2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Jövőre is annyit kell fizetni a cégautók után, mint amennyit a kormány az extraprofitadós rendeletben 2022 második félévére bevezetett. Időhatár nélkül tartósan megduplázódik a cégautók közterhe a Bank360 szerint.

A kormány június 4-én fogadta el és hirdette ki az extraprofitadókról szóló rendeletét. Ezek ugyan jellemzően meghatározott szektorokat terhelő adók, de a rendeletben a minden vállalkozásra vonatkozó cégautóadó mértékét is jelentősen megemelte a kormány, írja a Bank360.hu.

Autókereskedő egy autót mutat egy érdeklődőnek a Fővárosi Autópiacon. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Autókereskedő egy autót mutat egy érdeklődőnek a Fővárosi Autópiacon. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Amíg azonban a konkrét ágazatokat terhelő extra adókat (egyelőre) 2022-re és 2023-ra vezette be a kormány, a cégautóadót ebben a jogszabályban még csak júliustól 2022 végéig duplázta meg.

Ahogyan azonban Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a napokban utalt rá, lesznek olyan közterhek, illetve adóemelések az extraprofitadós rendeletben kihirdetettek közül, amelyek nemcsak 2022-re és 2023-ra, hanem tartósan is velünk maradhatnak. A pénzügyminiszter által a jövő évi költségvetéshez kapcsolódóan beterjesztett törvényjavaslat szerint a megemelt cégautóadó ezek egyike lesz.

A törvénytervezetben ugyanis már időhatár nélkül szerepelnek azok az összegek a cégautókra, amelyeket az extraprofitadók között bevezettek 2022-re.

E szerint a cégautóadó összege a járművek teljesítményétől és környezetvédelmi besorolásától függően az alábbiak szerint alakul 2023-ban (is): 50 kW-s teljesítményig jelenleg még havi 7700-16500 forintot kell fizetni, ami júliustól és 2023-tól is 14000-30500 forintra nő.

A legmagasabb, 120 kW feletti teljesítménynél pedig 22000-44000 forintról 41000-81000 forintra emelkedik a környezetvédelmi besorolástól függően.

Az új adómértékek 2022 júliusától 2022 végéig, és a törvényjavaslat biztosra vezető elfogadása esetén 2023-tól ennyi lesz az egyes kategóriákban a járművek teljesítményétől függően:

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Berendelte az orosz nagykövetet a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:04
Kezdetben heti két ülést tart a kormány, és még ezen a héten kinevezik az államtitkárok döntő többségét – közölte Magyar Péter miniszterelnök a Tisza-kormány első, Ópusztaszeren tartott ülésének szünetében sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Rossz hír jött Amerikából
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:59
Az Egyesült Államokban sorban a harmadik héten emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a május 8-án végződött héten – derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) adataiból.
Makro / Külgazdaság Gyenge növekedés, túl erős forint, emelkedő infláció – ezt jósolják az elemzők Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:39
Visszafogott növekedés, 3 százalék feletti infláció, magas költségvetési hiány és emelkedő adósságráta – erre számít a CIB Bank az idén a magyar gazdaságban – írja az Mfor.hu.
Makro / Külgazdaság Lengyelországban május végéig meghosszabbítják az üzemanyagár-stopot
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:05
Május végéig meghosszabbítják Lengyelországban az üzemanyagárak jövedéki adójának és áfájának átmeneti csökkentését, valamint a kötelező árplafont is magában foglaló intézkedéscsomagot – jelentette be szerdai sajtóértekezletén Andrzej Domanski pénzügyminiszter.
Makro / Külgazdaság Pár hét múlva jöhet a brüsszeli pénzeső
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:45
Jelentősen javult Magyarország megítélése az Európai Bizottságnál az elmúlt hetekben, így hamarosan több befagyasztott uniós forrás is felszabadulhat.
Makro / Külgazdaság Bekeményítene az unió a befagyasztott források ügyében
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:34
Szigorítanának a feltételeken, a magyar példa is az okok között van.
Makro / Külgazdaság Újabb ügyben csapott Magyarország kezére az uniós bíróság
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:34
Baj van a magyar szabályozással.
Makro / Külgazdaság Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 11:19
Megáll az árcsökkenés.
Makro / Külgazdaság Lázár János minisztériumába költözik be Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:33
Itt lesz a miniszterelnök székhelye és a kormányülések színhelye is.
Makro / Külgazdaság Hol van már Bezzegrománia, kemény adatok érkeztek a szomszédból
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 10:18
Újra kétszámjegyű az infláció, a GDP pedig csökkent.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG