2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Úgy tűnik, hogy az ukránok egyelőre hiába ácsingóznak fejlett vadászgépekre, egyhamar nem fognak kapni. Vasárnap esti háborús összefoglaló.

  • A Donyeck megyei Bahmut ipari övezetében ukrán határőrök egy szárazföldi felderítő csoportja támadásba lendült, és megölte a Wagner orosz zsoldoscsoport hat tagját - közölte vasárnap a határőrszolgálat.
  • Olekszij Danyilov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára egy tévéműsorban azt állította, hogy Bahmut környékén számos orosz katona holtteste fekszik temetetlenül. Emlékeztetett arra, hogy Bahmutot immár tíz hónapja védik sikeresen az ukrán erők. Kifejezte abbéli meggyőződését, hogy "miként a fasiszták Sztálingrádnál, úgy az oroszok Bahmutnál veszíteni fognak". Az orosz megszállókkal együttműködők tömegesen menekülnek a donyecki és a luhanszki régiókból Oroszországba - tette hozzá.

Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a tavalyi NATO-csúcson . Fotó: EPA/ROBERT GHEMENT
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár a tavalyi NATO-csúcson . Fotó: EPA/ROBERT GHEMENT

  • Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter egy lapinterjúban azon véleményének adott hangot, hogy a nyugati országok nem fognak egyhamar vadászrepülőgépeket adni Ukrajnának. "Nem számítok arra, hogy a közeljövőben megtörténik a vadászgépek szállítása, mert ez logisztikai és technikai szempontból nagyon nehéz feladat" - fejtette ki. Kiemelte: éppen ezért az ukrán fél azt javasolja, hogy kezdjék meg már most az ukrán pilóták kiképzését a nyugati vadászgépek vezetésére.
  • A kijevi városvezetés arról számolt be, hogy vasárnap reggelre sikerült teljesen helyreállítani a csütörtöki rakétatámadás következtében megszakadt távhőszolgáltatást. Közleményük szerint a fővárosban mindenütt van áram- és vízszolgáltatás.
  • Vasárnapra virradóra az orosz erők tüzet nyitottak a dél-ukrajnai Mikolajiv megyében lévő Ocsakiv településre - közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója. A támadásban több lakóház, köztük egy többszintes is megrongálódott, emberéletben azonban nem esett kár.
  • Az ukrán vezérkar jelentette, hogy az elmúlt egy napban több mint ezer orosz katona halt meg Ukrajnában. Velük együtt az orosz hadsereg embervesztesége 159 ezer fölé emelkedett - állítják. (MTI)
A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tordai Bence szerint nyomozás indult Paks 2 miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 19:12
Hűtlen kezelés gyanújával nyomoz a rendőrség. 
Makro / Külgazdaság Rég nem látott lendület az autópiacon, Magyarország is nagyot ugrott
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:49
A közép-kelet-európai autópiacon az új autók értékesítése csaknem egy százalékkal haladta meg a koronavírus-járvány előtti, 2019 első félévi volument az idei első fél évben, míg az Európai Unió egésze továbbra sem tért vissza a járvány előtti szintre – derül ki az AutoWallis legfrissebb, csütörtökön bemutatott autópiaci elemzéséből.
Makro / Külgazdaság Újabb milliárdok szabadulhatnak fel a magyar vállalkozásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 18:02
Folytatódhat a Demján Sándor Tőkeprogram.
Makro / Külgazdaság Visszatérhet egy rég nem látott szint az államadósságnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 14:13
Hatéves csúcs jöhet év végére.
Makro / Külgazdaság Vége: becsukja a NER három híres alapítványát a Tisza-kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:44
A vagyon visszakerül az államhoz, együttesen százmilliárdos tételben kapott közpénzt a három KEKVA.
Makro / Külgazdaság Rálépett a fékre, de még így is bezsebelt 67,5 milliárdot a magyar állam
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 12:28
Csak egy kategóriában fogadtak el több ajánlatot az előzetesen meghirdetettnél.
Makro / Külgazdaság Mire kell készülni pénteken a tankolásnál?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:26
Változik az ár.
Makro / Külgazdaság Elmondták a tiszás bizottsági tagok, miért Unger Annát választották a vagyonvisszaszerzési hivatal élére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 11:16
Komoly kutatási múlttal rendelkezik, nem baj, hogy nincs jogi végzettsége.
Makro / Külgazdaság Nagy nyugdíjemelést jelentett be a kormány, januártól sokan dupla pénzt is kaphatnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:24
120 ezer forintnál januártól senki nem kap kevesebbet.
Makro / Külgazdaság Unger Anna lehet a vagyonvisszaszerzési hivatal vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 10:11
A bizottság őt választotta, most már a parlamenten a sor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG