3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az iparcikkek ára kissé emelkedett, a piaci szolgáltatások ára fél százalékkal csökkent - ez az ingyenes készpénzfelvételnek is köszönhető.

Elemzők a számokról

Az elemzők továbbra is alacsony inflációval számolnak - jön még két rezsicsökkentés. Éves átlagban 1 százalék lehet a pénzromlás mértéke, ha bejön a múlt évi alacsony infláció bázishatása. A kamatvágás folytatódhat, és a forint is gyengülhet még. Részletek >>

2014 februárjában a fogyasztóiár-index 0,1, a maginfláció 2,8 százalék volt. Az indirekt adóktól szűrt maginfláció 1,6 százalék volt. Az infláció 0,1 százalékponttal növekedett, míg a maginfláció 0,6 százalékponttal csökkent az előző hónaphoz képest - olvasható a Magyar Nemzeti Bank friss inflációs elemzésében.

Az éves inflációs ráta kismértékű emelkedését a tavaly év eleji szabályozott energiaár-csökkentés (azaz a rezsicsökkentés) bázishatása okozta, melyet nagyrészt ellensúlyozott a maginfláció tételei közül az alkohol, dohány és a piaci szolgáltatások éves indexének mérséklődése - írja a jegybank.

A fogyasztóiár-index és az adószűrt maginfláció (éves változás, 2007. jan. - 2014. febr.)
Forrás: MNB

A jegybank inflációs alapfolyamatokat megragadó mutatói (a kereslet-érzékeny és ritkán változó árú termékek éves inflációja) részben korrigálódtak az előző havi emelkedést követően. A mutatók szintjei változatlanul mérsékelt inflációs környezetre utalnak.

Az inflációs alapfolyamatokat megragadó mutatók (indirekt adóktól szűrt éves változás, 2007. jan. - 2014. febr.)
Forrás: MNB

Mi mozgatta az árakat?

Az iparcikkek árai az előző év azonos időszakához képest 0,7 százalékkal emelkedtek. A termékkör inflációs tendenciáinak megítélését az elmúlt hónapokban a repülőjegy-árak rendkívül erős volatilitása nehezítette.

Ezen hatásokat kiszűrve a nem-tartós iparcikkek továbbra is visszafogott dinamikát mutattak. Az MNB elemzése szerint a havi frekvencián jelentős ingadozást mutató tartós iparcikkek árai január után enyhén tovább emelkedtek.

A piaci szolgáltatások árai havi összevetésben 0,5 százalékkal csökkentek. A piaci szolgáltatások árindexének alakulását érdemben mérsékelte a havi kétszeri ingyenes készpénzfelvétel infláció-csökkentő hatása. A szolgáltatások szélesebb körében ezen hatást kiszűrve is az utóbbi években jellemző, mérsékelt áremelkedést figyelhettünk meg.

A piaci szolgáltatások inflációja (szezonálisan nem igazított, adószűrt egyhavi változás, 2005. jan. - 2014. febr.)
Forrás: MNB

A feldolgozott élelmiszerek szezonálisan igazított árszintje lényegében nem változott az előző hónaphoz képest.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Minden magyar iskolásnak 100 ezer forintot ígért Magyar Péter, a többieknek pedig 8 ezer milliárdot
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 18:11
Belföldön is lenne iskolakezdési támogatás. Vagyonadó, igazságos adórendszer, uniós pénzek 200 ezer forint a nyugdíjasoknak – ezeket ígéri Magyar Péter.
Makro / Külgazdaság Kezdődik: elkezdték emelni az árakat a légitársaságok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 16:46
Az iráni háború hatására az európai légitársaságok is emelik az árakat. De ez még csak a kezdet.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor szerint a kasszakulcsot kérik tőle
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 15:24
Beszédet mondott a nemzeti ünnepen a kormányfő.
Makro / Külgazdaság Újra atomot kaphat Bajorország
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 13:27
Mini erőművek telepítését tervezi a tartományi kormány.
Makro / Külgazdaság Az utolsó pillanatban visszavonulót fújt az Orbán-kormány Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 12:37
Mégis maradhat a szankciós listán két orosz oligarcha.
Makro / Külgazdaság Közel négy évvel él tovább egy budapesti, mint egy észak-magyarországi ember
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:51
Hatalmasak a különbségek.
Makro / Külgazdaság 42 milliárd forintot kaptak vissza a pénztártagok
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 09:09
Jelentős emelkedés.
Makro / Külgazdaság A Barátság vezetékhez nem jutott el, mégis hazatér a magyar vizsgálóbizottság
Privátbankár.hu | 2026. március 15. 08:31
Orbán Viktor szerint így is elvégezték a feladatukat.
Makro / Külgazdaság Az USA és Japán megállapodott potenciális közös atomenergia-projektjükről
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 12:02
Az Egyesült Államok és Japán megállapodott egy, a Westinghouse és a japán atomenergia-berendezés-gyártók részvételével zajló potenciális közös atomenergia-projektben betöltendő szerepükről – mondta Dan Lipman, a Westinghouse globális üzleti kezdeményezésekért felelős elnöke szombaton a Reutersnek.
Makro / Külgazdaság Segítettek az uniós pénzek is – felminősítette Horvátországot az S&P
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 09:30
Egy fokozattal emelte Horvátország besorolását az S&P Global Ratings.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG