2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A francia főváros polgármestere a szabadban is kötelezővé tenné a védőmaszkot a járvány kiújulásának megakadályozása érdekében. Franciaországban több alkalommal is súlyos erőszakba torkolltak a maszkviselés hiánya miatt kitört viták.

Jelentősen kiterjesztené a maszkviselési kötelezettséget Anne Hidalgo, Párizs polgármestere.

Védőmaszkot viselő férfiak kelnek át egy párizsi hídon a Szajna felett 2020. augusztus 3-án. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Védőmaszkot viselő férfiak kelnek át egy párizsi hídon a Szajna felett 2020. augusztus 3-án. EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

A szabadban is kötelező lehet a maszk 

A politikus a jövőben nem csak a fedett terekben, hanem számos szabadtéri helyszínen is előírná a maszkviselést, írja a Le Monde.

Ide tartoznak például a bevásárlóutcák, a parkok, a piacok, a Szajna-part és minden olyan hely, ahol a párizsiak vagy a turisták sorban állhatnak.

Az intézkedés célja, hogy elkerüljék a járvány kiújulását. A francia kormány a múlt héten már felhatalmazást adott a helyi hatóságoknak a szabadtéri maszkviselés elrendelésére.

A szigort ugyanakkor néhányan nehezen viselik: vasárnap egy párizsi külvárosi mosodában baseball-ütőkkel vert meg két férfi egy másik férfit saját gyerekei előtt, mert az maszk viselésére kérte egyikőjüket. A sértettet kórházba kellett szállítani.

Múlt hónapban pedig két férfi halálra vert egy buszsofőrt a délnyugat-franciaországi Bayonne városában, miután a sofőr nem engedte őket maszk nélkül felszállni a járműre.

Globális helyzet 

A hivatalos adatok szerint Franciaország a koronavírus által leginkább sújtott államok közé tartozik Európában. A diagnosztizált fertőzöttek száma csaknem 230 ezer, a halálos áldozatoké meghaladja a 30 ezret.

Ami a többi európai országot illeti, Nagy-Britanniában 46 ezren, Olaszországban 35 ezren, Spanyolországban 28,5 ezren, Oroszországban 14 ezren, Belgiumban csaknem 10 ezren, Németországban 9 ezren, Hollandiában mintegy 6 ezren hunytak el a vírussal összefüggésben.

Az egyetlen, a járvány egész ideje alatt karanténmentes nyugati államban, Svédországban több mint 5700 áldozatot regisztráltak.

Globálisan eddig 18,5 millió vírushordozót diagnosztizáltak. Több mint 700 ezren vesztették életüket, több mint 11 millióan meggyógyultak.

A legtöbb halálos áldozatot az Egyesült Államokban (157 ezer halott), Brazíliában (96 ezer halott) és Mexikóban (49 ezer halott) követelte a járvány.

A Reuters számításai szerint naponta csaknem 5900-an hunynak el a fertőzéssel összefüggésben.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Majdnem húszéves rekord dőlt meg a spanyoloknál
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:07
Spanyolországban az elemzők által vártnál jelentősebben, 2008 első negyedéve óta a legalacsonyabbra csökkent a munkanélküliségi ráta a második negyedévben – derült ki a spanyol statisztikai hivatal, az INE kedden közzétett adataiból.
Makro / Külgazdaság A nap képe: Történelmi mélyponton a Duna vízszintje
Vámosi Ágoston | 2026. július 28. 15:10
Kedd délután 28 centiméterre csökkent a Duna vízszintje a budapesti vízmércénél, az Ínség-sziklán túl más földdarabok is előbukkantak.
Makro / Külgazdaság A legtöbb benzinkút érvényesítette az áremelkedést, a drágulásnak nincs vége
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:05
A héten szerdán a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is változik. 
Makro / Külgazdaság Vitézy Dávid: az elmúlt évtizedek legnagyobb intézményi átalakulása jön a közösségi közlekedésben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:45
A parlament keddi ülésén 137 igen és 46 nem szavazattal, 7 tartózkodással elfogadta a „közösségi közlekedés versenyképességének és hatékonyságának javításával összefüggő intézkedések, valamint az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvénymódosításokról” szóló javaslatot.
Makro / Külgazdaság Csökkentik a Paksi atomerőmű teljesítményét a Duna miatt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:05
Budapesten is negatív rekordot döntött a Duna.
Makro / Külgazdaság Megszavazták a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 11:10
A Fidesz nem szavazta meg.
Makro / Külgazdaság 80 éves a forint, és rosszul tartja magát
Herman Bernadett | 2026. július 28. 05:47
Bár az Orbán-kormányok mereven elzárkóztak a közös európai valuta hivatalos bevezetésétől, az euró a háttérben elkezdte önmagát bevezetni Magyarországon. A teljes, 124 ezer milliárd forintos lakossági pénzügyi vagyon több mint tizedét, közel 13 ezer milliárd forintot mára devizában tartják a háztartások.
Makro / Külgazdaság Kellemetlen hír érkezett a benzinről és a gázolajról is
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:36
Drágulnak a nagykereskedelmi árak.
Makro / Külgazdaság Elszálltak az üzemanyagárak? Ismét beavatkozhat a kormány Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 14:08
Ha szükségessé válik, lépni fognak.
Makro / Külgazdaság Könnyebb lesz a hitelfelvétel? Javaslatok egész sorával állt elő az MNB
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 13:44
Csökkentik a hitelezés terheit.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG