1p
Hiába volt a nagy izgalom, minden maradt a régi.
Mario Draghi

Ma tartotta monetáris tanácsának ülését az Európai Központi Bank. A döntést komoly várakozás előzte meg, tegnap feszült kereskedés zajlott a nyugat-európai tőzsdéken, ám végül úgy tűnik, elmaradt a várt meglepetés: az alapkamat és a betéti ráták is maradtak a régi, 0,00, 0,25 és -0,40-es szinteken. Mario Draghi hamarosan megkezdi szokásos beszédét, így fény derül majd a központi bank legfrissebb várakozásaira is.

Az eszközvásárlási programot illetően nem változtattak a kereten, így biztos, hogy legalább 2017 decemberéig marad a 60 milliárdos összeg. Sőt, szükség esetén tovább is bővíthetik a programot. Ez sem okoz különösebb meglepetést, lévén eddig is erről volt szó, az igazán érdekes az lesz, amit a jegybankelnök mondhat a program kilátásairól. Amiben biztosak lehetünk, hogy a várható bejelentés nagy port kavar majd a tőzsdéken, a bejelentést követően kisebbet erősödött a forint az euróval szemben:

A legfrissebb árfolyamokat itt tekintheted meg a Privátbankár.hu-n! >>>

A közvetítés hamarosan kezdődik, itt követheted élőben:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az USA részesedése az EU LNG-importjában januárban 60 százalékra nőtt
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 19:59
Az Egyesült Államok adta januárban az Európai Unió cseppfolyósított földgáz- (LNG) importjának 60 százalékát – derült ki a pénteken közzétett adatokból –, ami megerősíti Washington szerepét Európa legnagyobb LNG-szállítójaként.
Makro / Külgazdaság Elszaladt az infláció Németországban
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:59
Németországban 2,1 százalékra gyorsult az infláció januárban.
Makro / Külgazdaság Bemondta az elemző, már most borult az idei GDP-terv
Imre Lőrinc | 2026. január 30. 12:45
A magyar gazdaság teljesítménye 2025 egészében elmaradt a várttól, és a negyedik negyedév sem hozta meg azt a lendületet, amiben reménykedni lehetett 2026-ra vonatkozóan. A legtöbb elemző rontotta, vagy legalábbis lefelé mutató kockázatokkal látta el az idei növekedési prognózisát. De megérkezett az első, 2 százalék alatti előrejelzés is.
Makro / Külgazdaság A kormány szerint megvédték az országot a recessziótól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 12:15
A háború és a gyenge német ipar a felelős.
Makro / Külgazdaság Kifli.hu: átlagosan 26 ezer forint egy bevásárlás
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 10:25
Négyszeresére nőtt a Kifli.hu árbevétele Magyarországon.
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy mennyibe kerül egy tankolás szombattól
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 09:57
Változik a dízel nagykereskedelmi ára.
Makro / Külgazdaság Döbbenetes, hogy egy év alatt mennyi magyarral lett kevesebb
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:58
A becsült természetes fogyás 52 200 fő 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Itt a friss GDP-szám: Nagy Mártonék erre nem lehetnek büszkék
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:30
2025 negyedik negyedévében a gazdaság teljesítménye a nyers adatok szerint 0,7 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit Magyarországon. Az év egészében, szintén a nyers adatok alapján, 0,4 százalékkal, kiigazítással pedig mindössze 0,3 százalékkal bővült a GDP.
Makro / Külgazdaság Kapitány István: Készül a terv az euró bevezetésére
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 08:00
A Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője egyeztetés után bevezetné az eurót.
Makro / Külgazdaság Megremegett az olajpiac, a befektetők attól tartanak, hogy Trump Iránban is beavatkozhat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 19:52
Mintegy 3 százalékkal, öthavi csúcsra emelkedtek ma a világpiaci kőolajárak. A háttérben az áll, hogy egyre több amerikai hadihajó érkezik Irán partjaihoz, és nő a beavakozás kockázata. Ha ez megtörténne, az a globális olajkínálatra nagyon negatív hatással lenne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG