3p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Sanghajban a Covid elleni védekezésben bármely eszközt bevetnek, még azt is, hogy egészen kisgyeremeket választanak el szüleiktől, akik sokszor órákig, napokig nem tudnak semmit róluk.

Esther Zhao úgy gondolta, helyesen cselekedett, amikor március 26-án lázasan bevitte 2 és fél éves kislányát egy sanghaji kórházba. Három nappal később Zhao könyörgött az egészségügyi hatóságoknak, hogy ne válasszák el őket, miután mindkettójük tesztje Covid-pozitív lett, mondván, hogy lánya túl fiatal ahhoz, hogy elvigyék egy gyermekek karanténközpontjába - írja a Reuters.

Az orvosok ezután megfenyegették Zhaót, hogy a lányát tovább benntartják a kórházban, ha nem járul hozzá a lány átszállításához a sanghaji közegészségügyi klinikai központjába. 

Vásárlók sorakoznak egy sanghaji élelmiszerüzletben 2022. március 30-án. Fotó: MTI/AP
Vásárlók sorakoznak egy sanghaji élelmiszerüzletben 2022. március 30-án. Fotó: MTI/AP

Amióta a lányát átvitték a központba, Zhao egyetlen rövid üzenetet kapott arról, hogy kislánya jól van. 

"Fogalmam sincs, milyen helyzetben van a lányom" - mondta szombaton könnyek között, még mindig a kórházban ragadva, ahová múlt héten került.

"Az orvos azt mondta, hogy a sanghaji szabályok szerint a gyerekeket a kijelölt pontokra, a felnőtteket karanténközpontba kell küldeni, és nem kísérheti el a gyerekeket."

Zhao még jobban pánikba esett, miután egy sanghaji egészségügyi intézményben síró gyerekekről készült képek elterjedtek Kínában. Az anonim plakát szerint ezek olyan gyerekek voltak, akiknek COVID-19-tesztje pozitív lett, és elválasztották szüleiktől a jinshani központban.

A kínai Weibo és Douyin közösségi oldalakon közzétett fotók és videók azt mutatják, hogy három síró csecsemőt tettek egy kiságyba. 

A Sanghaji Közegészségügyi Klinikai Központ azt közölte, hogy az interneten keringő fotók és videók nem a jinshani csecsemő karanténlétesítményben készültek, hanem akkor, amikor a kórház a gyermekosztályát egy másik épületbe költözteti, hogy megbirkózzanak az egyre növekvő számú karanténnal. 

Ezt a „kórházi környezet javítása érdekében” tették – olvasható a hivatalos WeChat-fiókjában szombaton, hozzátéve, hogy több gyermekgyógyászat szervezett, és erősítené a kommunikációt a gyerekek szüleivel.

De kicsivel később szombaton a sanghaji pletykaromboló WeChat, amelyet a kínai kibertérfigyelő szervezet támogat, négy fotót tett közzé, amelyek állításuk szerint a gyerekek jelenlegi helyzetét mutatják be a jinshani központban. Az egyik fotón kisgyerekek láthatók a két sorban elhelyezett ágyakon ülve és állva, a képen felnőttek nem láthatók. Egy másik fotón egy úgynevezett "hazmat" öltönyös személy vigyáz egy kiságyban fekvő babára.

Egy sanghaji egészségügyi tisztviselő a múlt héten azt mondta, hogy a COVID-pozitív gyermekeket kezelő kórházak online kapcsolatot tartottak a szüleikkel.

Szombatra az eredeti bejegyzést törölték a Weibóból. A karanténkórház WeChat csoportjában a Reuters-szel megosztott bejegyzések szerint egyes esetekben akár 3 hónapos gyermekeket is elválasztanak szoptató anyjuktól. Egy másik esetben egy sanghaji óvodából több mint 20, 5-6 éves gyereket küldtek karanténközpontba szüleik nélkül.

Míg a sanghaji esetek száma globális mércével mérve alacsony, a kínai hatóságok megfogadták, hogy ragaszkodnak a "dinamikus mentesítéshez", amelynek célja az összes pozitív eset tesztelése, nyomon követése és központi karanténba helyezése.

Sanghajban szombaton 6051 lokálisan átadott tünetmentes COVID-19 esetet és 260 tünetmentes esetet jelentettek április 1-jén, szemben az előző napi 4144 tünetmentes és 358 tünetmentes esettel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Balogh Petya: Trump a vámokkal az Amerika iránti bizalmat is kidobta az ablakon – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 20. 17:12
A startupper, az STRT Holding vezérigazgatója a Klasszis Podcastban elmondta véleményét a vámháborúról, arról, hogy az milyen változásokat idézhet elő, hogyan reagálhat arra Kína, s végül, de nem utolsósorban tényleg profitálhat-e abból Európa, s azon belül Magyarország. Szó esett arról, hogyan éleszthető fel a már egy ideje tetszthalott állapotban lévő hazai kockázatitőke-piac, valamint arról is, hogyan érdemes hozzáállnunk a mesterséges intelligenciához?
Makro / Külgazdaság Már repülőgépek is a vámháború áldozatául estek
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 15:21
Nem vették át, visszatért.
Makro / Külgazdaság Kezdődik a kivégzés? Csak azért, mert kínai, nem feltétlenül gagyi
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 11:33
Az elektronikai kütyükkel és más termékekkel foglalkozó amerikai kisvállalkozásokat tönkremehetnek Trump kereskedelmi háborújában, mert Kínából kell beszerezniük egy csomó mindent. 
Makro / Külgazdaság Újabb fordulat a vámháborúban – fájhat az amerikaiak feje
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 10:59
A DHL egy bizonyosnál drágább küldeményeket nem visz ki.
Makro / Külgazdaság Bokros Lajos: Magyarországon államcsőd nem fenyeget – de a növekedés sem, az infláció viszont igen
Izsó Márton - Csabai Károly | 2025. április 19. 17:28
Ezt fontosnak tartotta kijelenteni a volt pénzügyminiszter, közgazdász, egyetemi tanár azon a panelbeszélgetésen, amelyet lapunk annak alkalmából szervezett, hogy idén is átadtuk a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek a Privátbankár.hu Klasszis 2025 díjakat. Bokros Lajos a másik két, egyaránt volt jegybankelnök beszélgetőtársával, Bod Péter Ákossal és Simor Andrással a Donald Trump amerikai elnök által kirobbantott vámháború apropóján azt vitatta meg, hogy merre tart a globális gazdaság és a tőkepiacok.
Makro / Külgazdaság Németországban pezsgőt bontanak Trump húzásai miatt?
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 13:43
Nagyon olcsón vehet fel hitelt az állam, és ez jó lesz a cégeknek és a lakosságnak is?
Makro / Külgazdaság Telefonon próbáltak Trump lelkére beszélni
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 12:26
A brit miniszterelnök reménykedik egy jó megállapodásban, de a szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét is hangoztatta a Trumppal folytatott telefonbeszélgetés során.
Makro / Külgazdaság Kapott egy komoly vállveregetést Görögország, az indoklás is érdekes
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 10:51
Felminősítést kaptak húsvétra a görögök, a következő időszakra is államháztartási többletre számítanak.
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor azt ígéri, hat hónap múlva lesz eredmény: „Az, hogy közben mi történik, az nem érdekes”
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 10:16
Fél év múlvára lehet érzékelhető a tárgyalások eredménye a miniszterelnök szerint.
Makro / Külgazdaság Hiába a barátság, marad a kettős adóztatás az Egyesült Államokkal?
Privátbankár.hu | 2025. április 19. 09:26
„Nem aktuális a kérdés” az amerikaiak szerint, pedig a héten fontos gesztust kapott a magyar kormány.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG