2p

Kis híján 110 milliárd forintos átrendezésről döntött a kormány a szerda esti Magyar Közlönyben megjelent határozat alapján.

A gazdaságvédelmi akcióterv keretében a koronavírus-járvány következtében szükségessé vált versenyképesség-növelő támogatási (VNT) előirányzat keretösszegének megemeléséről jelent meg újabb kormányhatározat a legfrissebb Magyar Közlönyben. A kormány a Központi Maradványelszámolási Alapból csoportosított át 109,5 milliárd forintot erre a célra.

Az átcsoportosítást nem indokolta a kormány. Lapunk tavaly novemberben megírta, hogy 2020. szeptember elsején megnyitott egy pénzcsapot a kormány, hogy aztán negyed óra alatt villámgyorsan el is zárja - a  VNT-2020-1 azonosítószámú, a  versenyképesség-növelő támogatásról szóló pályázati felhívásra szánt 18,4 milliárd forintos keretösszeget ennyi idő alatt kötötték le a jelentkező cégek. 

A közép- és nagyvállalatok számára meghirdetett versenyképesség-növelő támogatási programra a koronavírus-járvány idején jelentős volt a kereslet, a közel 18,5 milliárd forintos keretösszeget még ez alatt a rendkívül rövid idő alatt is túljegyezték a cégek, a szerda éjjel megjelent Magyar Közlönyben olvasható határozat ezért úgy rendelkezik: a szeptember 1-jén, határidőn belül beérkezett túligénylések teljesítése céljából megemlik a keretet 2,5 milliárd forinttal.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Ennyivel lehet olcsóbban tankolni a határ túloldalán
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 14:16
A benzin néhány forinttal, a dízel viszont jóval olcsóbb a szlovákiai kutaton, mint a magyarországi „védett árak”. Aki Bulgáriában tankol, ennél is kevesebbet fizet az üzemanyagokért. A Független Benzinkutak Szövetsége szerint az ársapka már nem tartható fenn hosszútávon.
Makro / Külgazdaság Washingtonból jöhet válasz Orbán Viktor uniós vétójára
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:39
Egy demokrata és egy republikánus szenátor szankciókat vetne ki magas rangú magyar képviselőkre, mert Orbán Viktor megvétózta a 90 milliárd eurós, Ukrajnának szánt európai uniós hitelt. Az erről szóló törvényjavaslatot már be is nyújtották, elfogadása esetén Donald Trump dönthetne a szankciók részleteiről.
Makro / Külgazdaság Ettől félt a világ: nem enyhül a hormuzi nyomás
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 13:08
Abbász Aragcsi szerint Iránnak partmenti államként jogában áll nem átengedni a Hormuzi-szoroson az Egyesült Államok, Izrael, illetve szövetségeseik hajóit.
Makro / Külgazdaság Ideiglenesen leállítják a Török Áramlat gázvezetéket
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:47
A magyar gázellátás szempontjából kulcsfontosságú importútvonal, a Török Áramlat gázvezeték karbantartási munkálatai egy időbe esnek több hazai és regionális szüneteléssel, ami jelentősen szűkíti majd a rendelkezésre álló kapacitásokat.
Makro / Külgazdaság Most érkezett: átmeneti korlátozások lesznek a Mol töltőállomásain
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 11:35
A Mol informatikai rendszerátállást hajt végre március 31-ről április 1-re virradó éjszaka, amelynek ideje alatt egyes szolgáltatások átmenetileg korlátozottan lesznek elérhetőek – írja a társaság a szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben.
Makro / Külgazdaság A nagy fordulat után sem romlik a helyzet a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 10:45
Mindkét üzemanyagtípus ára változatlan marad szombaton azt követően, hogy egy nappal korábban hosszú hetek után végre ismét olcsóbb lett a benzin és a dízel literje is.
Makro / Külgazdaság Bod Péter Ákos: akárki is nyer április 12-én, további romlással kell szembenéznie
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 09:21
Lapunk állandó szerzője, a volt jegybankelnök, közgazdász, egyetem tanár laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor oldalán elemezte, mi lehet a hatása a közel-keleti válságnak a magyar gazdaságra.
Makro / Külgazdaság Egyre kevesebb a magyar – kijött a friss statisztika
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:45
Közel kétszer annyian haltak meg februárban, mint ahányan születtek.
Makro / Külgazdaság Újra felütötte a fejét a munkanélküliség Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 08:30
Az állástalanok száma már 231 ezer fő a KSH friss adatai szerint.
Makro / Külgazdaság Brutálisan jó évkezdés a világ egyik legnagyobb gazdaságától, de márciustól eljöhetett a feketeleves
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 07:07
A kínai iparvállalatok nyeresége jelentősen nőtt az év első két hónapjában, miközben a hatóságok továbbra is igyekeztek mérsékelni az ipari túlkapacitás és a lanyha fogyasztói kereslet hatásait.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG