3p

Szinte hétről hétre egyre többeket érint már most a fokozódó létbizonytalanság: elszálltak az élelmiszerárak, robbantak az energiaárak, miközben csődhullámra figyelmeztetnek. Gazdasági szakemberek szerint akár komoly megélhetési válságra is fel kell készülnünk. Vajon megúszhatjuk-e a kemény hónapokat? Vagy ha nem, akkor lehet-e enyhíteni a válságon? Vajon mindent megtesz az Orbán-kormány? Többek között ezeket is megtudakoljuk Dávid Ferenctől, közgazdásztól, Dobrev Klára friss árnyékkormányának gazdasági miniszterétől Klasszis Klubunk következő rendezvényén.

Nyár óta nem telik el hét, hogy ne rosszabbnál rosszabb adatok és információk látnának napvilágot a magyar gazdaság helyzetét illetően. Hol az inflációtól, hol az energiaáraktól, hol az uniós pénzek felfüggesztésétől, de olykor a költségvetési megszorításoktól hangos a hazai sajtó. Egy biztos: a szakemberek egyelőre semmi jóval nem tudnak biztatni, főleg annak ismeretében, hogy a minap az Európai Bizottság a hazánknak járó uniós pénzek egy részének felfüggesztését javasolta.

Ám egyre aktuálisabb kérdéssé válik a jövő évi minimálbér is, melynek megállapítását nem kevés bizonytalansági faktor nehezíti, ahogy a nyugdíjak korrekciójáról sem feledkezhetünk el.

Klasszis Klubunk következő, szeptember 29-i eseményének vendége Dávid Ferenc, közgazdász, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének korábbi főtitkára, gazdasági árnyékminiszter lesz.

Dávid Ferenc 1,5 évvel ezelőtt már volt egyszer a vendégünk, az első eseményeink egyikén, akkor még a DK gazdasági tanácsadójaként beszélgettünk gazdasági kérdésekről. Most a gazdasági nehézségek mellett az árnyékkormányban betöltött szerepe is aktuálissá teszi vele a beszélgetést.

Dávid Ferenc. Fotó: MTI
Dávid Ferenc. Fotó: MTI

Egy órásra tervezett beszélgetésünkön számos gazdasági problémát érintünk majd. Egyebek mellett:

  • Vajon mi történik a költségvetéssel az uniós pénzek egy része nélkül?
  • Recessziót hozhat-e az uniós pénzek felfüggesztése?
  • Jelen körülmények között hogyan lehet megállapítani a jövő évi minimálbért?
  • Egyáltalán szól-e bármi amellett, hogy az állam megvette a Vodafone 49 százalékát több mint 300 milliárd forintért?
  • Milyen lépésekkel lehetne megvédeni a gazdasági szereplőket?
  • Mit szól ahhoz, hogy elfogadták az európai minimálbér-szabályozást?
  • Mi lesz a nyugdíjakkal?
  • Egyetért-e a kata kinyírásával?
  • Jó ötlet volt-e meghosszabbítani az árstopokat?

A rendezvény megtekintése ingyenes, csupán egy regisztrációra van szükség.

Élő, interaktív beszélgetésünkre 2022. szeptember 29-én 15:30-as kezdettel kerül sor, melyre az alábbi felületen tudnak regisztrálni.

Kérdéseiket természetesen most is feltehetik vendégünknek, e-mailen (klasszisklub@privatbankar.hu) vagy az adás alatt chat-ben illetve videós bejelentkezés formájában.

A korábbi Klasszis Klubok beszámolói:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság A Tisza győzelme mára piaci konszenzussá vált?
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 10:54
A befektetők számára a legrosszabb forgatókönyvet egy vitatott választási eredmény jelentené. 
Makro / Külgazdaság Kijózanító adat jött a magyar iparból
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 08:50
Az előző év azonos időszakához képest 1,5, az előző hónaphoz viszonyítva 1,8 százalékkal csökkent az ipari termelés februárban Magyarországon – közölte első becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Pedig januárban a kiigazított adatok szerint még éves alapon is 0,3 százalékkal bővült az ágazat teljesítménye.
Makro / Külgazdaság Nem az élelmiszerek húzták a magyar kiskereskedelmet februárban
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 08:30
Az élelmiszer jellegű vegyes üzletek forgalma 4,1 százalékkal bővült, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 4,3 százalékkal csökkent.
Makro / Külgazdaság Várható volt, de akkor sem jött jókor ez az adat a kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 08:30
Az infláció gyorsult, a februári 1,4-ről márciusra 1,8 százalékra, ami alapvetően annak köszönhető, hogy a tavaly március 17-én bevezetett árrésstop levitte a bázist.
Makro / Külgazdaság Még 4 nap a választásokig! Ma élőben kérdezhet Somogyi Zoltántól
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 07:36
A Political Capital szociológus alapítója a szokásosnál két órával korábban, 13:30-kor lesz a Klasszis Klub Live vendége. Akit ezúttal sem csak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
Makro / Külgazdaság A szomszédban már energia vészforgatókönyvön dolgoznak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 19:27
Nicusor Dan szerint jelenleg még nincsenek ellátási problémák, azonban vészforgatókönyvvel kell készülniük egy esetleges válság kezelésére.
Makro / Külgazdaság Ha teheti, ne Szlovéniában tankoljon
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 19:12
Kedd éjféltől emelkednek a szabályozott üzemanyagárak Szlovéniában az autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli benzinkutakon – közölte kedden a környezetvédelmi, klíma- és energiaügyi minisztérium.
Makro / Külgazdaság Jó hír jött Japánból
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 18:08
A japán gazdaság összetett teljesítményindexe emelkedett februárban, sorban a 9. hónapban, 2022 augusztusa óta a legmagasabb szintre.
Makro / Külgazdaság J. D. Vance a „brüsszeli bürokratákhoz” is szólt a sajtótájékoztatón
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:29
Orbán Viktor élenjárt az energiabiztonság és az energiafüggetlenség terén, és az európai vezetőknek, akik az energiaválsággal küzdenek, csupán követniük kellett volna a magyar miniszterelnök példáját – jelentette ki kedden budapesti látogatásán J.D. Vance amerikai alelnök a Karmelita kolostorban Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Makro / Külgazdaság Terrorcselekmény történt Isztambulban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:08
Egy támadó meghalt, kettő pedig megsebesült egy keddi lövöldözésben az isztambuli főkonzulátusnak otthont adó toronyháznál, két rendőr könnyebb sérüléseket szenvedett – derült ki az első hivatalos jelentésből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG