3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A brit miniszterelnök reménykedik egy jó megállapodásban, de a szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét is hangoztatta a Trumppal folytatott telefonbeszélgetés során.

A szabadkereskedelem melletti elkötelezettségét hangoztatta Donald Trump amerikai elnökkel tartott pénteki telefonos megbeszélésén Keir Starmer brit miniszterelnök.

A Downing Street rövid péntek esti tájékoztatása szerint a két vezető áttekintette „a jelenleg is zajló és produktív” kétoldalú kereskedelmi tárgyalásokat.

E tárgyalások felgyorsítása végett a jövő héten Washingtonba utazik Rachel Reeves brit pénzügyminiszter, aki Scott Bessent amerikai pénzügyminiszterrel is találkozik.

Brit és amerikai kormányzati illetékesek az utóbbi napokban derűlátó nyilatkozatokat tettek a kétoldalú kereskedelmi megállapodás esélyéről; egyes amerikai tisztviselők szerint a két ország akár két-három héten belül egyezségre juthat.

A Londoni Értéktőzsde (LSE) legnagyobb piaci tőkeértékű vállalatai alkotta FTSE 100-as indexe az előző két hét több mint 8 százalékos zuhanása után 3,9 százalékos nyereséggel zárta a húsvéti hosszú hétvége előtti heti kereskedést, miután J.D. Vance amerikai alelnök közölte, hogy Trump hamarosan bejelenti egy „kiváló” kereskedelmi megállapodás létrejöttét Londonnal.

A Downing Street szóvivője péntek esti beszámolójában nem tért ki arra, hogy mikor várható az egyezmény bejelentése. Közölte ugyanakkor, hogy az amerikai elnökkel tartott telefonos megbeszélésén Keir Starmer kormányfő megerősítette elkötelezettségét a szabad és nyitott kereskedelem, valamint a nemzeti érdekek megvédésének fontossága mellett.

Az amerikai kormányzat által bejelentett szektorális vámok legnagyobb horderejű nagy-britanniai üzleti válaszlépései közé tartozott az a minapi bejelentés, hogy a Jaguar Land Rover (JLR) brit autóipari csoport áprilisra felfüggeszti az Egyesült Államokba irányuló exportját.

Az indiai Tata Motors ipari konglomerátum tulajdonában lévő cég szóvivője két hete Londonban közzétett rövid nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok a JLR luxusmárkáinak fontos piaca, de a cég az új kereskedelmi feltételekre adandó válaszon dolgozik üzleti partnereivel, és egyelőre rövid távra szóló lépéseket tesz.

A Jaguar Land Rover bejelentésének előzményeként Donald Trump 25 százalékos vámot rótt ki az autóimportra.

Londoni pénzügyi elemzők szerint az amerikai vámok súlyos hatást gyakorolhatnak a 133 ezer alkalmazottat foglalkoztató brit autóiparra, amely évente 110 ezer járművet exportál az Egyesült Államokba. Ez azt jelenti, hogy a Nagy-Britanniában gyártott autók 12,5 százalékát az amerikai piac veszi fel.

Az egyik tekintélyes londoni gazdaságpolitikai kutatóműhely, az Institute for Public Policy Research (IPPR) modellszámításokra alapuló forgatókönyve szerint ha az amerikai kormány tartósan érvényben tartja a 25 százalékos vámot az importált személyautókra, az 25 ezer állás megszűnésével járhat a brit járműipari ágazatban.

Az IPPR hangsúlyozta, hogy a brit autóipari konglomerátumok közül éppen a Jaguar Land Rover exportálja a legtöbb járművet az Egyesült Államokba.

Az elemzőház kiemelte azt is, hogy a járműipar a legnagyobb brit áruexportőr: az ágazat adta 2024-ben a teljes brit árukivitel 13,9 százalékát.

(MTI)

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Nehéz terepen védené szuverenitását az Európai Unió
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:55
A brüsszeli testület szerdán bemutatta az európai technológiai szuverenitási csomagot, amelynek célja az unió digitális autonómiájának és ellenálló képességének erősítése a félvezetők, a mesterséges intelligencia (MI), a felhőszolgáltatások és a nyílt forráskódú technológiák területén.
Makro / Külgazdaság Reformjavaslatokat és meglepő kijelentéseket is tesz az OECD Magyarországgal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 19:20
A magyar GDP növekedése 2026-ban várhatóan 1,6 százalék, 2027-ben pedig 2 százalék lesz – áll a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss elemzésében.
Makro / Külgazdaság Bejelentette Vitézy Dávid, hogy mit fognak vásárolni az uniós források egy részéből
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 16:45
Lecseréljük az InterCity-flottát a most hazahozott uniós forrásokból – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a közösségi oldalán.
Makro / Külgazdaság Az Európai Bizottságtól kaptak ajánlást Magyar Péterék
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:05
Az Európai Bizottság szerint Magyarországon továbbra is fennállnak a makrogazdasági egyensúlyhiányok, különösen a versenyképesség, az államháztartás finanszírozási szükségletei és a lakásárak alakulása terén – derült a brüsszeli testület szerdán közétett, 2026-ra vonatkozó európai szemeszter tavaszi csomagjából.
Makro / Külgazdaság Az ukrán pénzszállítók ügyvédje szerint a legfőbb ügyésznek távoznia kell
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 13:03
Kulcsszerepe lehetett a legfőbb ügyésznek abban, hogy március 5-én hét ukrán állampolgárt bilincsbe vertek az alacskai pihenőhelyen a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai. Az akciót Orbán Viktor rendelhette meg a hatóságoktól.
Makro / Külgazdaság Lopakodnak felfelé a piaci üzemanyagárak, de ez közel sem a májusi szint
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 12:14
A benzin piaci átlagára 5 forinttal, a dízelé pedig 4 forinttal emelkedett szerdára. Az üzemanyagok árszintje ezzel együtt is alacsonyabb, mint áprilisban, vagy májusban.
Makro / Külgazdaság Égett a munka a repülőtéri dolgozók keze alatt a BL-döntő hétvégéjén
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 11:29
Volt, hogy egy éjszaka alatt kilenc kerékcserét hajtottak végre, amire korábban nem volt példa.
Makro / Külgazdaság Lecserélte a belügyminiszter Budapest rendőr-főkapitányát
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 10:18
Terdik Tamást már kedden felmentették, szerdától Baricska Norbert Tamás ezredes vezeti a fővárosi rendőrséget.
Makro / Külgazdaság A Tisza Párt beütheti az utolsó szöget a Szuverenitásvédelmi Hivatal koporsójába
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:39
Melléthei-Barna Márton törvényjavaslatot nyújtott be, és nem fukarkodott a jelzőkkel.
Makro / Külgazdaság Tényleg már túl erős a forint? Virág Barnabástól ezt is megkérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 08:15
A Magyar Nemzeti Bank 2020-2025 közötti alelnöke, jelenlegi jegybankelnöki tanácsadója június 11-én, csütörtökön délután 15 óra 30 perckor lesz a vendége a Klasszis Média egyórás élő adásának. Amelyben szokás szerint nemcsak mi kérdezünk, hanem ezt olvasóink is megtehetik, akár előzetesen, akár a Klasszis Média YouTube-csatornáján, illetve az Mfor és a Privátbankár Facebook-oldalán közvetített adás során.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG