2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Idén is megizzadnak a hazai hotelek a bevételért. A járvány, a megugró üzemeltetési költségek és a kevesebb nagy nemzetközi esemény miatt.

Budapest ugyan lassan javulóban van és segíthet kicsit az előrehozott vizes világbajnokság, de összességében további szenvedés vár a hotel szektorra. Hihetetlenül megnőttek az üzemeltetési költségek az energiaárak, az alapanyagok és a munkaerő árának növekedése miatt - mondta munkatársunk, Mester Nándor a Trend fm Reggeli monitor című adásában.

Van néhány jó jel, például új nyugati célpontokról lehet ismét Budapestre repülni, elkészül egy-két felújított szálloda és új felújításokat is bejelentettek, ezen kívül a Hilton is nyit egy újabb egységet jövőre - sorolta a friss híreket. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy leginkább a vidéki, főleg Balaton környéki építkezések haladnak ütemesen, másutt késleltetik a kezdést vagy tulajdonosváltás lehet akár már idén amiatt, hogy a befektetőknek már elég alacsony az adott hotel ára ahhoz, hogy közbelépjenek. 

A szállodák üzemeltetői viszont abban reménykednek, hogy a belföldi vendégek a kormány által most sok családra ráengedett pénztömeg egy részét náluk fogják elkölteni. 

Kiemelte még, hogy a hotelpiacot is érintik az irodapiacon zajló változások. Már van egy olyan nagy fejlesztő, aki az eredetileg csak irodákat tartalmazó, még építés latt lévő ingatlanában egy szállodát is kialakít. Irodáhazak egyébként alig épülnek, az előkészített projektek zömét tovább tolják - fűzte hozzá.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Senki nem tudja, mi jöhet a magyar benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 10:34
Jelenleg elképzelhetetlen, merre indulnak el az árak a következő napokban.
Makro / Külgazdaság Ketyeg az óra: a kormány hazahozna minden EU-s pénzt, felülvizsgálják a kiemelt beruházásokat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 17:44
Ezek voltak a kormányszóvivői tájékoztató legfontosabb témái.
Makro / Külgazdaság Megint sokkal drágább lesz a tankolás
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 12:27
Ezúttal mindkét üzemanyagtípusnál jelentősebb emelés érkezik.
Makro / Külgazdaság Kapitány István döntött: kirúgta a Posta vezérét is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 11:29
Láng Géza utódját még keresik.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: „Nem abból a kőbányából érkezik a paksi beruházásra a több tonna kő, amire sokan gondolnak”
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:30
Magyar Péter miniszterelnök és két szakember tartott sajtótájékoztatót a paksi helyzettel kapcsolatban. Arról is beszélt, hogy a két beruházásról döntöttek a Duna vízszintjének megemelése érdekében.  
Makro / Külgazdaság Mi vár az autósokra a benzinkutakon? Itt az előrejelzés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:46
Péntekre sem érkezik újabb nagykereskedelmi árváltozás.
Makro / Külgazdaság Magyar Péter: újra apadásnak indult a Duna
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 16:02
Erről a kormányzati tájékoztatón beszélt.
Makro / Külgazdaság Új fejlemény az MNB-botrányban: dokumentumokat adtak át az ügyészségnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 15:02
Az előző jegybanki vezetés idején történt ügyben.
Makro / Külgazdaság Teljesen leálíltják Románia egyetlen atomerőművét a vízállás miatt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 11:40
Túl alacsony a Duna, és a vízállás folyamatosan és jelentősen csökken. Románia jelentős, 2000 megawattot meghaladó áramimportra szorul a leállítás után az esti csúcsidőben.
Makro / Külgazdaság Nem tétlenkedett Krausz Ferenc: új vállalkozást alapított
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:42
Az államhoz kerülnek a Nobel-díjas fizikushoz, Krausz Ferenchez köthető Élvonal Alapítvány közfeladatai és a hozzá tartozó Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) – mindeközben a tudós egy hónapja már létre is hozott egy új vállalkozást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG