit ment meg, és vele házasodik össze.

„Nagyon nehéz hónapok előtt állunk” – fogalmazott a kormányfő. Szerinte csak népi támogatással lehet kivédeni a brüsszeli támadást, ezért van szükség népszavazásra ebben a kérdésben. Reméli, hogy azt jövő januárban vagy februárban le tudják bonyolítani.

Megerősítette, hogy

költségvetési forrásokból pótolják az uniós Helyreállítási Alapból Magyarországnak járó pénzeket, amelyek kifizetése csúszik, mivel Brüsszel valószínűleg két hónappal elhalasztja az elköltésére összeállított magyar terv jóváhagyását.

A miniszterelnök szerint az Európai Bizottság a gyermekvédelmi törvény miatt nem bólintott még rá a tervre, pedig már közel voltak a megállapodáshoz. Szerinte ugyanakkor előbb-utóbb majd megjön a pénz Brüsszelből.     

Orbán Viktor a Pegasus-ügyről, azaz a Magyarországot is elérő megfigyelési botrányról csak annyit jegyzett meg: a belügyminiszter mindent elmondott, amit el lehetett mondani.



A Covid-járvány negyedik hullámával kapcsolatban azt mondta: Nyugat-Európában már elkezdődött, a fertőzést Magyarországra is „be fogják hurcolni”.

Jelenleg 23 delta, valamint két gamma variánssal fertőzött személyről tudnak Magyarországon.

Ugyanakkor – tette hozzá – az oltások a súlyos megbetegedéstől megvédenek.

A miniszterelnök végezetül beszélt arról is, hogy itthon a népesség 55 százaléka kapta már meg mindkét oltást, augusztus elsejétől pedig lehetőség nyílik a 3. oltás felvételére.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Olaszországban sem boldogok az inflációtól
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 14:13
Olaszországban 1,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak decemberben éves összevetésben, miután novemberben 1,1 százalékos emelkedést jegyeztek fel – derült ki az olasz statisztikai hivatal, az Istat előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Min kellene és min lehetne változtatni április után? László Csabával erről is beszélünk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 11:11
A volt pénzügyminiszter január 14-én, szerdán délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média immár 6. évfolyamába lévő egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Itt a nagy 2025-ös autólista: a Toyota, a Suzuki és a Ford is győztesnek érezheti magát
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 09:16
Megosztott a magyar autó- és kishaszongépjármű-piac. A Toyota nyerte az összesített piaci versenyt, de a haszon-gépjárműveknél csúnyán kikapott a Fordtól.
Makro / Külgazdaság Meglepetést hoztak a novemberi ipari termelői árak
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:45
Az ipari termelői árak 2025. novemberben átlagosan 2,7 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól és 0,3 százalékkal az előző havi áraktól.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebben dolgoznak, de csökken a munkaképes korú népesség is
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 08:30
Novemberben 4,4 százalék volt a munkanélküliségi arány, de kilencvenezerrel kevesebben dolgoztak, mint két évvel korábban. Közel öt éve nem volt ennyire kevés gazdaságilag aktív, és dolgozó férfi Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Trump akár a hadsereget is bevetné, hogy megszerezze Grönlandot
Privátbankár.hu | 2026. január 7. 07:28
Úgy tűnik, egyelőre nem érdekli az amerikai elnököt, hogy Grönland esetleges megszerzése miatt megromolhat a kapcsolata több NATO-tagállammal. Továbbra is vásárlásban gondolkodik, de lehetségesnek nevezte a hadsereg bevetését.
Makro / Külgazdaság Ezt az adatot nem tűzi ki a MAGA sapkájára Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 17:01
Az amerikai gazdasági aktivitás növekedése lassulást mutatott decemberben az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet kompozit beszerzésimenedzser-indexének (BMI) végleges értékei alapján.
Makro / Külgazdaság Inflációs meglepetés Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 15:40
Németországban 1,8 százalékra, 2024 szeptembere óta a legalacsonyabbra mérséklődött az éves infláció decemberben az előző havi 2,3 százalékról a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis kedden közzétett előzetes adatai alapján.
Makro / Külgazdaság Rossz hírek érkeztek az EU-ból
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 12:37
Lassult az euróövezet gazdasági növekedése decemberben.
Makro / Külgazdaság Mi még egy hetet várhatunk arra, amit a franciák már most tudnak
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:17
Lassul az infláció, csak 0,8 százalékkal emelkedtek éves szinten az árak decemberben Franciaországban. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG