2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Legalábbis ezt állítják az oroszok.
Nyomásmérő az O&GD Central Kft. gyűjtőállomásán Öcsöd határában. MTI Fotó: Mészáros János

Az ukrán Naftogaz csak az idei második fél év alatt mintegy 70 millió dollárral többet fizetett ki az európai beszállítóknak annál, mintha szükségleteit a Gazpromnál szerezte volna be - jelentette ki Aleszandr Novak energiaügyi miniszter.

Novak szerint Ukrajna közvetlen vásárlással ezer köbméterenként 20-30 dollárt takaríthatott volna meg, és emiatt az ukrajnai felhasználók számlája is magasabb.

Nálunk tárolnánk az oroszok

A Gazprom igazgatóságának elnökhelyettese, Alexander Medvegyev szerint a Gazprom vizsgálja a magyarországi üzleti lehetőségeket, elsősorban gáztárolásról zajlanak egyeztetések az MVM Csoporttal. Részletek >>>

Az orosz miniszter elmondta, hogy a múlt pénteki brüsszeli orosz-ukrán-uniós háromoldalú egyeztetésen Ukrajna 1,5-4 milliárd köbméternyi földgáz megvásárlására fejezte ki szándékát, a Gazprom pedig közölte, hogy kész megkezdeni a szállítást, amint megérkezik a pénz. Szavai szerint azonban az előzetes fizetésről nem sikerült megállapodni, holott az Európai Bizottság is normálisnak ítélte meg a Gazprom által felajánlott árat.

A tárcavezető szerint ma a tározókban az ilyenkor szokásosnál 2 milliárd köbméterrel kevesebb gáz van, ezért ha januárban és februárban kemény fagyok lesznek, akkor Ukrajna kifuthat a készleteiből.

Lecsípnek egy kicsit maguknak

Vlagyimir Putyin orosz elnök egy Angela Merkel német kancellárral folytatott novemberi telefonbeszélgetés során arra figyelmeztetett, fennáll a veszélye annak, hogy Ukrajna engedély nélkül megcsapolhatja majd az Európába szállított gázt.

A Naftogaz korábban igyekezett megnyugtatni ügyfeleit, hogy elegendő gázkészletekkel rendelkezik a télre.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Magyar Péter: uniós pénzek nélkül nem lehet beindítani a magyar gazdaságot
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 13:52
Ő is tárgyalt a Budapestre érkezett uniós küldöttséggel a források megnyitásáról.
Makro / Külgazdaság Újra megnyílhat egy másik fontos pénzcsap is Magyarország számára
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:42
Az uniós pénzek mellett a Norvég Alap is újra érkezni kezdhetnek..
Makro / Külgazdaság Rendszerszintű egyenlőtlenségek jellemezték a magyar választást
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 12:26
Állítják a voksolást megfigyelő civil szervezetek.
Makro / Külgazdaság Mi lesz a Mol szerbiai bevásárlásával?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:59
Egyeztettek a NIS-üzletről Belgrádban.
Makro / Külgazdaság 50 milliárd dollárnyi olaj veszett oda a közel-keleti válság miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 09:44
500 millió hordó tűnt el a világpiacról.
Makro / Külgazdaság Nem hiába kongatják a vészharangot? Már a német pénzügyminiszter is aggódik a kerozinhiány miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 16:37
Bajban lesz a légiközlekedés, ha nem gyorsul fel az átállás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter elárulta: ebben a választókerületben a Tisza nem fogadja el a választási eredményt
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:22
A választókerületben, ahol egy másik Magyar Péter nevű jelölt is indult.
Makro / Külgazdaság Euró, uniós pénzek, védett árak és piaci bizalom: mi várható a gazdaságban a Tisza-kormánytól? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. április 18. 14:40
Több olyan vállalást is tett az április 12-i választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt, amelyek új korszakot nyithatnak a magyar gazdaságpolitika történetében. Ennek talán legszimbolikusabb lépése az euró bevezetése lenne, ami ebben a ciklusban biztosan nem, inkább a 2030-as évek elején valósulhatna meg – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Nagy János, az Erste makrogazdasági elemzője. 
Makro / Külgazdaság Vészesen fogynak a tartalékok, de az olcsó benzin velünk marad
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 11:24
Erre számíthatunk az üzemanyagoknál.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megvan, ki lehet a Tisza Párt frakcióvezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 09:47
Eddig a fővárosi frakciót vezette.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG