3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A tűzszünetnek vége, a harcok folynak.

Az izraeli hadsereg (IDF), amely a Gázai övezet déli részén is harcol, kiköltözésre szólította fel több lakónegyedben a civileket - jelentette a helyi média vasárnap. Az izraeli hadsereg arab nyelvű szóvivője, Aviháj Edri felszólította a Gázai övezet déli részén Hán-Junisz több lakónegyedének lakóit, hogy hagyják el otthonukat. A figyelmeztetés al-Makta, al-Katiba, Hamad, al-Szatar, Bani Suheila és Main negyedre vonatkozik.

Az ott élőknek a humanitárius zónákba kell távozniuk a korábban közzétett térkép alapján a harcok idejére. Az evakuálási utasítások betartása a legbiztonságosabb módja megőrizni saját maga és családja életét és biztonságát - írta X-fiókjában a hadiszóvivő.

Az IDF a harcok pénteki újrakezdése óta bejelentette, hogy erői tovább támadják az iszlamista Hamász terrorszervezet célpontjait, felszámolják a terroristákat és megsemmisítik fegyvereiket.

Száll a füst Gázában az izraeli támadás után december 3-án. Fotó:  EPA/ATEF SAFADI
Száll a füst Gázában az izraeli támadás után december 3-án. Fotó: EPA/ATEF SAFADI

A légierő szombat este folytatta az offenzívát a Gázai övezetben. A célpontok között alagutak lejáratai, katonai parancsnokságok, lőszerraktárak és más katonai létesítmények vannak a katonai jelentés szerint. Emellett egy katonai repülőgép a szárazföldi egységek irányításával távolról felszámolt egy terroristacsoportot. Szombaton a haditengerészeti erők is több száz lövedékkel támadták a Hamász célpontjait és segítették a szárazföldi erőket.

A Hamászhoz kötődő Sahab nevű gázai hírügynökség arról számolt be, hogy az IDF kiterjedt légi és földi, tüzérségi támadásokat hajtott végre a Gázai övezet északi részén, valamint Hán-Junisznál, az övezet déli részén.

A hadsereg nyilvánosságra hozta két, a Gázai övezetben elesett katona nevét. Egyikük, egy húszéves sorkatona november 14-én sebesült meg súlyosan, és szombaton meghalt. Egy másik, 25 éves katona szombat este az övezet közepén vívott csatában vesztette életét.

Összecsaptak a telepesek és a palesztinok is

Palesztin jelentés szerint a ciszjordániai telepesek agyonlőtték a harmincnyolc éves Ahmed Musztafa Aíszit, és megsebesítettek három másik palesztint Karavat Bani Haszan faluban, Ariel város közelében. Emellett felgyújtottak egy házat és járműveket is.

Az izraeli hadsereg szóvivője azt közölte, hogy miután jelentés érkezett a palesztinok és izraeliek közötti összecsapásról, katonai erők érkeztek a helyszínre, és elkezdték feloszlatni a tüntetéseket és felszámolni a lövöldözést.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tényleg korlátoznák, hányszor lehet valaki miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 19:32
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Makro / Külgazdaság Egyre több magyar váltaná le Sulyok Tamást
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 17:27
A végkielégítések ügyében is nagy a kormányzati tervek támogatása. 
Makro / Külgazdaság Van egy szektor, ami nagyon lemaradt a fizetésekben – ezzel a Tisza-kormánynak is foglalkoznia kell
Imre Lőrinc | 2026. május 20. 17:04
Jelentős különbségek alakultak ki az egyes szektorok között a legfrissebb, márciusi kereseti adatokban, amiket a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közölt. A közszférában az egészségügy, a versenyszférában pedig a feldolgozóipar a legnagyobb vesztes.
Makro / Külgazdaság Nem lesz kontraproduktív a vagyonadó? Ezt is körbejárjuk a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 15:33
A vagyontervezési tanácsokat és szolgáltatásokat (is) nyújtó Crystal Worldwide Ügyvédi Iroda (CRWW) vezetője és a Magyar Okleveles Adószakértők Egyesületének alelnöke, Magyar Csaba május 28-án, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság Vészjósló hírek érkeztek a német gazdaságból
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 14:05
Romlik a versenyképesség.
Makro / Külgazdaság Nem hagyják az aprót: ennyivel drágul megint a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 12:49
Ezúttal csak az egyik típusú üzemanyag ára változik csütörtöktől.
Makro / Külgazdaság Sorra mondanak le cégvezetői pozíciójukról a Tisza-kormány miniszterei
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 10:26
Eleget tettek az összeférhetetlenségről szóló törvény elvárásainak a miniszterek.
Makro / Külgazdaság Kijöttek a friss adatok: ennyivel nőttek a fizetések egy év alatt
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 08:30
2026 márciusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 779 800, a nettó átlagkereset 546 000 forint volt. A bruttó átlagkereset 9,2, a nettó átlagkereset 11,3, a reálkereset pedig 9,3 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Makro / Külgazdaság Brüsszelből már órákon belül érkezhet egy jó hír Magyarország számára
Csabai Károly | 2026. május 20. 05:43
Az Európai Unió Luxemburgban székelő statisztikai hivatala, az Eurostat ugyanis szerda délelőtt teszi közzé a 27 tagországra általa kiszámított áprilisi harmonizált fogyasztóiár-indexeket, amelyek közül a Privátbankár Európai Inflációs Körkép becslése szerint a nyolcadik legalacsonyabb a magyar, 2,6 százalékos érték. Az általános inflációk összevetésében még előkelőbb helyen, a hatodikon végeztünk, ráadásul egész Európában. Kérdés, mi lesz akkor, ha a körülmények lehetővé teszik, hogy az előző kormány hatósági intézkedéseit (árrésstop, védett üzemanyagárak) kivezesse a Magyar-kabinet.
Makro / Külgazdaság Uniós pénzek: már Budapesten az Európai Bizottság emberei
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 17:31
Indul a tárgyalási hét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG