2p
A Bizottság illetékes szóvivője cáfolta azokat a sajtójelentéseket, melyek szerint a testület bármilyen módon állást foglalt volna arról, hogy a magyar kormánynak tendert kellett volna-e kiírnia vagy sem a két új paksi reaktor megépítésére - írja a Bruxinfo.

Az Európai Bizottságnál nem tudták megerősíteni, valóban előzetesen jóváhagyták-e a paksi atomerőmű két új blokkjának építéséről Moszkvában a magyar kormányfő és az orosz elnök által aláírt kormányközi megállapodást.

Az új blokkokról szóló terveket a magyar kormány megküldte Brüsszelnek, amely nem emelt vétót - közölte tegnap Lázár János államtitkár a kormany.hu tájékoztatása szerint. Részletek >>

Günther Oettinger uniós biztos szóvivője csupán annyit mondott a Népszabadság tudósítójának a szerda déli sajtótájékoztatón feltett kérdésére, hogy „egyes sajtójelentésekkel ellentétben az Európai Bizottság semmilyen formában nem foglalt állást arról, hogy Magyarországnak meg kell-e pályáztatnia a beruházást vagy sem" - írja a Bruxinfo.

A pénzügyi konstrukciótól függ, kellene-e tender

Amire rábólintottak: a céljaink békések

Az viszont ugyanakkor igaz, hogy Budapest az Euratom szerződés rendelkezéseinek megfelelően előzetes tájékoztatást adott a magyar-orosz megállapodás szövegtervezetéről - az atomenergia békés célú és biztonságos felhasználására vonatkozóan nem merült fel semmilyen kétely.

A lapnak nyilatkozó, nevük elhallgatását kérő források szerint alapvetően a pénzügyi konstrukciótól függ, hogy az uniós közbeszerzési szabályok értelmében tendert kell-e kiírnia egy európai kormánynak a hasonló volumenű beruházásokra vagy sem. A Bizottság szóvivője szerdán azt mondta, hogy a testület szakértői az uniós szabályok szempontjából szemügyre veszik majd a megállapodás szövegét, addig azonban nem áll módjában többet mondani.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ma tömegközlekedés, de holnap mehet az autó
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 10:30
Mindkét üzemanyagtípus olcsóbb lesz szerdától.
Makro / Külgazdaság Bemondta az NGM: annál is több uniós pénz jöhet, mint amire korábban gondoltunk
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 09:50
Magyarország teljeskörűen elkészítette és benyújtotta nemzeti beruházási tervét az európai biztonsági cselekvési eszköz, vagyis a SAFE keretében – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Makro / Külgazdaság Több száz milliárd forintot kaphat a kormány még a választások előtt
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 09:00
A közös európai uniós, haderőfejlesztési hitel keretében.
Makro / Külgazdaság Itt vannak a részletek, ezért nem tud érdemben nőni a gazdaság
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 08:30
Magyarország bruttó hazai termékének volumene 2025 harmadik negyedévében a nyers adatok, illetve a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint egyaránt 0,6 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit. Az előző negyedévhez képest – szintén a kiigazított adatok alapján – a gazdaság teljesítménye stagnált – közölte a Központi Statisztikai Hivatal második becslésében.
Makro / Külgazdaság Balog Ádám: a vállalkozásoknál már most is van sávos adózás – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2025. december 2. 05:44
Az elmúlt időszakban több közös bejelentést is tett a kormányzat és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK). Ez is annak a jele, hogy idén május, a stratégiai megállapodást megkötése óta egy aktívabb kamarai működés látható, ami kezdetben a kormánynak is újszerű volt – mondta el a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) általános alelnöke, az MKIK alelnöke a Klasszis Podcast legújabb epizódjában. Balog Ádámot a kettős kamatrendszerről, a kata jövőjéről és a három éve stagnáló gazdaságról is kérdeztük. 
Makro / Külgazdaság Ukrajna és a forint tartják lélegeztetőgépen az egyik legfontosabb mutatónkat
Imre Lőrinc | 2025. december 1. 15:19
Egyre fogy a remény azzal kapcsolatban, hogy a negyedik negyedéves gazdasági teljesítmény valamelyest kozmetikázhat a 2025-ös magyar GDP-mutatón. A kormányzat fél százalékos növekedést vár, de a legfrissebb exportadataink alapján könnyen lehet, hogy még ezt a szintet sem érjük majd el.
Makro / Külgazdaság Nagy Márton odapörkölt a német kormánynak és a bankoknak
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 13:31
A parlament gazdasági bizottsága előtt beszélt a miniszter, a GDP szerinte a német gazdaság szenvedése miatt nem növekszik eléggé. A bankoktól plusz 180 milliárd forintot tervez beszedni jövőre a kormány.
Makro / Külgazdaság Újabb lehetőséget kapnak a kezükbe a SZÉP-kártyások
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 12:14
Április 30-ig lehet újra hideg élelmiszert is vásárolni SZÉP-kártyával.
Makro / Külgazdaság Beruházási hitelt venne fel? Itt egy jó hír
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 11:12
Marad díjmentes a kezesség.
Makro / Külgazdaság Mi folyik itt? Keddtől megint nagyobbat változnak az árak a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 10:21
Megint csak az autósok egyik fele örülhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG