3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Petíció aláírásával kérik a pedagógusok a kormányt, hogy sürgősen tegyen a tavaszihoz hasonló lépéseket, a vírus oktatási intézményekben való terjedésének megfékezése érdekében.  

Bár jelenleg őszi szünet van a közoktatási intézményekben, és sok helyen fertőtlenítéses nagytakarítás zajlik, és Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára szerint mindez kisöpri a vírust az intézményekből, a pedagógusok mégis azt kérik: azonnal szigorítson a kormány bezárásokkal. Hiszen jól látható, hogy a szünet előtt egyre több iskolában és óvódában jelent meg a koronavírus, és szakértők szerint a szünet végével a gyerektömeg ismételt megjelenése az iskolák falai közé ugyanezt fogja eredményezni, semmivel nem lesz jobb a helyzet. Tehát velük együtt még több pedagógus válik érintetté, aki között már halálos áldozatok is vannak. Ezért a pedagógusok petíció aláírásával szeretnék elérni, hogy:

Bezárni kell, nem lázat mérni. Az már nem elég. Fotó: mti
Bezárni kell, nem lázat mérni. Az már nem elég. Fotó: mti

 

"tegyen lépéseket a kormány, akadályozza meg a koronavírus terjedését az egyetemek, főiskolák, középiskolák és az általános iskolák felső tagozatainak ismételt bezárásával, mert az ország gazdasági érdeke is ezt kívánja! Az alsósok számára pedig biztosítsanak megfelelő biztonságú oktatást, amennyiben számukra nem megfelelő a digitális tanrend".

A pedagógusok, önkormányzatok, de sok járványügyi szakember is régóta kéri a kormányt, hogy tegye transzparenssé az ország intézményi fertőzöttségi listáját, mert ennek hiányában a szülő vagy dolgozó nem tudja eldönteni, hogyan döntsön: látogassa-e gyermeke az intézményt, vagy ne.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem kér teljesíthetelen dolgokat: csak szeretné, ha rendszeresen tesztelnék a tanárokat és ha napi szinten láthatnák a megyékre lebontott fertőzöttségi adatokat.

Az EMMI szerint ugyan a tankerületeknek van pontos számuk a fertőzöttekről, de mivel ez érzékeny adat, nem oszthatják meg.

A pedagógusok viszont folyamatosan félnek a mindennapi munkájuk során, hiszen nincs egységes eljárási rend, ha valaki beteg lesz az iskolában. Mi magunk is tudunk olyan kirívó esetekről, amikor egy óvódapedagógus pozitív PCR-tesztjét követően semmilyen intézkedés nem történt, de még csak a szülők tájékoztatása sem.

Míg Zacher Gábor toxikológus arról beszélt az ATV-n, hogy a jelenlegi járványkezelés politikai, addig a PDSZ szerint ez egyben gazdasági kérdés is.

Véleményük szerint a kormány azért nem teszi nyilvánossá a listát, mert így nehezebb bizonyítani, hogy foglalkozási megbetegedésről van szó, tehát a 100 százalékos táppénz sem járhat a tanároknak. Bár még mindig nem készült el az erre vonatkozó, pedagógusokat védő jogi szabályozás, a Klebelsberg Központ arról tájékoztatta a szakszervezetet, hogy folyamatban van a jogi háttér kidolgozása, addig is az intézményvezetőknek kellene nyilatkozniuk arról, munkahelyi megbetegedésnek minősítik-e a fertőzést – ez viszont az igazgató egyéni döntésén múlik.

A PDSZ felmérése szerint a megkérdezett pedagógusok mindössze 6 és fél százaléka jelezte, hogy megkapta a 100 százalékos táppénzt, mindenki más a keresete 60 százalékát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Az MNB bedobja devizatartalékát az energiaimport biztosítására
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 15:15
A Monetáris Tanács az energiaimport kapcsán felmerülő jelentősebb devizalikviditási igény biztosításáról döntött.
Makro / Külgazdaság Nagyot durrant a kínai exporttöbblet
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 14:55
Kína kereskedelmi többlete meghaladta a várakozásokat, az első két hónapban elérte a 213,6 milliárd dollárt.
Makro / Külgazdaság A fix 3 százalékos hitelek módosításáról döntött a kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:32
A kormány döntése értelmében márciustól magasabb hitelösszeggel és hitelkiváltási lehetőséggel igényelhetik a hazai kis- és közepes vállalkozások a fix 3 százalékos hitelt.
Makro / Külgazdaság Nem kezdte túl erősen az évet Európa legnagyobb gazdasága
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:15
Csökkent Németország kivitele és behozatala januárban decemberhez viszonyítva a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis honlapján kedden közzétett adatok szerint.
Makro / Külgazdaság Nyugtat a minisztérium: marad árrés a kereskedőknél, ennyibe kerül a jövedékiadó-csökkentés
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 10:51
A védett árakkal és a jövedékiadó-csökkentéssel kapcsolatban tartott háttérbeszélgetést Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára és Steiner Attila, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára.
Makro / Külgazdaság Európa egyik leggyengébb teljesítményét hozta össze a magyar gazdaság
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:10
A nemzetközi mezőny egyik legrosszabb adatát érte el 2025-ben.
Makro / Külgazdaság Óriási fordulatot jelez a cégek toborzási kedve
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:45
Javuló kilátásokat mutatnak a hazai cégek foglalkoztatási tervei: 2026 második negyedévében a magyar munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést csupán 17 százalékuk jelez előre – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
Makro / Külgazdaság Csak ámulunk-bámulunk: több mint kilenc éve nem fordult elő ilyen
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:30
Februárban az éves infláció 1,4 százalék lett, ennél utoljára csak 2016 novemberében tett közzé alacsonyabb adatot a Központi Statisztikai Hivatal.
Makro / Külgazdaság Jövedékiadó-csökkentést is bejelentett a kormány az éj leple alatt megjelent rendeletében
Imre Lőrinc | 2026. március 10. 06:45
Már olvasható a március 10-től hatályba lépett rendelet a Magyar Közlönyben a védett üzemanyagárakkal kapcsolatban.
Makro / Külgazdaság Vagy kompenzációt kérnek a kutak, vagy bezárnak – itt az első piaci reakció a védett árakra
Imre Lőrinc | 2026. március 9. 19:43
Magyarországot is elérte a nemzetközi üzemanyagárrobbanás, ezért a kormány védett árat vezetett be mindkét üzemanyagtípus esetében – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a kormány rendkívüli ülését követően. A Független Benzinkutak Szövetsége egészen mást javasolt, szerintük jelenleg még több a nyitott kérdés, mint a válasz. De vajon hogyan kerülhetők el az ellátási problémák?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG