2p

Körülbelül 2 millió ember – csaknem Gáza teljes lakossága – zsúfolódott össze a terület déli részén.

Mint arról beszámoltunk, Izrael célpontokra csapott le a Gázai övezet déli részén szombaton, fokozva a megújított offenzíváját az egyhetes fegyverszünet után, és újabb aggodalmakat keltve a polgári áldozatok miatt.

Az AP jelentése szerint a szombati támadások a dél-gázai Khan Younis területre összpontosultak, ahol a katonaság egy nappal azelőtt szórólapokat dobott le, hogy távozásra figyelmeztesse a lakosságot.

Az ENSZ szerint azonban péntek késő estig nem érkezett jelentés arról, hogy nagyszámú ember távozott volna.

„Nincs hova menni” – kesergett Emad Hajar, aki feleségével és három gyermekével egy hónapja menekült el az északi Beit Lahia városából, hogy Khan Younisban keressen menedéket. Kiűztek minket északról, most pedig arra hajtanak, hogy hagyjuk el a déli részt is.

Körülbelül 2 millió ember – csaknem Gáza teljes lakossága – zsúfolódott össze a terület déli részén, ahol Izrael a háború kezdetén költözésre buzdította az embereket, és azóta megfogadta, hogy kiterjeszti a szárazföldi támadását. Az ott élők nem tudnak bemenni Észak-Gázába vagy a szomszédos Egyiptomba, egyetlen lehetőségük az, hogy a 220 négyzetkilométeres (85 négyzetmérföld) területen belül mozognak.

Észak után délről is kiűznék őket. Fotó: Twitter/UNRWA
Észak után délről is kiűznék őket. Fotó: Twitter/UNRWA

A Hamász által vezetett egészségügyi minisztérium szerint közel 200 ember vesztette életét a fegyverszünet péntek hajnali lezárása óta.

(The Guardian)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Vitályos Eszter is aggódhat a jelenlegi állás miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:02
A kormánypártok több neves embere is bajban van Pest vármegyében.
Makro / Külgazdaság Kulcsár Krisztián, a tiszás olimpikon is nagy előnyben van
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:52
A négyszeres olimpikon Budapest 10. választókörzetében durván elhúzott a többiektől. 
Makro / Külgazdaság Nagyon vezet a nyíregyházi állatkert igazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:47
Gajdos Lászlónak úgy tűnik, bejön a karrierváltás.
Makro / Külgazdaság Nagyon vesztésre áll Navracsics Tibor Veszprém vármegyében
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:46
A területfejlesztési miniszter előtt jelentősen vezet a Tisza Párt jelöltje.
Makro / Külgazdaság A Tisza valószínűleg megnyerte a választásokat
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:39
Ez már a 21,54 százalékos feldolgozottságnál is kijelenthető. Csak a kétharmad elérése a kérdés.
Makro / Külgazdaság Radnai Márk nagy előnyre tett szert Komárom-Esztergom vármegyében
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:38
Jócskán vezet a fideszes képviselő előtt. 
Makro / Külgazdaság Hatalmas előnyben Nagy Ervin, durván vezet
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:30
Úgy tűnik, a színész eléggé belehúzott, jócskán a mezőny élén áll. 
Makro / Külgazdaság Fejérben elég jelentősen vezet a tiszás Csiszár Béla
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:18
Csiszár Béla, a Tisza Fejér vármegyei 1. választókerület képviselője jelentősen vezet vetélytársa előtt.
Makro / Külgazdaság A legkeletibb megyében is sokan szavaztak – de így is a lista vége felé maradtak
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:18
Csak 2022-höz viszonyítva néznek ki nagyon erősnek Szabolcs-Szatmár-Bereg megye részvételi adatai.
Makro / Külgazdaság Már özönlenek a választási eredmények
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 20:14
Még csak alacsony a feldolgozottság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG