3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Örményország felfüggesztette részvételét a több szovjet utódállamot tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetében (ODKB) - derült ki abból az interjúból, amelyet Nikol Pasinján örmény miniszterelnök adott a France 24 hírcsatornának.

Nikol Pasinján örmény miniszterelnök a francia France 24 hírcsatornának nyilatkozva bejelenttette hogy hazája felfüggesztette részvételét a több szovjet utódállamot tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetében (ODKB).

„A Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete véleményünk szerint Örményország vonatkozásában nem teljesítette küldetését, különösen 2021-2022-ben nem. Ezt nem lehetett figyelmen kívül hagyni. Felfüggesztettük részvételünket ebben a szerződésben. Meglátjuk, mi lesz a következő lépés” - tette hozzá a kormányfő a csütörtökön készített interjúban.

Az örményországi orosz katonai bázis esetleges bezárására vonatkozó kérdésre válaszolva a miniszterelnök azt mondta, hogy „erről jelenleg nincs szó”.

Ilham Alijev azeri elnök többször fenyegette szomszédját. Fotó: Wikipedia
Ilham Alijev azeri elnök többször fenyegette szomszédját. Fotó: Wikipedia

Pasinján úgy véli, hogy a Jereván és Baku közötti béke jelenleg lehetetlen. „Ha Azerbajdzsán saját maga nyugati részének tekinti Örményországot, és ha ehhez hozzávesszük a közelmúltbeli incidenseket, akkor világossá válik, hogy ez lehetetlen. Ilyen béke jelenleg elképzelhetetlen" - szögezte le. 

„Ha figyelembe vesszük Baku nyilatkozatait, akkor nem zárható ki egy újabb támadás lehetősége Örményország ellen" - állította az örmány miniszterelnök.

A hegyi-karabahi konfliktus gyökerei az első világháborúig nyúlnak vissza. Örményország és Azerbajdzsán azóta sok háborút vívott a jogilag mindig Azerbajdzsánhoz tartozó, de a közelmúltig többségében örmények lakta területért. Hegyi-Karabah 1988-ban egyoldalúan kikiáltotta függetlenségét, amelyet Jereván támogatott. Azerbajdzsán azonban tavaly egynapos villámháborúval visszafoglalta a területet. Az azeri győzelem után a hegyi-karabahi örmény lakosság nagy része Örményországba menekült.

A határvillongások azóta is rendszeresek. Egy héttel ezelőtt az azeri határőrszolgálat arról számolt be, hogy egy határőrük megsebesült örmény területről leadott lövésektől. Egy napra rá az azeri határőrszolgálat "megtorló műveletről" számolt be, amelyben megsemmisítetek egy örmény harcálláspontot. Jereván négy örmény katona haláláról számolt be.

Február 16-án az azerbajdzsáni védelmi minisztérium közölte, hogy örmény területről támadás érte az azeri hadsereg állásait. Jereván dezinformációnak nevezte ezt.

A Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezete (ODKB) nem kapott Örményországtól értesítést arról, hogy felfüggesztené tagságát a szervezetben - közölte pénteken a szervezet titkársága a TASZSZ orosz hírügynökséggel. „Ami a részvétel befagyasztásáról szóló állítást illeti, az nyilvánvalóan arra vonatkozik, hogy az Örmény Köztársaság nem vett részt a szervezet által a közelmúltban tartott számos rendezvényen (hadgyakorlaton)” - közölte a titkárság. (MTI/TASZSZ)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már három ebola-vakcinán dolgoznak gőzerővel
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:27
Több új vakcinát fejlesztenek az ebola ritka fajtájának leküzdésére, amely már közel 250 ember halálát okozta.
Makro / Külgazdaság Franciaországban robbanás előtt a mesterséges intelligencia beruházások
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 17:03
A Franciaországban kilencedik alkalommal megrendezett, külföldi befektetéseknek szentelt Choose France elnevezésű rendezvényen rekordösszegű, mintegy 93 milliárd euró értékben jelentenek be beruházásokat az adatközpontok, a mesterséges intelligencia (MI) és a logisztika területén, amelyek 15 ezer új munkahelyet teremtenek – közölte hétfőn Emmanuel Macron francia államfő, az általa kezdeményezett és elnöksége idején utolsó alkalommal tartott eseményen.
Makro / Külgazdaság Ezt nem árt tudnia, ha Spanyolországba készül
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:14
Spanyolországban az előző havival azonos ütemben, 3,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten májusban – derült ki a spanyol statisztikai hivatal (Instituto Nacional de Estadística – INE) előzetes adataiból.
Makro / Külgazdaság Kicsit komorabb lett az üzleti hangulat májusban
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:59
Ez derül ki a hétfőn megjelent Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított májusi értékéből.
Makro / Külgazdaság Sulyok Tamás üzent Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 14:35
A köztársasági elnök reagált Magyar Péter sajtótájékoztatóján elhangzottakra. 
Makro / Külgazdaság Nem gondolná, melyik város került be a legjobban kereső városok közé
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 13:54
Budapest? Sopron? Győr? Nem biztos, hogy ott kell keresni a legmagasabb fizetésből élő honfitársainkat, ahol elsőre gondolnánk! A kereseti adatok mától településszinten is elérhetők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) térképes interaktív felületén (TIMEA).
Makro / Külgazdaság Meglépik: éjszakai szesztilalom köszönt erre a fővárosra
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:22
Részlegesen már tesztelték, és nem várnak tovább az egész városra vonatkozó tiltással.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: elégedett Varga Mihállyal Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 12:01
Több fontos információt is megosztottak egymással a felek.
Makro / Külgazdaság Tapsikolni fog, ha megnézi az üzemanyagok új árát
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 11:39
Keddtől ismét változás várja az autósokat a töltőállomásokon.
Makro / Külgazdaság 2024 óta nem látott fejlemény történt a Lidl, a Penny és az Aldi boltjaiban
Kollár Dóra | 2026. június 1. 05:44
Ezúttal is csökkenő árszínvonal volt a jellemző a diszkontokban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG